KĄ REIKĖTŲ ŽINOTI APIE SKALDOS IR TRĄŠŲ RŪŠIS?

skalda
Pavasarį ateina laikas atnaujinti namų aplinką, pasiruošti darbams darže ir sode. Kad visi šie rūpesčiai netaptų sunkia našta, pirmiausiai reikia apsirūpinti pačia tinkamiausia skalda sodo takeliams ar kitokiems paviršiams išgrįsti bei trąšomis, be kurių neįmanoma pasiekti gerų rezultatų daržininkystėje.

Kur gali praversti skalda?

Skaldą savo sklype galime panaudoti, siekdami sustabdyti piktžolių augimą arba dekoruoti kiemo ir sodo aplinką. Jei skaldą naudosime apsaugai nuo piktžolių, pirmiausiai apačioje turėtume patiesti specialią plėvelę, kuri neleistų piktžolėms prasibrauti pro skaldos akmenukus į paviršių. Skalda puikiai papuoš sodo aplinką, kai ja padengsime apvadus, juosiančius sodo vaismedžius ir vaiskrūmius bei kitus augalus. Skalda – puiki priemonė sodybvietės takeliams kloti, nes ji apsaugo nuo purvo jais vaikščiojančių žmonių batus ir taip prisideda prie švaros palaikymo namų viduje, nes tada į juos nepatenka lauko nešvarumai. Skalda šauniai pasitarnauja ir tada, kai ja išklojama automobilių statymo aikštelė.

Kur Šiauliuose prekiaujama skalda?

Skalda Šiauliuose parduodama Serbentų g. 224, greta „Regitros“ įmonės. Sezono metu, tai yra kovo-lapkričio mėnesiais dirbama ir šeštadieniais. Skaldos pavyzdžius galima apžiūrėti pardavimo aikštelėje. Rinkdamiesi skaldą, atkreipkite dėmesį ne tik į jos dydį, išvaizdą, bet ir į tai, iš kokios žaliavos ji pagaminta, nes nuo to priklauso skaldos savybės ir jos pritaikymo būdas. Populiariausia būna skalda, kuri pagaminta iš granito bei marmuro.

Ką reikėtų žinoti apie trąšas, jų savybes ir panaudojimo galimybes?

Ir be ypatingų žinių visiems yra aišku, jog trąšos pasitarnauja augalams, per šaknų sistemą jiems papildydamos reikalingų maistinių medžiagų atsargas. Jos taip pat akivaizdžiai pagerina dirvožemio kokybę ir apsaugo augalus nuo ligų. Jos ne tik padidina chlorofilo kiekį augmenijoje, bet ir suteikia jai jėgų atlaikyti ne tik aukštą, bet ir žemą temperatūrą.

sodinimas

Kokių medžiagų ir kada reikia augalams?

Pavasariui atėjus augalams ypač reikia azotinių trąšų, nes jos išjudina augalų augimą, palaiko nuoseklų jų vystymąsi. Be azotinių trąšų pavasarį augalams gyvybiškai yra reikalingos ir kalio trąšos. Jos palaiko nepriekaištingą šaknų vainiko išsivystymą, stiprina augalų vidinius audinius. Trąšose esantys fosforas ir kalcis padeda greičiau išskleisti pumpurus, augalus apdovanoja sodria spalva ir sustiprina jų atsparumą, kovojant su ligomis ir kenkėjais.

Ką reikėtų žinoti apie vaismedžių tręšimą?

Kuo smarkiau vaismedžio sodinukas auga, tuo jam daugiau reikia azoto, fosforo ir kalio, kurie palaiko augalo sveikatą ir garantuoja jam sėkmingą fotosintezės procesą, nuo kurio priklauso ir būsimas medelio derlingumas. Su minėtomis trąšomis sodo augalai apsirūpina visais jiems reikalingais mikroelementais. O kai vaismedžiai pradeda auginti būsimą derlių, tada juos būtina aprūpinti kaliu. Jei dar turite kokių nors klausimų dėl skaldos ir trąšų, daugiau informacijos rasite interneto svetainėje akmenys.lt.

Užs. Nr. 509611