Iš siū­lų – Ve­ly­kų de­ko­ra­ci­jos

Iš siū­lų – Ve­ly­kų de­ko­ra­ci­jos

Iš siū­lų – Ve­ly­kų de­ko­ra­ci­jos

Jo­niš­kio ra­jo­no Ak­lų­jų ir silp­na­re­gių or­ga­ni­za­ci­jos na­riai kas sa­vai­tę ren­ka­si į už­siė­mi­mus, ku­riuos ve­dan­ti tau­to­dai­li­nin­kė, rank­dar­bių iš įvai­rių me­džia­gų kū­rė­ja Vir­ge­ni­ja Tan­kū­nie­nė mo­ko  iš siū­lų ir po­pie­riaus su­kur­ti Ve­ly­kų de­ko­ra­ci­jas, ga­lin­čias pa­puoš­ti šven­ti­nį sta­lą ar­ba pa­lan­ges ir pa­ma­lo­nin­ti praei­vių akis.

Lo­re­ta RIPS­KY­TĖ

loretar@skrastas.lt

Siū­lais ap­vy­nio­tas ba­lio­nas

Vir­ge­ni­ja Tan­kū­nie­nė paaiš­ki­na, kad dekoracijai–kiaušiniui rei­kės spal­vo­tų nė­ri­mui skir­tų med­vil­ni­nių „Iri­sų“ ar­ba sto­res­nių li­ni­nių siū­lų, uni­ver­sa­lių „Li­pa­lo“ kli­jų, ba­lio­nų, spal­vo­to po­pie­riaus, de­ko­ra­vi­mo spal­vo­tų kem­pi­nė­lių, ku­rios skir­tos ant­spau­dams (jų bū­na pirk­ti dai­lės reik­me­nų par­duo­tu­vė­se), at­la­si­nių siau­rų juos­te­lių, plast­ma­si­nės stik­li­nai­tės.

Pir­miau­sia pri­pu­čia­me ba­lio­ną, kad jis bū­tų to­kio dy­džio, ko­kio no­rė­si­me kiau­ši­nio. Ta­da spau­dy­da­mi del­nais for­muo­ja­me, kad bū­tų la­biau ova­lios for­mos.

To­liau rei­kės ant ba­lio­no vy­nio­ti siū­lus. Kad jie pri­lip­tų, tu­ri bū­ti pa­mir­ky­ti kli­juo­se. Tai pa­pras­ta pa­da­ry­ti to­kiu bū­du: plast­ma­si­nės vien­kar­ti­nės stik­li­nai­tės sie­ne­lė­je pra­du­ria­me sky­lu­tę maž­daug cen­ti­met­ro aukš­ty­je ir per ją pra­ve­ria­me siū­lą. Ta­da į stik­li­nai­tę įpi­la­me kli­jų. Trau­kiant siū­lą, jis  su­drėks kli­juo­se ir to­liau jį vy­nio­si­me ant pri­pūs­to ba­lio­no.

Siū­lą, pa­sak V. Tan­kū­nie­nės, rei­kia vy­nio­ti taip, kad pa­si­skirs­ty­tų ant ba­lio­no daug­maž vie­no­dai – ne­bū­tų la­bai tan­kiai sluoks­niais pa­deng­tų vie­tų ir vi­sai tuš­čių lo­pų. Jei­gu bū­si­mą dekoraciją–kiaušinį vė­liau puo­ši­te ke­lių spal­vų gė­lė­mis, tik­tų vie­nos spal­vos siū­las, jei pa­puo­ši­mai viens­pal­viai, at­virkš­čiai – ga­li­ma vy­nio­ti paei­liui ke­lių spal­vų siū­lus.

Bai­gę šį dar­bą pa­lie­ka­me ap­vy­nio­tus ba­lio­nus iš­džiū­ti.

