Ką daryti, kad automobilis tarnautų ilgiau?

autoint
Įsigiję automobilį, visuomet tikimės, kad su juo važinėti galėsime ilgus metus, o jo remonto darbai bus kaip įmanoma retesni. Nors tai priklauso nuo konkrečios transporto priemonės, tinkama mūsų priežiūra ir papildomas indėlis taip pat gali turėti įtakos ir tarnavimo trukmei, ir papildomiems rūpesčiams. Jei norisi, kad automobilis keltų kuo mažiau problemų, turėtumėte įsidėmėti žemiau išvardintus patarimus.

Reguliariai keiskite filtrus

Oro filtrus galima prilyginti automobilio plaučiams – jie sulaiko purvą ir dulkes, tokiu būdu užtikrindami sklandų variklio darbą. Jie taip pat padidina degalų naudojimo efektyvumą, sumažina išmetamųjų teršalų kiekį ir prailgina variklio tarnavimo laiką. Ne mažiau svarbūs yra tepalų ir degalų filtrai, kuriuos taip pat reikėtų keisti reguliariai. Dažniausiai šie darbai nėra brangūs, tačiau jų teikiama nauda iš tiesų akivaizdi.

Nepamirškite patikrinti pagrindinių skysčių

Kone svarbiausia yra sekti tepalų lygį, tačiau ir kiti automobilio skysčiai yra ne mažiau svarbūs. Nors daugelis šiuolaikinių transporto priemonių apie jų likutį praneša salono skydelyje, pravartu ir patiems patikrinti aušinimo ir langų skysčio kiekį. Ruošiantis šaltajam sezonui, reikėtų atkreipti dėmesį ir į jų tipą – šie skysčiai turėtų būti pritaikyti naudojimui net ir tuomet, kai termometrų stulpeliai nukrenta gerokai žemiau nulio.

Tikrinkite padangų būklę

Padangos neabejotinai yra vienos svarbiausių automobilių detalių, kurios daro didelę įtaką mūsų kelionių saugumui ir netgi ekonomiškumui. Reguliariai reikėtų patikrinti jų slėgį ir, jei reikia, jį papildyti. Taip pat nesuklysite retkarčiais apžiūrėdami jas išoriškai – bet kokie defektai turėtų būti kaip įmanoma greičiau pašalinti, o jeigu to padaryti neįmanoma, reikėtų pasirūpinti naujais ratų apavais. Rinkdamiesi juos, pasirinkite būtent Jūsų automobiliui pritaikytą dydį ir pagalvokite apie savo vairavimo įpročius – jei prireiks žieminių gaminių, platų jų pasirinkimą rasite čia.

Vairuokite atsakingai

Jei esate bent kartą sulaukę pastabų, jog vairuojate tarsi „išprotėję“, galite būti tikri – toks vairavimo stilius neabejotinai kenkia Jūsų automobiliui. Didelis greitis, greitas įsibėgėjimas ir stabdymas, staigūs posūkiai ir kiti panašūs judesiai skatina transporto priemonės nusidėvėjimą, tad verčiau atsisėdus už vairo atsipalaiduoti, neskubėti ir būti budriems. Taip lengviau pastebėsite kelyje pasitaikančias kliūtis, sumažinsite komponentų nusidėvėjimą, sutaupysite degalų, prailginsite automobilio ilgaamžiškumą ir, svarbiausia, užsitikrinsite saugumą.

Neperkraukite transporto priemonės

Pašalinus papildomą svorį iš automobilio, galima sumažinti degalų sąnaudas, o taip pat – prailginti padangų, stabdžių ir pakabos tarnavimo trukmę. Žinoma, šiuo atveju nekalbame apie atsarginę padangą, pirmosios pagalbos rinkinį ar kitus būtinus atributus, tačiau daugelis iš mūsų bagažinėse vežiojasi ir ne tokio naudingo turto. Atidžiai ją peržiūrėkite – jei atitinkamiems daiktams surasite kitas vietas, iš to gausite labai realios naudos.

Prižiūrėkite akumuliatorių

Nors akumuliatoriai daugiausiai rūpesčių kelia šaltuoju sezonu, jiems dėmesio reikėtų skirti ištisus metus. Rekomenduojama vengti dažnų trumpų kelionių, nepalikti transporto priemonės stovėti ilgam laikui, akumuliatorių reguliariai nuvalyti ir maždaug kas mėnesį patikrinti jo įtampą. Kuo ilgiau jis bus iš dalies ar visiškai iškrautas, tuo labiau sutrumpės jo tarnavimo trukmė, todėl pravartu patiems sekti šią situaciją. Gausų akumuliatorių pasirinkimą siūlo Pigu.lt el. parduotuvė.

Palaikykite švarą

Nors tai gali skambėti kiek keistai, tačiau išlaikydami savo automobilį švarų, prailginsite jo tarnavimo laiką. Purvas ir kiti nešvarumai skatina rūdžių atsiradimą – tai ypač aktualu žiemos mėnesiais, kuomet keliuose yra daug druskos. Tad reguliariai atlikę plovimo darbus, džiaugsitės ne tik žavesne transporto priemonės išvaizda, bet ir prisidėsite prie to, jog ji ilgesnį laikotarpį išliks nepakitusi. Vidaus valymas tiek daug naudos detalėms neturės, tačiau jei jo neprižiūrėsite, įvairiausi kvapai gali įsigerti į sėdynių audinius, tad vėliau jų gali būti labai sunku atsikratyti.

Jei tik turite galimybę, automobilį reikėtų statyti garaže ar uždaroje stovėjimo aikštelėje – tai sumažins nepalankių orų, tokių kaip lietus ar sniegas, poveikį. Be to, tiek transporto priemonės komponentai, tiek ir skysčiai nenukentės nuo temperatūrų svyravimų.

Vadovaudamiesi visais šiais patarimais, galėsite būti tikri, kad iš savo pusės padarėte viską, jog automobilio remonto darbai būtų kuo retesni, o tarnavimo trukmė – kaip įmanoma ilgesnė. Šios užduotys nepareikalaus didelių pastangų, tačiau rezultatai iš tiesų bus įspūdingi.

Užs. Nr. 491782