Išsamiai apie 3 dantų implantavimo etapus

dantuimplantai
Dantų implantai – vienas iš efektyviausių būdų atkurti natūralių audinių išvaizdą ir funkciją. Atkūrus dantis, ne tik sugrįžta pasitikėjimas savimi, bet ir pagerėja gyvenimo kokybė. Tam, kad būtų aiškus atkuriamasis procesas, šiame straipsnyje pateikiami ir aptariami 3 implantavimo etapai.

1. Konsultacija su profesionaliu odontologu

Kaip ir prieš bet kurį gydymą, taip ir prieš dantų implantavimą skiriama pirminė konsultacija su profesionalu. Vizito metu įvertinama paciento burnos ir žandikaulių kaulų būklė, atliekama rentgeno nuotrauka ir kitos reikalingos procedūros, leidžiančios įvertinti paciento būklę ir gydymo galimybes. Odontologas, įvertinęs individualų atvejį, paskiria efektyviausią gydymo planą.

Savo srities profesionalas supažindina su procedūros etapais, suteikia naudingus patarimus ir, žinoma, atsako į visus rūpimus klausimus. Todėl per pirmą vizitą būtinai klauskite bet kokių dominančių klausimų. Ieškote patikimos gydymo įstaigos, tačiau sunku išsirinkti? Ozo klinika – tai patikima gydymo įstaiga, kurioje dirba profesionali komanda, teikianti protezavimo, implantavimo ir kitas aktualias, inovatyvias paslaugas.

2. Chirurginė procedūra

Atliekant implantų įsriegimą, įprastai taikoma vietinė nejautra. Tačiau pacientui pageidaujant, galima ir intraveninė nejautra, kitaip vadinama sedacija, kurios metu pacientas visiškai atsipalaiduoja ir nejaučia baimės. Priklausomai nuo to, kiek dantų ketinama implantuoti, operacijos trukmė gali skirtis. Jeigu sriegiamas vienas varžtas, operacija gali trukti vos 30 minučių, jeigu daugiau – net 1–2 valandas.

Grįžus po operacijos, reikia laikytis tam tikro rėžimo – kurį laiką nevalgyti, vengti fizinio krūvio ar peršalimo. Praėjus kelioms dienoms, būtina apsilankyti pas gydytoją apžiūrai. Jeigu gijimas vyksta sklandžiai, laukiama, kada implantas sėkmingai apaugs kaulu ir įsitvirtins žandikaulyje. Laukimas gali užtrukti iki 6 mėnesių, todėl reikia būti kantriems.

3. Protezavimas

Kai implantas sėkmingai įsitvirtina žandikaulyje, galima pradėti protezavimo etapą. Atvykusiam pacientui nuimamas implantų atspaudas, pagal kurį profesionalūs technikai pagamina vainikėlius. Uždėjus vainikėlius, pacientas įvertina estetinį rezultatą, jeigu išvaizda netenkina, vainikėliai koreguojami. Pasiekus puikų estetinį rezultatą, pacientas grįžta namo su sveikai atrodančia šypsena.

Taigi, norint turėti sveikai ir estetiškai atrodančią šypseną, visi šie etapai – būtini. Iškilus tam tikriems klausimams bet kuriame etape, patariama drąsiai juos užduoti profesionalams. Odontologai, atsakę į visus klausimus, nuramins ir padės viso gydymo metu. Svarbiausia būti kantriems, nes dantų implantavimo procesas – gana ilgas.

Užs. Nr. 519264