Investavimo rūšys: tai kokią gi pasirinkti jums?

Maxim Hopman/Unsplash nuotr.

Šiandien investavimas tampa dažno žmogaus kasdienybės dalimi. Jeigu anksčiau buvo manoma, jog tai yra tik turtingųjų veikla, tai šiandien investavimu ima domėtis ir vidutines pajamas turintys žmonės. Tik susidomėjusiems šiuo vis labiau plintančiu reiškiniu neretai iškyla klausimas – kokią investavimo rūšį pasirinkti? Pasirinkimas yra išties didelis. Šiek tiek plačiau apie investavimo rūšis ir galimybes.

Kaip pradėti investuoti?

Norite tą daryti savarankiškai? Vargu ar tai yra geras pasirinkimas, jeigu esate naujokas šioje srityje. Protingiausia būtų pasirinkti tarpininką – investavimo platformą. Joje rasite aiškius nurodymus, kaip pradėti investuoti.

Pirmiausia, ką reikia padaryti, tai susikurti savo paskyrą. Tai visai nesudėtinga. tereikia nurodyti savo kontaktus ir susipažinti su naudojimosi taisyklėmis. Atlikite tapatybės patvirtinimą, papildykite savo sąskaitą ir jūs jau esate pasiruošęs investuoti. Terminas papildyti sąskaitą gali nuskambėti gana grėsmingai. Neišsigąskite. Pradėti investuoti galite vos nuo 100 eurų.

Investavimo platformoje rasite galimas investicijos rūšis. Teliks pasirinkti jums priimtiniausią. Be abejonės, patartina susipažinti ne tik su investavimo galimybėmis, bet ir su galimomis rizikomis. Šiuo momentu, labai derėtų įsivertinti, kiek rizikos galite sau leisti ne tik finansiškai, bet ir emociškai.

Galiausiai, ką turėtume žinoti – kartą į ketvirtį projekto savininkas mokės jums palūkanas, o investicijos laikotarpio pabaigoje – grąžins visą investiciją. Gautą sumą galėsite vėl investuoti ir uždirbti dar daugiau pinigų.

Galimos investicijų rūšys

Viena iš populiariausių investavimo rūšių – investavimas į paskolas. Savo pinigus galite priversti dirbti investuodami ne tik į verslo paskolas, bet ir į vartojimo paskolas bei NT paskolas.

Investavimas į vartojimo paskolas

Investavimas į vartojimo paskolas dar yra vadinamas P2P skolinimu. Tai reiškia, jog investuojama į paprastiems žmonėms išduodamas paskolas. Paprastai tuos pinigus žmonės naudoja savo kasdieniniams poreikiams ar kažkokiems buitiniams pirkiniams bei namų remontui. Paprastai tokias paskolas gauna tik fiziniai asmenys ar šeima. Jos suteikiamos be jokio užstato. Lyginant su kitomis paskolų rūšimis, šios yra gana nedidelės. Tad paskolos gavėjas, grąžinamos paskolos dalį paprastai moka kiekvieną mėnesį, kartu su priskaičiuotomis palūkanomis. Investuotojams tai yra gana naudinga investavimo rūšis. Kodėl gi? Tiesiog vartojimo paskoloms taikomos palūkanos yra aukštesnės nei paskolų su nekilnojamo turto užstatu.

Investavimas į verslo paskolas

Verslo paskolomis paprastai naudojasi didesnės įmonės ir smulkūs verslininkai. Tokios paskolos dažniausiai naudojamos plėsti jau turimą verslą arba pradėti naują veiklą. Paskolų platformose tokių paskolų dydis yra labai skirtingas: nuo vieno tūkstančio iki keliasdešimt tūkstančių. Paprastai įmonės turi kažkokį turtą, tad investuotojui tai yra gana naudinga ir saugu, nes didesnių paskolų grąžinimas taip pat gali būti užtikrintas ir nekilnojamo turto užstatu.

Investavimas į NT paskolas

Investavimą į nekilnojamąjį turtą labai dažnai pasirenka pradedantieji investuotojai. Taigi, investavimo platformoje susitinka nekilnojamo turto vystytojai ir finansavimą jų projektams galintys suteikti investuotojai. Turėtumėte žinoti, jog egzistuoja galimybė savo lėšas investuoti Į NT paskolą ir konkretų NT objektą. Pastaruoju atveju pajamos gaunamos iš objekto nuomos arba pardavimo. Statistika rodo, jog investuojant į nekilnojamąjį turtą vidutiniškai galima tikėtis apie 8–12 proc. metinės grąžos.

Kitos investavimo rūšys

Be abejo, egzistuoja ir daugiau investavimo rūšių. Tai gali būti: biržoje prekiaujami fondai (ETF), indeksų fondai, investiciniai fondai, akcijos, obligacijos ir kita. Akcijos yra investicija į konkrečią įmonę. Obligacija yra paskola, kurią suteikiate įmonei ar vyriausybei. Tai lyg ir panašu į mūsų anksčiau minėtas investicijų rūšis. Tačiau kiekvienas investavimas turi savų niuansų. todėl prieš pradėdami šią veiklą, būtinai atidžiai išstudijuokite visas galimybes bei rizikas.
 

Užs. Nr. 541055