
Naujausios
Ir pomėgis, ir nesėkmė gali suteikti verslo idėją
Vytautas Medineckas-Ironvytas verslo įmonę įsteigė pagal savo pomėgį – sportą, o studentai Julius Pauliukevičius ir Simas Jaskutėlis įkūrė internetinį istorijos korepetitorių. Šia patirtimi jie ir kiti lektoriai dalijosi Joniškyje organizuotame jaunimo verslo skatinimo renginyje „Verslas veža“.
Loreta RIPSKYTĖ
loretar@skrastas.lt
Verslas pats gali kurti paklausą
Vilnietis Vytautas Medineckas-Ironvytas ant sienos prieš akis pasikabino internete rastos maisto papildų parduotuvės interjero nuotrauką. O po kelerių metų intensyvaus darbo jaunas vyras nustebo, kad galutinis produktas – praplėsta parduotuvė – priminė jam tą paveikslėlį ant sienos. Verslininkas mano, kad mintys gali materializuotis, jeigu atkakliai sieki, dirbi, kuri stiprius socialinius ryšius, kurie padeda plėtojant ir reklamuojant verslą.
V. Medineckas-Ironvytas nuo paauglystės aktyviai sportavo, tad vartojo ir maisto papildus. Po truputį pradėjo juos pardavinėti kitiems.
Kadangi turėjo nemažą klientų ratą, dirbdamas treneriu sporto klube nusprendė imtis tikro verslo. Gavęs didelę siuntą produkcijos suprato gavęs ir pirmą gyvenimo pamoką: verslui reikia pačiam kurti paklausą – reikia reklamuoti.
Svarbiausia versle – ne pinigai
Maisto papildų parduotuvės savininkas V. Medineckas-Ironvytas iš pradžių prekiaudavo iš rankų į rankas. Vėliau, išsinuomojęs patalpas, į kurias teko daug investuoti, suprato, kad tai yra geriau. Klientai nori ateiti į žinomą vietą. Jiems parduotuvėje sukurtas komfortas – stovi sofutė, maisto papildai išdėstyti atvirose lentynose, o ne po stiklu.
Verslininkas sako, kad labai svarbus socialinis kapitalas, kuris susikraunamas pagal principą: „Geriau turėk 100 draugų nei 100 litų.“
Vyras rengia įvairius nemokamus projektus, pavyzdžiui, vasarą Vilniuje Vingio parke jaunimui organizavo nemokamas visuomenines treniruotes. Taip pat nemokamai rengė sporto kovų renginius, seminarus, važinėjo po Lietuvą ir mokė žmones taisyklingai sportuoti. Daug ką darydamas be atlygio jis užmezgė naudingų kontaktų, kurie vėliau padėjo realizuoti savo idėjas.
Pastūmėjo nesėkmė egzamine
Jaunieji verslininkai studentai kaunietis Julius Pauliukevičius ir vilnietis Simas Jaskutėlis tik pradedančio veikti, bet jau apdovanoto Europoje verslo idėją subrandino, palyginę savo istorijos egzamino rezultatus. Simo jie buvo beveik keturis kartus geresni.
Vaikinai išsiaiškino, kad egzaminui ruošėsi visiškai skirtingai. Nesėkmę patyręs Julius Pauliukevičius mokėsi savarankiškai, skaitė daug knygų, ieškojo informacijos internete. Simas Jaskutėlis ėjo pas korepetitorių.
Jaunuoliai nusprendė įkurti internetinį korepetitorių. Metų pradžioje Julius ir Simas, parengę projektą, laimėjo jaunimo verslo konkursą. Piniginis laimėjimas suteikė galimybę kurti bendrovę.
Jie surado programuotojus ir du istorijos pedagogus, kurie ruošia tinklalapiui reikalingą turinį. Dabar mokiniai gali pasitikrinti istorijos žinias naudodamiesi minėtu korepetitoriumi. Kol kas jis tik pradeda veikti ir yra nemokamas. Savininkai planuoja mokestį nustatyti nuo gruodžio mėnesio, jis žadamas nedidelis – maždaug tiek, kiek kainuoja vidutinis bulvių traškučių pakelis. Mokestis galios mėnesiui.
Jaunieji verslininkai atmetė teiginį, kad negalima savo idėja dalytis, nes kažkas kitas ja pasinaudos.
„Tie žmonės kaip tik gali tau padėti. Jei nebūčiau parašęs Simui, gal nebūčiau sukūręs verslo plano. Lygiai taip mes savo idėjos aprašymą siuntėme ne vienam verslininkui ir iš jų sulaukėme naudingų patarimų“, – sakė J. Pauliukevičius.
Savo bendrovę studentai liepos mėnesį pristatė konkurse Amsterdame, kur ji buvo apdovanota, kaip turinti didžiausią potencialą.
Autorės nuotr.
IDĖJA: Jaunieji verslininkai studentai kaunietis Julius Pauliukevičius (kairėje) ir vilnietis Simas Jaskutėlis įkūrė internetinį istorijos korepetitorių. Įkvėpė istorijos egzamino rezultatai.
PRINCIPAS: Vytautas Medineckas-Ironvytas sako, kad verslui labai svarbus socialinis kapitalas, kuris susikraunamas pagal principą: „Geriau turėk 100 draugų nei 100 litų.“
Gali būti aktualūs papildai sportui