Kada mini rekuperatorius yra tinkamas pasirinkimas vėdinimui?

Autorių nuotr.
Rekuperatoriai yra decentralizuoti vėdinimo įrenginiai. Jie montuojami išorinėje pastato sienoje, taip sukuriant oro kanalą, kuriuo šalinamas ir tiekiamas oras. Todėl oro mainai vyksta tik toje patalpoje, kurioje įrengtas rekuperatorius. Šis įrenginys nedaro įtakos bendram pastato vėdinimui, jis nėra integruotas į pastatą. Kad rekuperatoriaus įsigijimas būtų tik naudingas, turite ne tik teisingai jį pasirinkti, bet ir įdiegti bei naudoti.

Rekuperatorius: įrenginio galimybės

Prieš rinkdamiesi įrenginį turite nuspręsti, kam jis jums reikalingas. Šiuo tikslu atsižvelkite į modelio funkcionalumą ir jo teikiamas funkcijas. Dabar sparčiai populiarėja mini rekuperatoriai, kurie yra įrengiami skirtingose pastato patalpose, todėl yra užtikrinamas dar efektyvesnis skirtingų erdvių vėdinimas.

Naudojant mini rekuperatorių, tinkamai parinktas įrenginys padės išlaikyti patalpoje šilumą žiemą ir vėsą vasarą. Tačiau svarbiausia prietaiso funkcija yra oro mainai. Be to, rekuperatoriai turi šiuos privalumus:

    Leidžia taupyti energiją.
    Sukuria ventiliaciją, jei patalpos negalima vėdinti natūraliai.
    Palaiko šilumą kambaryje net esant minusinei temperatūrai.
    Jie valo orą ir padeda atsikratyti nemalonių kvapų bei didelės drėgmės.

Mini rekuperatorius leidžia vėdinti atskiras patalpas neatidarant langų. Pastarasis variantas ne visada įmanomas, ypač jei kambarys yra šalia judraus greitkelio. Filtro pagalba įrenginys apsaugo nuo purvo ir dulkių patekimo į vidų. Be rekuperatorius apsaugo nuo skersvėjų, kurie neišvengiami kambarį vėdinant atviru langu.

Mini rekuperatoriai plačiai naudojami įvairiuose kambariuose, įskaitant vaikų kambarius. Tai saugus būdas užtikrinti šviežią orą nesukeliant skersvėjo ir neleidžiant patekti dulkėms bei alergenams.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis mini rekuperatorių?

Renkantis šį įrenginį atkreipkite dėmesį į jo veikimą. Jei našumo nepakanka, vėdinimas nebus veiksmingas. Taip pat atsižvelkite į žmonių, kurie nuolat būna kambaryje, skaičių. Pavyzdžiui, pagal europinius standartus vienam žmogui per valandą per valandą reikia nuo 12 iki 36 m3 oro. Taigi, kai rekuperatoriaus našumas yra 120 m3 per valandą, jo „užteks“ 3-4 žmonėms.

Kitas kriterijus - kambario tipas. Oro apykaitos rodikliai skiriasi gyvenamajame kambaryje, biure, vonios kambaryje, virtuvėje ar miegamajame. Pavyzdžiui, vonios kambaryje tikslingiau užtikrinti didesnį oro ištraukimą, o miegamajame - gerą oro tiekimą. Dėl didesnio oro ištraukimo virtuvėje oras nepatenka į kitas patalpas, kur gali patekti kvapų, riebalų ir degimo produktų. Biure dažnai būna daug technikos ir darbuotojų, todėl oro temperatūra ir drėgmė būna aukšta, todėl reikėtų sustiprinti oro ištraukimą.