IT sprendimai verslo veikloje: ką reikėtų žinoti?

Autorių nuotr.
Remiantis „Ekonomikos terminų žodyno“ duomenimis, efektyvumas – tai išteklių panaudojimo veiksmingumas, kai norimas rezultatas pasiekiamas mažiausiomis įmanomomis sąnaudomis arba naudojant turimus išteklius pasiekiamas maksimalus įmanomas rezultatas. Vis dėlto, praktikoje pastebima, kad dauguma įmonių dirba neefektyviai – daug užduočių atliekama rankiniu būdu, neišnaudojamas darbuotojų potencialas ar galimybė privilioti lojalius klientus.

Ką daryti, kad verslai dirbtų efektyviau? Gyvename informacinių technologijų amžiuje, todėl reikėtų remtis IT sprendimais. Juk technologijų pagalba visus procesus galima ne tik supaprastinti, bet ir atpiginti.

Verslo valdymo sistemos – įrankis optimizuoti įmonės veiklą

Visai nesvarbu, vadovaujate pradedančiai, vidutinio dydžio ar didelei įmonei – kiekvienas verslas turi tą patį tikslą: sukurti kuo efektyvesnį verslo procesų valdymą. Šioje vietoje itin pasitarnauja verslo valdymo sistemos – programinės įrangos, kurios padeda kompiuterizuoti įmonės valdymą. Tai reiškia, kad kompetentingai naudojantis verslo valdymo sistema galima efektyvinti tokius procesus kaip apskaita, analitinių ataskaitų sudarymas, kontaktų valdymas, darbuotojų progresas, pardavimo procesų nuoseklumas ir kt.

„Odoo“ sistema – daugiau nei 8 mln. vartotojų

Tikriausiai nenustebinsime pasakydami, kad rinkoje verslo valdymo sistemų yra tikrai ne viena. Šiame straipsnyje nusprendėme apžvelgti „Odoo“ verslo valdymo sistemą, kurią, šiuo metu, pasirinkę daugiau nei 8 mln. vartotojų visame pasaulyje.

Odoo sistema – tai atviro kodo ERP ir CRM sistema, turinti atskirus kliento ir serverio komponentus. Ji paremta moduliais, o tai reiškia, kad Odoo verslo valdymo sistema yra lengvai pritaikoma įmonėms, dirbančioms pramonės ir paslaugų srityse. „Odoo“ diegimas yra itin naudingas tiems verslams, kurie nori optimizuoti komunikacijos kanalus ir realiu laiku stebėti verslo rodiklių ataskaitas. Juk tokiu būdu galima užtikrinti darbuotojų ir įrenginių veiklos efektyvumą. Kaip pastebi Odoo verslo valdymo sistemos konsultantas Audrius Grinys: „Odoo verslo valdymo sistema yra įtin lanksti ir atviro kodo, todėl ją lengviau pritaikyti kiekvienos įmonės procesų ir darbuotojų poreikiams.

Išskyrėme pagrindinius komponentus, kodėl „Odoo“ programavimas gali būti naudingas jūsų verslui:

sistema padės įvairiapusiškai valdyti įmonės procesus;

sistema pagelbės apskaitos ir darbo užmokesčio administravime;

sistema jums pateiks išsamias analitines ataskaitas;

turėsite didelį „Odoo“ aplikacijų pasirinkimą;

Odoo“ programinė įranga nuolat atnaujinama.

    Žinoma, perprasti verslo valdymo sistemos veiklą – nėra pati lengviausia užduotis. Todėl jei nuspręsite optimizuoti savo įmonės darbą, „Odoo“ mokymai jums tikrai pasitarnaus. Juk, ilgalaikėje perspektyvoje, suma atsipirks – verslas bus efektyvesnis, atneš daugiau pelno