KĄ REIKĖTŲ ŽINOTI APIE BRANGAKMENIUS IR JŲ DOVANOJIMĄ?

Autorių nuotr.
Papuošalai iš brangiųjų akmenų – ideali ir solidi dovana, kurios neveikia laiko žabangos, priešingai – metams bėgant jų vertė tik kyla. Be to, juvelyrinis dirbinys su deimantu, briliantu, rubinu, safyru ar smaragdu – tai ne tik finansiškai labai vertinga, bet ir dvasiškai šildanti dovana. Miela dovana laikomas ir perlų vėrinys, kuris byloja apie jūsų švelnius jausmus tam, kuriam jį dovanojate.

Kada tinka dovanoti papuošalą su rubinu, o kada su smaragdu?

Kadangi rubinas yra purpurinės spalvos ir primena kupiną karštos ir ugningos meilės širdį, jį dovanoti siūloma tada, kai norima mylimam asmeniui nedviprasmiškai prisipažinti meilę. Nuo senų laikų tikima, jog mylimieji, kurie gauna rubiną dovanų, išsaugo abipusį meilės jausmą iki gyvenimo pabaigos. Mylimieji vienas kitam gali dovanoti ir smaragdinius papuošalus, kuriais išreiškia gilų susižavėjimą savo partneriu. Yra manoma, jog žiedą su smaragdu galima dovanoti ne tik pačiam artimiausiam žmogui, bet ir tam asmeniui, kuriuo labai pasitikite.

Kokį akmenį dovanoti aistringiems keliautojams, o kokį - tėvams?

Tiems, kurie neįsivaizduoja savo gyvenimo be kelionių, dažniausiai yra dovanojamas papuošalas su ametistu, nes tikima, jog šis brangusis akmuo patikimai apsaugo savininką keliaujant bei viešint svetimuose kraštuose. Kadangi šis akmuo yra violetinės spalvos, psichologų nuomone, jį reikia dovanoti tam žmogui, iš kurio norėtumėte daugiau sulaukti jums skiriamo dėmesio, nes ši spalva tai sąlygoja žmonių bendravime. Tuo tarpu dangiškai mėlynas safyras nuo senų laikų simbolizuoja besąlyginį prieraišumą ir nuoširdžią pagarbą, todėl papuošalus su šiuo akmeniu vaikai dovanodavo savo tėvams ir seneliams.

Į ką reikėtų atsižvelgti renkant artimam žmogui dovaną – juvelyrikos dirbinį?

Svarbiausia, kad dovana būtų dovanojama su pačiais geriausiais ketinimais ir linkėjimais, tik tada ji ją gavusiam suteiks tikrą džiaugsmą. Renkantis dovanai konkretų brangakmenį, galima pagalvoti ir apie galimas magiškas to akmens savybes, pasireiškiančias tam tikrais atvejais. Taip pat reikėtų pagalvoti ir apie tai, koks brangusis akmuo gali išreikšti jūsų jausmus tam žmogui, kurį nusprendėte pradžiuginti tokia dovana. O brangiųjų akmenų pasirinkimas internetinėse juvelyrikos parduotuvėse yra labai platus, todėl jose tikrai rasite tą akmenį, kuris jums arčiausiai širdies.