Internetinė atsargų valdymo ir užsakymo programa: kas tai ir kam ji skirta?

Freepik.com nuotr.
Internetinė atsargų valdymo ir užsakymo programa yra įrankis, kuris naudojamas organizacijoms valdyti ir kontroliuoti savo atsargų, prekių ar produktų lygį, užsakymus, tiekimo grandinę ir su tuo susijusius procesus. Šios programos pagalba organizacijos gali efektyviai valdyti savo atsargas, užtikrinti jų pakankamumą ir vengti pertekliaus arba trūkumo situacijų. Plačiau aptarkime, kam skirta ši programa ir kokią pasirinkti geriausia.

Verslo valdymo sistemos dalis

Internetinė atsargų valdymo ir užsakymo programa yra verslo valdymo sistemų dalis, kuri dažnai gali būti pavadinama ir tiekimo grandinės valdymo sistema.

Ši verslo valdymo sistemos programa skirta įvairioms įmonėms, nuo mažų ir vidutinių verslų, iki didelių tarptautinių korporacijų, kurios turi atsargų ir užsakymų valdymo poreikius. Ji dažnai naudojama tiek gamybos įmonėse, tiek prekybos, logistikos, sandėliavimo ir tiekimo grandinės sektoriuose.

"Vienas iš svarbiausių uždavinių mažmeninėje prekyboje yra tiekimo grandinės valdymas. Tai prekių užsakymas, užsakymas iš tiekėjo, prekių atvežimas, užpajamavimas, pardavimas klientams. Reikia užtikrinti visą tą procesą, kad prekės būtų užsakytos laiku ir tų prekių visada būtų lentynose, bet jų nebūtų per daug, nes jei užsakysi per daug, tiesiog pinigus užkonservuosime sandėlyje ar parduotuvės lentynose. Jei užsakysim per mažai, jas išpirks ir liks tuščia lentyna, neuždirbsime iš tų prekių, kurios galėjo būti parduotos kiekvieną dieną. Na, ir prestižo reikalas – jei tuščia lentyna, žmogus nusivylęs išeina iš parduotuvės, kurioje tikėjosi rasti reikiamą prekę. Tai būtent internetinė atsargų valdymo ir užsakymo programa sprendžia visas šias prekių pertekliaus ar trūkumo problemas. Programos pagalba laiku ir teisingais kiekiais prekės tiekiamos į mažmeninės prekybos vietas" – paprastai programos privalumus pristato sistemas verslui kuriančios įmonės "Dineta" atstovas Giedrius Židonis.

Specialistas pabrėžia, kad užsakymai yra automatizuoti, tai yra programa suskaičiuoja kiek ir kokių prekių reikia, įvertindama pardavimų istoriją.

"Tai tarsi dirbtinio intelekto elementas", – sako G. Židonis.

Nuo atsargų valdymo iki duomenų analizės

Pagrindinės internetinė atsargų valdymo ir užsakymo programos funkcijos yra atsargų bei užsakymų valdymas, tiekimo grandinės valdymas bei duomenų analizė ir prognozavimas.

Programa leidžia stebėti ir valdyti atsargų lygį, kategorizuoti ir identifikuoti atsargas, sėkmingai planuoti perkėlimus ir pasikeitimus tarp sandėlių bei valdyti atsargų skaičių pagal poreikį.

Ji padeda valdyti užsakymus, tiekimo grafikus, užsakymų tvarką, gauti laiku pranešimus apie užsakymų būklę ir pristatymus.

Programa užtikrina geros kokybės tiekimą, automatiškai generuoja užsakymus, palengvina tiekimo grandinės procesus ir užtikrina sklandų medžiagų srautą nuo tiekėjų iki galutinio vartotojo.

Ši programa taip pat gali generuoti ataskaitas, analizuoti duomenis, siūlyti prognozes ir optimizuoti atsargų ir užsakymų valdymo procesus.

Visa tai padeda organizacijoms efektyviau valdyti savo tiekimo grandinę, sumažinti laiko ir išteklių švaistymą, pagerinti klientų aptarnavimą, sumažinti atsargų išlaidas ir išvengti pardavimo nuostolių dėl trūkumo atvejų.

Jei sunku apsispręsti kokią programą pasirinkti, geriausia būtų derinti ją su kitomis turimomis programomis. Pavyzdžiui, viena iš lanksčiausių verslo valdymo sistemų yra DINETA.erp, kuri jungia kelias verslui skirtas ir galinčias savarankiškai funkcionuoti programas, t.y. internetinė buhalterinės apskaitos programa DINETA.web, kasos programa DINETA.pos, tiekimo grandinės valdymo sistema DINETA.retail ir BI įrankis (verslo analitika) DINETA.analitika. Pasirinkę vieną sistemos dalį, ateityje ją nesunkiai galėsite derinti su kita programa.

Užs. Nr. 532763