Joniškietė ryžosi atidaryti pirmą privatų darželį

Joniškietė ryžosi atidaryti pirmą privatų darželį

Joniškietė ryžosi atidaryti pirmą privatų darželį

Joniškyje nuo rugsėjo pradžios duris atvėrė pirmoji rajone privataus darželio grupė „Mažylis“, dirbanti 4 valandas per dieną. Naują įstaigą kurti ryžosi joniškietė, 15 metų vadovaujanti „Yamaha“ muzikos mokyklai.

Loreta RIPSKYTĖ

loretar@skrastas.lt

Dirba 4 valandas per dieną

Joniškyje atidarytą pirmą privačią meninės krypties vaikų darželio grupę „Mažylis“ šiuo metu lanko 16 vaikų. Jie čia praleidžia keturias valandas iki pietų. Vėliau vaikučiai keliauja namo. Toks grafikas palankiausias nedirbančioms mamoms, auginančioms vaikus iki dvejų metų, tad dalis mažylių ir yra tokio amžiaus. Mažiausiam darželinukui – 1,5, vyriausiam – 3,5 metų.

Kadangi dirbama pusę dienos, įprasto maitinimo nėra. Pasak darželio įkūrėjos ir direktorės Faustos Užkuraitienės, tarp užsiėmimų vyksta arbatos pertraukėlė, tada mažieji suvalgo tėvelių įdėtus sausus užkandžius.

Meninio ugdymo krypties darželyje kasdien organizuojama vis kitokia veikla. Pirmadieniais piešiama pirštais, antradieniais pagal programą „Mažyliai ir muzika“ mokomasi dainuoti, trečiadieniais vaikai stebi lėlių teatrą ir bando vaidinti, ketvirtadieniais organizuojami smulkiosios motorikos darbeliai, penktadieniais  sportuojama, žaidžiama pagal tautosaką.

Paskatino ankstesnė patirtis

Įkurti vaikų darželio grupę Faustą Užkuraitienę paskatino ankstesnė patirtis. Muzikos pedagogiką baigusi moteris tame pačiame privačiai įmonei priklausančiame pastate turi įsteigusi jau 15 metų veikiančią „Yamaha“ muzikos mokyklą. Ją lanko ne tik mokyklinio, ikimokyklinio amžiaus vaikai, bet ir kūdikiai nuo 4 mėnesių. Lavinamuosiuose užsiėmimuose kartu dalyvauja jų tėveliai.

„Turėdama gerą patirtį, baimės dirbti su visai mažais vaikais nejaučiau. Kartais tėveliai paskambinę teiraujasi, ar gali atvesti į užsiėmimus 1,5 metų mažylį. Sakau jiems, kad ne tik gali, bet net ir anksčiau reikėjo,“ – pasakoja darželio vadovė.

Mokestis mažesnis nei didesniuose miestuose

Už vaiką per mėnesį tėveliai moka po 150 litų.

„Pasidomėjau, kokios kainos kitur. Šiauliuose toks darželis be maitinimo, dirbantis 4 valandas per dieną, kainuoja 200 litų. Joniškyje nėra pramonės, nedidelės algos, tad pagal šiuos parametrus orientavomės, kokį mokestį nustatyti,“ – sakė F. Užkuraitienė.

Jos minėtą darželį Šiaulių mieste turi taip pat „Yamaha“ muzikos mokyklos vadovė. Kadangi mokykla dirba po pietų, iš ryto patogu organizuoti darželio užsiėmimus. Panašiu keliu, anot F. Užkuraitienės, ketina eiti ir kolegės iš Elektrėnų, Kauno. Tad Lietuvoje pamažu kuriasi privačių pusę dienos veikiančių meninės krypties darželių tuo pačiu pavadinimu „Mažylis“ tinklas.

Dar pati darbo pradžia, antras mėnuo, todėl skaičiuoti, kokios pajamos ir išlaidos, anot direktorės, sudėtinga. Daugiausia pajamų privataus darželio vadovė išleidžia atlyginimams, mokesčiams „Sodrai“, patalpoms išlaikyti. Dar neprasidėjo šildymo sezonas, bet pastate yra vietinė šildymo sistema, tad kainuos pigiau. Nuomos kainos Joniškyje taip pat gerokai mažesnės negu didžiuosiuose miestuose.

Tėveliai dalyvauja užsiėmimuose

Privatus darželis, anot direktorės, nuo valstybinių skiriasi pirmiausia tuo, kad tėvai gali kartu būti, prisijungti prie užsiėmimų, dalyvauti ugdymo procese. Kasdien čia su vaikais laiką leidžia tai viena, tai kita mama ar močiutė.

Be direktorės „Mažylyje“ kol kas dirba viena auklėtoja – pradinių klasių mokytojos specialybę įgijusi Gitana Vaitekūnienė.

„Ateityje žiūrėsime, kokių pageidavimų turės tėveliai, planuoju įdarbinti daugiau specialistų. Vieno grupę lankančio vaiko mamytė yra kineziterapeutė. Ji ateina tiesiog pabūti su juo kartu ir pamoko vaikučius mankštos",  – pasakoja Fausta Užkuraitienė.

Įkurti darželį nebuvo lengva

 Moteris pasakoja, kad ypač daug reikėjo pavargti tvarkant įvairius dokumentus: patalpos, kur kadaise veikė telekomas, turėjo atitikti higienos, priešgaisrinės saugos reikalavimus. Buvo būtina įrengti atskirus sanitarinius mazgus, pritaikytus vaikams.

Jai padėjo Turizmo ir verslo informacijos centro specialistės, konsultavo rengiant įstaigos nuostatus, programą. Taip pat iš minėto centro gauta finansinė parama paslaugoms, kuri labai pravertė besikuriančiai švietėjiškai įstaigai. Moteris juokauja, į darželį ištempusi ir beveik pusę savo namų.

Darželyje veikia viena grupė, tad yra vienas specialus kambarys. Tačiau, jei reikia, naudojamos ir „Yamaha“ mokyklos patalpos, nes minėta mokykla veikia po pietų. Taip pat savininkė remontuoja salę renginiams. Įrengta rūbinėlė, sanitariniai mazgai.

Privataus darželio įkūrėja džiaugiasi, kad didelės reklamos nereikėjo. Geriausios rekomendacijos eina iš lūpų į lūpas. Daugelio darželį lankančių mažylių tėveliai buvo leidę vaikus į „Yamaha“ muzikos mokyklą, žinojo vadovės nuostatas ir požiūrį į darbą.

Autorės nuotr.

RYŽTAS: Fausta Užkuraitienė įkurti privatų darželį ryžosi pasitikėdama savo patirtimi muzikos mokyklėlėje.

LAIKAS: Privačiame darželyje vaikai praleidžia keturias valandas per dieną.

KAMPAS: Kai kuriuos daiktus, pavyzdžiui, minkštą kampą, darželio savininkė siuvo pati.

 

 

RŪBINĖ: Kiekvienas vaikas, kaip ir įprastame darželyje, rūbinėje turi savo spintelę.

SIENA: Darželyje „Mažylis“ vaikai mėgsta linksmąją sieną su skylėmis, per kurias gali landžioti, žaisti slėpynių.