Jaunimą skatins pasitikėti savimi

Jaunimą skatins pasitikėti savimi

Jaunimą skatins pasitikėti savimi

Šiauliuose ir dar 15 šalies savivaldybių pradedamas įgyvendinti jaunimui skirtas projektas „Pasitikėk savimi“. 16–25 metų jaunuolius, kurie nesimoko ir nedirba, norima motyvuoti grįžti į švietimo sistemą ar įsilieti į darbo rinką.

Rūta JANKUVIENĖ

ruta@skrastas.lt

Motyvuos mokytis ir dirbti

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija šį dvejų metų projektą finansuoja europinės paramos lėšomis, skiria 4 milijonus litų.

Lietuvos darbo birža su partneriais projektą vykdo 16 šalies savivaldybių. Jame dalyvauja ir 11 nevyriausybinių organizacijų.

Per dvejus metus šalyje ketinama padėti iš viso 2000 jaunuolių.

Pasitelkus Jaunimo darbo centrus, nevyriausybines organizacijas, darbdavius, tikimasi įkvėpti jaunimui pasitikėjimo savimi ir jį parengti integruotis į darbo rinką.

Dalyvavimas – savanoriškas

Šiauliuose 200 jaunų žmonių per dvejus metus sulauktų pagalbos. Projekto įgyvendintojų duomenimis, dabar Šiauliuose pusšimtis 16–22 metų jaunimo yra įsiregistravę darbo biržoje.

Laura Každailytė, projekto koordinatorė Šiauliuose ir Šiaulių rajone, sako, jog renkami jaunuoliai dalyvauti projekte. Sudaromos grupės po 10 žmonių, kurie dalyvaus trijų mėnesių programoje.

„Dalyvavimas savanoriškas, – pabrėžia L. Každailytė. – Kreiptis reikia į Jaunimo darbo centrą“.

Pirmiausia orientuojamasi į tuos jaunuolius, kurie yra įsiregistravę darbo biržoje ir kurie nėra įgiję nė vidurinio išsilavinimo. Bet projekte gali dalyvauti ir su viduriniu išsilavinimu, ir dar neįsiregistravę darbo biržoje.

Projekto programa skirta kompetencijoms ugdyti. L. Každailytė sako, jog bus parengtos ir individualios programos, kaip siekti užsibrėžto tikslo.

Jaunuoliams iš rajono (gyvenantiems 20 km spinduliu nuo miesto) iš projekto lėšų numatoma apmokėti kelionių į užsiėmimus išlaidas.

Koordinatorė susirado darbą

Bus rengiami savęs pažinimo, profesijos rinkimosi, socialinės aplinkos, darbo rinkos poreikių ir savo galimybių suvokimo užsiėmimai. Projekto dalyviai mokysis naudotis informacinėmis technologijomis.

Nevyriausybinės organizacijos jiems padės atkurti socialinius ir savarankiškus įgūdžius. Šiauliuose projekte dalyvauja dvi nevyriausybinės organizacijos – Raudonojo Kryžiaus draugija ir viešoji įstaiga „Langas į ateitį“.

„Jeigu bent pusė jaunuolių, kurie dalyvaus projekte, sugebės vėl pradėti mokytis, įstos į profesines mokyklas ar suaugusiųjų mokyklą, registruosis darbo biržoje ir ieškosis darbo, tikslas bus pasiektas“, – sako projekto koordinatorė.

Pati Laura Každailytė į šį projektą atėjo iš Darbo biržos. Biržoje registravosi baigusi Šiaulių universitete sveikatos edukologiją. Darbo pagal specialybę nebuvo lengva rasti. Tad dalyvavo konkurse ir laimėjo projekto koordinatorės pareigas.

Jono TAMULIO nuotr.

KOORDINATORĖ: Laura Každailytė pati po universiteto baigimo registravosi darbo biržoje, ryžosi dalyvauti konkurse ir laimėjo projekto koordinatorės pareigas.