Ilgai ir laimingai – 4 žingsniai ilgų ir įdomių santykių link

erotines
„Ilgai ir laimingai“ – ne tik pasakose girdima frazė. Tiesa, tam, kad realybėje santykiai būtų ne tik ilgaamžiai, bet ir įdomūs, reikia pasistengti. Santykių ekspertai teigia, jog stebuklingo gido nėra, bet pripažįsta – galioja universalūs žingsniai. Kas kuria visavertį ryšį bei kaip kiekvienas partneris gali prisidėti prie įdomios kelionės kartu kūrimo?

1. Eksperimentai ir drąsios paieškos

Specialistai primena, kad raktinis žodis laimingai porai – paieškos. Nustojus ieškoti, kaip tobulėti atskirai ir kartu, santykiai sustoja augę, ima stigti bendrų temų, artumo. Emocinį ryšį kuria bendros veiklos, temos, planai ateičiai, savų ritualų, taisyklių kūrimas. Lygiai toks pat tobulėjimas turi atsispindėti ir fiziniame artume – seksologai pataria ieškoti jaudinančių patirčių, vis pakeisti aplinką, pasitelkti kokybiškas erotines prekes. Įrodyta, kad šios paįvairina rutiną, leidžia pažinti save, partnerį.

2. Koncentravimasis į gerus dalykus

Psichologai teigia, kad dar viena paslaptis – dėmesio koncentravimas į kito privalumus. Problemas reikia spręsti, tačiau šiek tiek erzinančias būdo savybes ne visuomet išeina pakeisti greitai. Jei į šias sutelkiama visa energija, bėgant laikui, problema tampa nebe būdo savybė, o nuolatiniai ginčai. To išvengti padės sąmoningos pastangos įžvelgti ir mintyse sau iškart pateikti „atsveriantį” argumentą. Tik pozityvi aplinka motyvuoja stengtis būti geriausia savo paties versija.

3. Gebėjimas švęsti smulkmenas

Kalbant apie teigiamus dalykus, verta švęsti nedidelius žingsnius, mažas pergales, susikurti savo progas, datas. Reikia pripažinti, kad pasiruošimas net ir nedidelei šventei sukelia daug pozityvių efektų: malonaus jaudulio atsiradimas, naujų temų apmąstymas, leidimasis į savotišką nuotykį. Banali, tačiau visiškai teisinga frazė – įdomius santykius kuriame patys, tad, jei į kiekvieną progą žiūrima „buitiškai”, tai atitinkamai atsiliepia.

4. Pastangos nustebinti

Santykių ekspertai pastebi, kad viena ilgalaikių draugysčių problemų – nustojama stebinti. Taip, tai padaryti tampa kiek sudėtingiau, tačiau tai yra būtina jaudinančios kelionės kartu dalis. Kalbama ne apie prabangių viešbučių kambarius, priešingai, užtenka smulkmenų, kurių gausu pirmaisiais mėnesiais kartu. Pavyzdžiui: išskirtinė vakarienė, gėlių nusiuntimas į darbą, iškyla prie jūros, tiesiog suorganizuotas pasimatymas.

Ką reiškia ilgi ir laimingi santykiai? Tai ir yra klausimas, kurio reikia nuolat ieškoti ir atsakymas, tikėtina, vis pasipildys. Aišku viena, jog sėkminga draugystė yra dinamiška – čia auga ne tik metų skaičius kartu, bet ir asmenybės, patirtys, nuotykiai, istorijos ir atradimai.

Užs. Nr. 483849