Kaip efektyviai išnaudoti būsto galimybes?

bustas
Karantino metu daugiau leisdami laiko namuose vis dažniau pastebime, kad įvairias būsto vietas tenka naudoti visai ne pagal jų paskirtį. Pietaujame svetainėje ant sofos, virtuvės stalas dažnai tampa darbo vieta, o kompiuteris kartais nukeliauja net iki miegamojo. Dažnai ne vietose atsirandantys daiktai, auganti netvarka ir nuolatinis erdvių daugiafunkciškumas vargina, todėl verta pamąstyti apie galimus pokyčius. Kaip efektyviai išnaudoti net kukliausio būsto galimybes ir sukurti darbui, šeimai ir pačiam sau draugišką aplinką?

Bendrose erdvėse – daugiau privalumų

Būsto pertvarkymą pradėkite nuo plano, kuris atspindėtų visus jūsų poreikius. Pasvarstykite, galbūt bute galėtumėte sukurti bendrų erdvių? Sujungę virtuvę ir svetainę ne tik vizualiai išplėsite plotą. Perstatę turimus baldus, atrasite vietos ir nedideliam darbo stalui, kompaktiškam valgomojo komplektui ar net naujai vaikų žaidimų erdvei. Mažesniuose butuose siūloma prie šio bendro kambario prijungti net ir miegamąjį. Žinoma, poilsio erdvę derėtų atskirti lentynomis, sienele ar niša – taip sukursite intymumo ir saugumo jausmą. Savaime suprantama, toks butas labiau tinkamas vienišiams ar poroms. Šeimoms, besirūpinančioms naujomis erdvėmis, verčiau pasirūpinti, kad vaikai ir tėvai turėtų atskiras miegamąsias zonas, kuriose galėtų netrikdomi ilsėtis. Tiesa, jei ruošiatės bute griauti sienas ar atlikti kitus triukšmingus darbus, įspėkite apie tai kaimynus. Taip išvengsite nemalonių konfliktų ir galimų skundų.

Optimizuokite vonios kambarį

Dar viena erdvė, kurią būtų galima išnaudoti gerokai efektyviau, yra vonios kambarys. Dažnai ši patalpa įrengiama ne itin praktiškai – daug vietos užimanti vonia išstumia skalbimo mašiną ir džiovyklę į virtuvę, o rankšluosčiams ir chalatams tenka glaustis miegamojo spintose. Vienas efektyviausių būdų optimizuoti vonios kambarį – įrengti dušo kabiną. Vertikalią erdvę užimanti santechninė įranga sukurs daugiau vietos ir leis sumontuoti spintas, kuriose galėsite patogiai sutalpinti kosmetiką ar kitas priemones. Iškraustę rankšluosčius iš miegamojo ar kito kambario spintų pastebėsite, kad mąžta ir „neturiu, ką apsirengti“ problema. Daugiau erdvės spintoje leis paprasčiau rasti mėgstamus drabužius, galėsite juos surikiuoti norima tvarka. Be to, vonios kambaryje pastačius dušo kabiną atsiras vietos ir skalbyklei, ir džiovyklei, todėl namuose sumažės prietaisų keliamo triukšmo.

Atnaujinkite ne tik baldus

Žinoma, daugiausia naujos energijos ir nuotaikos butui suteikia atnaujinti baldai. Kartais pakanka pakeisti vos vieną svetainės baldą, o butas jau atrodo erdvesnis ir net modernesnis. Atnaujindami baldus atkreipkite dėmesį ir į bendrą būsto interjerą, tarpusavyje derinkite detales, ornamentus. Tiesa, atidžiai įvertinkite sienų ir grindų būklę. Įskilęs tinkas ar virtuvės plytelės, subraižyta grindų danga nustelbs bet kokius naujus baldus. Savaime suprantama, toks remontas reikalauja daugiau išlaidų, nes tenka įsigyti įvairių statybinių medžiagų, įrankių, o jei patys stokojate įgūdžių – ir meistrą išsikviesti. Šeimos Kredito Unija padės išspręsti būsto remonto klausimus ir atvers galimybes jūsų poreikiams. Efektyviai atnaujinkite savo namų erdves ir išnaudokite visas jų galimybes su džiaugsmu.

bustas

Užs. Nr. 475167