Ką reikia žinoti, renkantis kalnų dviratį?

mtb dviraciai
Kalnų dviračiai yra skirti važiuoti kalnuotomis vietovėmis arba bekele, tai yra miško takais, sunkaus pravažumo keliais arba ten, kur nėra kelių, jie tinkami važiuoti per akmenis, minkštą gruntą, smėlį, žvyrą, per purvą ir balas. Jie skirti tiems, kas važinėja natūralioje gamtinėje aplinkoje ir užmiestyje – važiuodami tokiu dviračiu mieste, asfaltuotu keliu, negalėsite panaudoti jo privalumų ir net jausite diskomfortą. Koks yra kalnų dviračių išskirtinumas, leidžiantis jiems efektyviai įveikti sudėtingas trasas?

Tai yra tvirtas rėmas, plačios padangos su protektoriais, didelis pavarų kiekis, tiesus vairas, amortizuojanti priekinė šakė. Kai kurie dviračiai turi ir galinį amortizatorių, o aukštesnio lygio dviračiai komplektuojami su hidrauliniais stabdžiais.

Ką reikia žinoti, prieš perkant kalnų dviratį? Į ką atkreipti dėmesį ir kaip pasirinkti tokį dviratį, kuris jums tinkamas?

Dviračio rėmas – iš plieno, iš aliuminio ar iš anglies pluošto?

Pirmas dalykas, į ką atkreipti dėmesį – tai dviračio rėmas. Dviračių rėmai gaminami iš kelių tipų medžiagos – iš plieno, iš aliuminio ir kito lydinio mišinio arba iš anglies pluošto. Dviračiai su aliuminio rėmu pasižymi tuo, kad yra lengvesni, ir jais kur kas lengviau važiuoti – įsivaizduokite, jei važiuojate į kalną, kaip jus apsunkins net ir 5 kilogramai papildomo svorio. Dviratis su plieniniu rėmu yra kur kas sunkesnis. Karboniniai rėmai, pagaminti iš anglies pluošto, yra lengviausi, jie taip pat puikiai sugeria vibraciją, – jie yra ir patys brangiausi.

Ratų skersmuo – koks dydis jums reikalingas?

Kitas svarbus aspektas, renkantis dviratį– ratai. Dviračių ratų skersmuo yra matuojamas coliais, o ratai būna kelių dydžių – 26", 27,5" ir 29". Kuo mažesni dviračio ratai, kuo mažesnis dviračio svoris ir didesnis manevringumas. Didesni ratai leidžia lengviau išvystyti aukštesnį greitį ir suteikia daugiau stabilumo. Dviračiai su 26" skersmens ratais paprastai yra skirti vaikams. Suaugusiųjų tarpe, populiariausi yra greiti ir dinamiški dviračiai su 29" skersmens ratais.

Kaina – kaip išsirinkti kokybišką dviratį, bet nepermokėti?

Dviračio kainą lemia iš esmės kelios detalės, tai iš esmės yra jau aptarti rėmas ir ratai – kuo ratai ir rėmas lengvesni, tuo lengviau dviračiu važiuoti, ir tuo brangesnis jis yra. Kokį dviratį – pigesnį ar brangesnį – rinktis, priklauso visų pirma nuo jūsų poreikių. Įvertinkite, ar planuojate dalyvauti varžybose, ar tik mėgėjiškai važinėtis miške. Mėgėjams skirti dviračiai yra per pusę pigesni nei dviračiai, skirti profesionalams.

Dviračiai vyrams ir moterims – kuo jie skiriasi?

Šiandien, vyriški ir moteriški dviračiai nebeturi tokių ryškiai išreikštų skirtumų, kaip XX amžiaus pradžioje, tačiau yra pritaikyti tipiniam vyro arba moters kūno sudėjimui ir nėra identiški. Skiriasi visų pirma dviračio dydis, taip pat – sėdynės ir vairai. Vyriški dviračiai dažniausiai būna didesni, nei moteriški. Moteriškų dviračių sėdynės būna šiek tiek platesnės, pritaikytos platesniems moters dubens kaulams, vairo iškyšos trumpesnės, stabdžių rankenėlės įrengtos arčiau. Kartais skiriasi vyrams ir moterims skirtų dviračių spalvos.

Koks dviratis man tinkamas?

Svarbiausias dalykas, renkantis dviratį – kad jis atitiktų jūsų ūgį ir svorį. Tai yra svarbiau už viską – už dviračio modelį, medžiagas, iš kurių jis pagamintas, ir dviračio komplektaciją. Dviratį turite rinktis pagal savo ūgį ir svorį. Dviračiai yra suklasifikuoti į skirtingas dydžių kategorijas, tačiau prieš pirkdami, dviratį išbandykite ir įsitikinkite, kad jis atitinka jūsų fizinę konstituciją.

Užs. Nr. 503491