Gė­lės de­ko­ra­ci­jai pa­puoš­ti

Kol balionai džiūna, ruo­šia­mos gė­lės pa­puo­šti. Iš spal­vo­to po­pie­riaus iš­ker­pa­mi ke­lių cen­ti­met­rų skers­mens skri­tu­liai, juos api­brėž­ti tin­ka stik­li­nės dug­nas. Ta­da skri­tu­liu­kus įker­pa­me nuo šo­no su­kda­mi link cent­ro, kad at­ro­dy­tų kaip su­si­rai­čiu­si gy­va­tė ar­ba srai­gės kiau­tas. Po to „gy­va­tes“ vy­nio­ja­me nuo kraš­to į cent­rą tū­te­le ir tu­ri­me ro­žės žie­de­lį, ku­rio cent­rą iš išo­rės pa­te­pa­me kli­jais, kad iš­lai­ky­tų for­mą ir nei­šir­tų. Žied­la­pius dar ga­li­me pa­gra­žin­ti, pa­tep­da­mi pa­si­rink­tos spal­vos de­ko­ra­vi­mo kem­pi­nė­le.

Kai dekoracijos iš­džiūs­ta, ba­lio­nus pra­du­ria­me ir, at­šo­ku­sius nuo su­kie­tė­ju­sios siū­lų konst­ruk­ci­jos, iš­trau­kia­me.

Ta­da be­lie­ka kiau­ra­raš­čius kiau­ši­nius de­ko­ruo­ti, pri­kli­juo­jant ant jų pa­ruoš­tas po­pie­ri­nes gė­ly­tes ir vir­šu­je už­ri­šant ar­ba taip pat pri­kli­juo­jant kas­pi­ną.

V. Tan­kū­nie­nė sa­ko, kad toks puoš­nus di­de­lis kiau­ši­nis pui­kiai tik­tų pa­puoš­ti Ve­ly­kų sta­lą. Taip pat jį ga­li­ma pa­ka­bin­ti ar pa­dė­ti ant pa­lan­gės, trauks praei­vių žvilgs­nį.

Tau­to­dai­li­nin­kė pa­mo­kė neį­ga­liuo­sius, kaip de­ku­pa­žo tech­ni­ka pa­gra­žin­ti kiau­ši­nius iš pu­tp­las­čio (jų ga­li­ma nu­si­pirk­ti įvai­rio­se in­ter­ne­ti­nė­se par­duo­tu­vė­se). Kiau­ši­nio for­mą iš­te­pa­me li­pa­lu ir po tru­pu­tį kli­juo­ja­me pa­si­rink­to raš­to ser­ve­tė­lę, ją šiek tiek pa­glemž­da­mi, kad at­si­ras­tų iš­ki­li­mai ir at­ro­dy­tų tar­si me­džio žie­vė. Apk­li­ja­vę dar ga­li­me pa­tep­ti, bron­zos, si­dab­ro ar­ba va­rio spal­vos pa­sta, ku­ri su­tei­kia ne­ti­kė­tą at­spal­vį. Jos bū­na pirk­ti dai­lės reik­me­nų par­duo­tu­vė­se.

Au­to­rės nuo­tr.

Štai ir už­baig­ti kiaušiniai–dekoracijos, pa­ka­bin­ti prie lan­go.

Jur­ga Gri­ga­liū­nie­nė (pir­ma­me pla­ne) ir Lai­ma Us­ci­lie­nė spar­čiai vy­nio­ja li­pa­lu su­tep­tus siū­lus ant ba­lio­nų.

Spal­vo­to po­pie­riaus skri­tu­liu­kus įker­pa­me nuo šo­no link cent­ro taip, kad jie pri­me­na srai­ges ar­ba su­si­su­ku­sias gy­va­tes.

O taip at­ro­do iš po­pie­riaus „srai­gių“ su­suk­tos gė­ly­tės.

Ap­vy­nio­jus ba­lio­nus li­pa­lu su­tep­tais siū­lais rei­kės pa­lai­ky­ti juos pa­rą ar ke­lias die­nas, kad ge­rai su­džiū­tų.

Taip at­ro­do pu­tų po­lis­ti­ro­lo kiau­ši­nis, de­ku­pa­žo tech­ni­ka ap­kli­juo­tas ser­ve­tė­le.

Vir­ge­ni­ja Tan­kū­nie­nė ro­do An­ge­lei Lu­ko­šie­nei, kad siū­lus ant ba­lio­no rei­kia vy­nio­ti taip, jog ne­lik­tų la­bai di­de­lių tuš­čių tar­pų, o ki­tur ne­su­sidary­tų ke­li sluoks­niai.