Ką daryti, jei jūsų MacBook baterija greitai išsikrauna?

Autorių nuotr.
Pastebėjote, kad jūsų MacBook baterija išsikrauna pernelyg greitai? Tokia situacija gali sukelti nemažai rūpesčių, ypač, jei intensyviai naudojate savo kompiuterį toliau nuo elektros šaltinio. Šiame straipsnyje mes išnagrinėsime, kokie veiksniai gali lemti greitą baterijos išsikrovimą ir pateiksime praktinius patarimus, kaip šią problemą suvaldyti.

Veiksmai, greitam baterijos išsikrovimui spręsti

MacBook kompiuteriai asocijuojasi su patvarumu ir ilgaamžiškumu, tačiau net ir jie gali susidurti su baterijos iškrovimo problemomis. Jei pastebėjote, kad jūsų MacBook baterija išsikrauna įtartinai greitai, yra keletas veiksmų, kuriuos galite atlikti norėdami išspręsti šią problemą.

Patikrinkite baterijos būklę

Pirmas žingsnis yra patikrinti baterijos būklę. Tai galite padaryti savo Macbook meniu juostos viršuje paspaudę akumuliatoriaus piktogramą. Jei būklė nurodoma kaip „Service Battery“, tai gali reikšti, kad atėjo laikas keisti bateriją.

Taip pat labai svarbu patikrinti ciklų kiekį. Tai galite padaryti paspaudę ant “Apple” logotipo ir pasirinkę “About this Mac”, tuomet spustelkite “System Report”, kairėje pusėje pasirinkite “Power” ir žemiau “Health Information”. Gamintojas įvardija, kad šiuolaikinėms “Macbook” baterijoms turi užtekti iki 1000 ciklų.

Reguliuokite energijos nustatymus

Kita galimybė tausoti bateriją yra reguliuoti energijos nustatymus. Jums tereikia skiltyje “System Settings” paspausti “Battery” ir tuomet galėsite reguliuoti ekrano ryškumą, nustatyti automatinį ekrano išsijungimą ar pasirinkti individualizuotus nustatymus.

Uždarykite neaktyvias programas

Programos veikiančios fone, gali žymiai sumažinti baterijos veikimo trukmę.Patikrinkite kurios programos naudoja daugiausiai energijos ir uždarykite tas, kurios nėra jums nėra būtinos ar reikalingos.

Atlikite SMC ir PRAM/NVRAM atnaujinimą

Jei pastebėjote, kad baterija vis dar greitai išsikrauna net po aukščiau išvardytų veiksnių patikrinimo ir korekcijų, galbūt verta atstatyti SMC ir PRAM arba NVRAM nustatymus. Tai gali padėti išspręsti įvairias technines problemas, įskaitant baterijos iškrovimą.

Apsilankykite autorizuotame servise

Jei visos šios priemonės nepadėjo, gali būti, kad problema yra rimtesnė. Tokiu atveju geriausias sprendimas yra kreiptis į autorizuotą serviso centrą. Jie galės atlikti išsamų įrangos tikrinimą ir, jei reikia, pakeisti bateriją.

Visada geriau kreiptis į patikimą kompiuterių remonto servisą ir specialistus, ypač kai susiduriate su techninėmis problemomis. Daugiau informacijos apie MacBook priežiūrą ir taisymą galite rasti paspaudę nuorodą.