Individualiai tinkamiausios pagalvės – saldaus miego garantas

Autorių nuotr.
Priežasčių, dėl kurių, užuot džiaugęsi saldžiu miegu, atsibudote nepailsėję, gali būti daug. Viena jų – netinkamas pagalvės pasirinkimas.

O taip pat – negalėjimas „paleisti“ mylimos, tačiau jau senos, tinkamai savo funkcijos neatliekančios pagalvės. Šiame straipsnyje apžvelgsime svarbius kriterijus, kuriais vadovaujantis, pagalvės internetu pasirinkimas taps dar greitesnis ir paprastesnis.

Sintetinis ar natūralus pagalvės užpildas?

Vienareikšmio atsakymo, kuris variantas – natūraliu ar sintetiniu užpildu pripildytos pagalvės – geresnis pasirinkimas, nėra. Tiek pūkinės pagalvės, tiek ir, pavyzdžiui, užpildytos polisterinio pluošto rutuliukais, turi savų privalumų. Žmonės, kurie pirmenybę teikia natūralioms medžiagoms, dažniausiai pastarąsias ir renkasi, pernelyg nesigilindami į kitas alternatyvas. Patikėkite – veltui. Mikropluoštas, viskoelastinė medžiaga, poliesterio pluoštas – sintetiniai pagalvių užpildai, kuriuos išbandžiusieji vertina dėl efektyvaus drėgmės sugeriamumo, higienos bei, kas, kalbant apie pagalves, yra labai svarbu, ir nesudėtingos priežiūros. Antklodės ir pagalvės su sintetiniu užpildu gali būti skalbiamos tiesiog skalbimo mašinoje, nesukant galvos dėl būtinybės jų valyti rankomis ar valykloje.

Kokio dydžio pagalvę rinktis?

Logiška: didesnės pagalvės kaina yra aukštesnė, o mažesnės – žemesnė. Žinoma, vadovaudamiesi tokia, švelniai tariant, įdomia logika, kelis eurus sutaupysite, tačiau sau tinkamiausią pagalvę vargu, ar išsirinksite. Kaip ir derindami pagalvę prie jau turimų užvalkalų. Pirmiausiai reikia įsigyti pagalvę, o tik tada rinktis jos dydį atitinkančius patalynės užvalkalus.

Optimaliausią pagalvės dydį lemia ūgis, svoris, dažniausios miego pozos bei kiti individualūs pageidavimai. Standartiniai pagalvių, skirtų suaugusiems, dydžiai – 50x70, 60x60, 70x70 cm. Tuo tarpu rekomenduojamas pagalvės vaikams (3–7 metų amžiaus) dydis – 40x60 cm. Jei, vartantis, galva nenukrenta nuo pagalvės, tikėtina, jog pavyko atrasti geriausiai tinkantį dydį.

Koks pagalvės aukštis – optimaliausias pasirinkimas?

Internetinės ir fizinėse prekybos vietose siūlomų pagalvių aukštis svyruoja nuo vos poros iki maždaug 17 cm. Kaip nuspręsti, kokio aukščio pagalvė yra tinkamiausia būtent Jums? Vienas pagrindinių kriterijų – miego poza.

· Jei dažniausiai gulite ant šono, Jums reikia aukštesnės pagalvės, užpildančios tarp kaklo bei peties esantį tarpelį. Rekomenduojamas pagalvės aukštis turėtų būti nuo pečių iki pakaušio.

· Mėgstate gulėti ant nugaros ar pilvo? Tokiu atveju rekomenduojamos plonos pagalvės, padedančios išvengti per daug didelio galvos atlošimo.

Čiužinio aukštis – dar vienas kriterijus, reikšmingas renkantis optimaliausią pagalvės aukštį. Miegantiems ant kieto čiužinio, rekomenduojamos aukštesnės, kietesnės pagalvės. Tuo tarpu minkštesnis čiužinys jau „diktuoja“ kitokias taisykles. Tokiu atveju derėtų rinktis minkštesnę, žemesnę pagalvę.

Vos keli centimetrai, paaukštinantys ar pažeminantys pagalvę, poilsio kokybę gali pakeisti kardinaliai. Ir Jums visai nereikia apsikrauti kalnu skirtingo aukščio pagalvių! „Nostra“ asortimente galite rasti pagalvių, turinčių užtrauktuką impile. Atitraukus jį, galite nuimti dalį impilo ar jo pripildyti, taip koreguodami pagalvės aukštį. Toks sprendimas pravers ir tada, kai, pavyzdžiui, prireiks savo pagalvę paskolinti svečiui, kurio miego įpročiai nuo Jūsų gali kardinaliai skirtis.

Kokios formos pagalvę geriausiai įsigyti?

Vėlgi, vieno teisingo atsakymo į šitą klausimą būti negali. Ne veltui prekyboje siūlomos skirtingų formų pagalvės. Ir tai – tikrai ne vien estetinis, o tiesiogiai su Jūsų poilsio kokybe susijęs klausimas. Įprastai miegantiems ant pilvo ar, priešingai, nakties metu išbandantiems įvairias pozas, bene geriausiai tiks klasikinės formos pagalvė. Miegantiems ant nugaros ar šono – ortopedinė, pavyzdžiui, bangelės formos, pagalvė.

Aišku, jei, praėjus keliems mėnesiams ar metams nuo „draugystės“ su pagalve pradžios, pajutote, jog miego kokybė suprastėjo, derėtų išbandyti kitos formos pagalvę. Juk mūsų įpročiai nuolat keičiasi, net ir patiems to nepastebint. Tad, atsižvelgiant į tai, gali tekti pakeisti pagalvės dydį, formą ar aukštį.