Ką daryti, kad čiužinys tarnautų ilgiau?

ciuzinys
Pirkdami naują čiužinį, visuomet tikimės, jog jis patikimai tarnaus ir kokybišką poilsį užtikrins ne vienerius metus. Dažniausiai toks scenarijus ir yra įgyvendinamas, tačiau svarbu įsidėmėti ir tai, jog šių gaminių tarnavimo trukmė priklauso ir nuo mūsų įdedamų pastangų. Išskyrėme pagrindinius patarimus, kurie galės ją prailginti – pasitikrinkite, ar visus iš jų žinojote.

Atsižvelkite į čiužinio tipą

Jei dar tik svarstote, kaip išsirinkti čiužinį, turėtumėte atkreipti dėmesį į tai, jog jų tarnavimo trukmė iš dalies priklauso ir nuo konkretaus tipo. „Bonnel“ spyruoklių tipo čiužiniai tarnauja maždaug 4-6 metus, „pocket“ spyruoklių – maždaug 10, o jeigu renkatės gaminį be spyruoklių (pavyzdžiui, lateksinį ar viskoelastinį), galite tikėtis, jog šis laikotarpis prailgės net iki 15 metų. Visgi, šie skaičiai yra ganėtinai preliminarūs, tad norėdami juos paversti realybe, turėsite įdėti ir šiek tiek pastangų.

Reguliariai jį vartykite

Dažniausiai miegant mūsų kūnas spaudžia tas pačias šio gaminio vietas, todėl po ilgesnio naudojimo jos gali suminkštėti ir išsigulėti. Tam, kad galėtumėte išvengti tokios situacijos, jį reikėtų reguliariai vartyti ir sukinėti. Jei jis yra dvipusis, kas tris mėnesius kojūgalį reikėtų sukeisti su galvūgaliu, o po pusmečio – sukeisti viršutinę ir apatinę puses. Tuomet praėjus trims mėnesiams čiužinį vėl reikėtų apsukti, o dar po trijų – apversti ir taip nuolatos kartoti šią seką.

Jei modelis yra vienpusis, užteks, jei jį kas tris mėnesius tiesiog apsuksite, kadangi tokį gaminį apvertus, gali visiškai pasikeisti jo ypatybės. Visgi, galite paeksperimentuoti – jei miego kokybei tai įtakos neturės, jį taip pat galėsite ir vartyti.

Nepamirškite valymo darbų

Nors visi tikimės, jog lova yra švariausia ir higieniškiausia namų vieta, iš tiesų čiužiniuose labai greitai gali užsiveisti namų erkutės, o taip pat nestinga ir kitų nešvarumų, kuriuos paliekame tiek mes, tiek ir mūsų augintiniai. Norint to išvengti, bent kartą per pusę metų čiužinį reikėtų kruopščiai išsiurbti – tam galėsite pasitelkti paprasčiausią dulkių siurblį, turintį baldų siurbimui skirtą antgalį. Jei ant jo pastebėsite dėmių, naudokite karštus garus arba drėgną šluostę, tačiau venkite didesnės drėgmės, kadangi šie gaminiai ilgai džiūsta ir sunkiai ją toleruoja. Verta atkreipti dėmesį į tuos modelius, kurie turi nuimamus ir skalbiamus užvalkalus – nors išsiurbti čiužinį vis vien reikės, bendra aplinka bus dar higieniškesnė.

Įsitikinkite, kad patalynė yra švari

Tam, kad prieš tai minėti valymo darbai būtų retesni ar bent jau ne tokie būtini, labai svarbu reguliariai keisti patalynę – tai aktualu net ir tuomet, jei naudojate čiužinio apsaugas. Taip pat reikėtų imtis ir prevencinių veiksmų, atsisakant užkandžiavimo lovoje ir neleidžiant joje laiko leisti augintiniams. Net ir tuomet, jei atrodo, jog visa tai darote atsakingai, nešvarumai labai greitai ir nepastebimai gali pasiekti giluminius čiužinio sluoksnius, o tuomet jais tikrai susižavės ir dulkių erkutės.

Čiužinį vėdinkite

Kovoti su dulkių erkutėmis padeda grynas oras ir ultravioletiniai spinduliai, todėl turėtumėte reguliariai į miegamąjį įleisti natūralios šviesos. „Rimtesnį“ vėdinimą reikėtų atlikti bent kas keletą mėnesių – net ir žiemos metu ilgesniam laikui pravėrę langus galėsite išvengti nemalonių kvapų kaupimosi. Tuo tarpu kartą per metus šį gaminį kelioms valandoms rekomenduojama išnešti į kiemą ar bent jau į balkoną – tuomet jis dar geriau išsivėdins.

Neleiskite vaikams šokinėti ant lovos

Nors šokinėjimas ant miegamojo lovos mažiesiems šeimos nariams (o kartais – net ir suaugusiems) gali pasirodyti kaip labai smagus užsiėmimas, verčiau namuose susigalvoti kitokių pramogų. Nereikalingas čiužinio spaudimas skatina jo nusidėvėjimą, o taip pat galima sugadinti spyruokles ar net lovos rėmą. Galų gale, tokia veikla tikrai nėra pati saugiausia, kadangi vaikai gali nukristi nuo lovos ir susižeisti. Akivaizdu, kad kelios smagios akimirkos visų šių pasekmių tikrai neatpirks.

Pritaikę visus šiuos patarimus praktiškai, galėsite būti tikri, jog iš savo pusės padarėte viską, jog užtikrintumėte kuo ilgesnį čiužinio tarnavimo laikotarpį. Pastangų neprireiks daug, tačiau jos gali atnešti labai džiugius rezultatus. Jei ieškosite naujo gaminio, apsilankykite Pigu.lt el. parduotuvėje – šioje svetainėje jį įsigysite itin gera kaina.

Užs. Nr. 488917