Jodinėjimas žirgais – daugiau nei pramoga

jodinejimas

Dauguma žmonių, net jeigu niekada to nebandė, bent yra pasvajoję pajodinėti žirgais. Laisvės pojūtis, susiliejimas su gamta ir visus rūpesčius iš galvos išpučiantis vėjas... Jodinėjimas žirgais – būtent tai, ko reikia nuostabiam vasaros savaitgaliui!

Ir kūnui, ir protui

Dauguma jodinėjimą žirgais renkasi kaip pramogą. Iš tiesų smagu vien pabendrauti su šiais įspūdingais gyvūnais, juos paglostyti, pamaitinti, sušukuoti. Kur dar galimybė užsiropšti ant raumeningos žirgo nugaros ir leistis jo nešamam per miškus ir laukus... Jodinėjimą pamėgę žmonės sako, kad tai prilygsta meditacijai, kuri surikiuoja chaotiškas mintis ir apvalo galvą nuo susikaupusios įtampos. Ir iš tiesų jodinėjimas žirgais yra kur kas daugiau nei pramoga. Moksliškai pagrįsta, jog ne tik jodinėjimas, bet ir elementarus bendravimas su žirgais turi gydančių galių – teigiamai veikia tiek fizinę, tiek psichinę sveikatą. Tai leidžia nusiraminti, padeda aktyvumo ir dėmesio sutrikimą turintiems vaikams, kenčiantiems nuo potrauminio streso sindromo, panikos priepuolių, depresijos, generalizuoto nerimo sutrikimo ir kitų psichinių problemų. Įrodyta, kad bendravimas su žirgais taip pat didina socialumą, empatiją, slopina agresiją. Neabejojama ir nauda kūnui: jodinėjant gerėja laikysena, stiprėja raumenys, gerėja motorika, efektyvėja kvėpavimo sistemos veikla. Hipoterapija (žirgų terapija) taikoma fizinio aktyvumo atstatymui net po sunkių traumų, neįgalumo atvejais. Naudą gauna ir visiškai sveiki asmenys, į žirgyną atvykę pramoginiu tikslu.

Tinka bene kiekvienam

Dažnai jodinėjimo žirgais atsisakoma, nes klaidingai manoma, jog norint užsiimti tokia pramoga jau būtina mokėti valdyti žirgą, patiems būti fiziškai stipriems, sportiškiems. Tai, kad hipoterapija taikoma tiek mažiems vaikams, tiek ligotiems senukams, įrodo, kad bendrą kalbą su žirgais gali rasti kiekvienas. Jeigu nesate anksčiau jodinėję, draugystę su žirgais galite pradėti nuo bendravimo su jais. Jojimo instruktorius paaiškins šių gyvūnų elgsenos ypatumus, kaip suprasti jų kalbą, kaip išmokti valdyti žirgą. Greičiausiai pirmus kartus tepabandysite išmokti saugiai ant jo užlipti, įsitaisyti balne, kontroliuoti žirgo judesius, apsuksite kelis ratus hipodrome. Juk ir prieš išriedant automobiliu į gatves mokotės vairuoti. Įprastai jau po kelių pamokų žmogus ima jausti žirgą, geriau jį suprasti, o ir pats žirgas vis labiau pasitiki naujoku. Dažniausiai iki savarankiško jojimo prireikia 10–15 pamokų. Tuomet jau galima mėginti leistis į pievas, miškus, gal net pasitaškyti po seklius upeliūkščius. Žinoma, viskas individualu, skubėti nėra kur – geriausia į nuotykį su žirgais leistis savu tempu.

Vykstant pirmą kartą

Natūralu, kad pirmą kartą vykstant jodinėti jaučiamas šioks toks nerimas. Iš tiesų reikėtų pasistengti atsipalaiduoti ir nusiteikti kuo pozityviau, mat žirgai puikiai jaučia žmogaus emocijas ir gali užsikrėsti jūsų nerimu. Baimintis nėra ko, mat žirgynuose žirgai yra treniruoti, pripratę prie bendravimo su įvairiais žmonėmis, todėl elgiasi klusniai ir noriai mezga kontaktą. Be to, žirgyne jus pasitiks profesionaliai, kurie jums parinks tinkamiausią žirgą ir pamokys, kaip su juo elgtis, todėl būsite visiškai saugūs ir galėsite atsiduoti grynam malonumui. Tam, kad jaustumėtės komfortabiliai ne tik psichologiškai, bet ir fiziškai, svarbu pasirinkti patogią, judesių nevaržančią aprangą. Kelnės turėtų būti neslidžios, kad tvirtai laikytumėtės balne, o batai – tvirtu padu ir žema pakulne.

(Ne)brangus nuotykis

Ankščiau jodinėjimas žirgais laikytas aristokratų pramoga. Galbūt todėl ir šiandien gajus įsitikinimas, kad tai – brangus malonumas. Iš tiesų kainos žirgynuose labai skiriasi, priklausomai tiek nuo paties komplekso ir jo siūlomų patogumų, tiek nuo paties kliento pasirinkimų. Vidutinė 45-60 min. pasijodinėjimo kaina svyruoja apie 15-20 eurų. Jeigu reikalinga trenerio pamoka, kaina bus šiek tiek didesnė. Pamėgus jodinėjimą žirgais ir radus mėgstamą žirgyną verta pasvarstyti apie abonemento įsigijimą, mat tai kainuos mažiau negu perkant vienkartinius jojimo seansus. Lietuvoje žirgynų pasirinkimas gana didelis, norint rasti optimaliausią variantą sau, verta pasidairyti puslapyje www.sodybuskelbimai.lt

Užs. Nr. 454331