Ką padovanoti kolegoms Kalėdų proga?

dovanos
Kalėdos – dovanų metas. Maloniomis smulkmenomis įprasta apdovanoti kaimynus, pažįstamus ir, žinoma, bendradarbius. Jei artimiesiems dovanas rinkti galima beveik neribojant savo fantazijos, norint pradžiuginti kolegas ar verslo partnerius reikėtų būti atsargiems ir subtiliems. Verslo aplinkoje galioja kelios svarbios taisyklės, kurių verčiau paisyti, jei norite išlaikyti profesionalų įvaizdį. Siūlome patarimus, į ką atkreipti dėmesį renkant dovaną kolegoms Kalėdų proga ir taip pat, keletą konkrečių dovanų pasiūlymų.

Verslo dovanų etiketas

Jei įmonėje dirbate gana ilgą laiką, bendradarbiai gali atrodyti lyg šeimos nariai ar draugai. Tačiau nepaisant šiltų santykių, bendraujant su kolegomis vertėtų išlaikyti profesionalumą. Tai galioja ir renkant dovanas. Jei dovaną dovanojate darbo aplinkoje ar renginyje, nesirinkite per daug asmeniškų daiktų, tokių kaip kosmetika ar apatiniai drabužiai. Dovana kolegoms taip pat neturėtų būti itin brangi. Didelis išlaidavimas darbinėje aplinkoje gali sukelti daugiau nejaukumo, nei džiaugsmo.

Kitas aktualus klausimas – kada ir kam dovanoti. Neinicijuokite apsikeitimo dovanomis su aukštesniu nei jūsų pareigos asmeniu. Taigi, neturėtumėte teikti dovanos savo vadovui, nors patys tokią dovaną galite priimti. Jei darbe su jumis dirba iš tiesų artimas žmogus, su kuriuo palaikote ryšius už įmonės ribų, galite dovanoti jam išskirtinę dovaną, tačiau įteikite ją po darbo valandų, tam, kad kiti bendradarbiai neliktų įžeisti. Artėjant Kalėdoms pravartu paruošti smulkių dovanų, jei netikėtai gautumėte pasveikinimų iš kolegų ar verslo partnerių.

Savitos tradicijos

Darbinėje aplinkoje idealų būtų iš anksto pasidomėti su kalėdinėmis dovanomis susijusiomis tradicijomis ir nerašytomis taisyklėmis. Tai ypač aktualu, jei įmonėje dirbate dar neilgai. Artėjant Kalėdoms išsiaiškinkite kaip jūsų darbovietėje yra švenčiamos didžiosios metų šventės ir kaip elgiamasi su dovanomis. Dažniausiai įmonės darbuotojus pradžiugina renginiu ir smulkiomis dovanėlėmis. Patys darbuotojai dovanomis iš savo lėšų keičiasi vis rečiau. Tačiau, jei jūsų darbovietė yra nedidelė, tikėtina, kad ši tradicija dar bus gyva. Tokiu atveju dažniausiai inicijuojamas burtų traukimas, kad dovaną rinkti reikėtų tik vienam žmogui. Itin mažuose kolektyvuose gali būti įprasta apdovanoti visus nedidelės komandos narius. Svarbu atkreipti dėmesį, kad dovanų dovanojimas neturėtų būtinai privalomas ir jeigu jaučiatės nemaloniai, dalyvauti dovanų apsikeitimuose visuomet galite atsisakyti.

Dovanos kolegoms – profesionalios, tačiau asmeniškos

Idealiu atveju dovana kolegai turėtų būti susijusi su darbu, poilsiu ar pomėgiu, jei apie tokį žinote. Tinkamiausios bus įvairios darbo knygos, užrašinės ar rašikliai. Nors tai gana įprastos dovanos, tačiau parinkę originalų dizainą ir pritaikę jos išvaizdą pagal dovanos gavėją galite nuoširdžiai nustebinti ir pradžiuginti. Kolegas tradiciškai suartina pokalbiai prie kavos, todėl neprašausite pasirinkę pakuotę šio gėrimo, arbatos, puodelį ar šokoladą. Tokios neutralios ir lengvai panaudojamos saldžios dovanos yra itin tinkamos darbinėje aplinkoje.

Rinkdami dovaną galvokite apie tai, kokias gerąsias kolegos savybes ji gali simbolizuoti ir atskleisti. Pavyzdžiui, darbinėje aplinkoje idealiai tinka dovanoti knygą. Ji nebūtinai turi būti susijusi su verslu ar saviugda. Galite dovanoti tiek solidų romaną, tiek su asmeniniais žmogaus polinkiais susijusį kūrinį. Išrinkę kolegai dovanų knygą, parodysite, kad vertinate jo intelektualumą ir žinias – darbinėje aplinkoje vertinamas savybes.

Atvirukas – saugiausias pasirinkimas

Jei jūsų darbovietėje nėra įprasta dovanoti dovanų, o jūs vis vien norite pradžiuginti kolegas nedidele smulkmena, atvirukas yra pati saugiausia ir patogiausia išeitis. Kalėdinis atvirukas su asmeniniu sveikinimu parodys jūsų dėmesį kolegoms, padės užmegzti kontaktą ar sustiprinti ryšį. Atvirukas neįpareigoja dovanos gavėjo taip kaip įprasta dovana, neleis jaustis nemaloniai jei tas, kurį sveikinate neturi dovanos. Atviruką galite dovanoti ir asmeniui, kuris yra aukštesnėse nei jūsų pareigose. Šiuo atžvilgiu dovanų etiketas negalioja.

Artėjant Kalėdoms kaip niekad svarbu puoselėti gerus santykius ir malonią atmosferą darbo vietoje. Dovanos kolegoms gali būti viena iš priemonių tą padaryti. Tikimės, kad pradėjome jums apsispręsti ir surasti būdų parodyti dėmesį savo brangiems bendradarbiams. 

Užs. Nr. 521064