Į ką atkreipti dėmesį renkantis slidinėjimo įrangą bei aprangą?

slidin
Nors šiuo laikotarpiu pasaulį yra sukausčiusi pandemija, atvėsus orams bei pasnigus, keliauti miško takais, traukti rogutes ar šeimoje susiorganizuoti žygį slidėmis, nėra neįmanoma misija. Gyvenant netoli kalnuotų vietovių, laisvalaikį leidžiant greta esančiuose miškuose, puikia savaitgalio šeimos pramoga gali tapti vaikų važiavimas rogutėmis, o suaugusiems – lengvi nusileidimai su snieglente ar jau minėtomis slidėmis.

Kadangi sniegas iškrenta lauke spaudžiant minusinei temperatūrai, ypač svarbu pasirūpinti tinkama, orui pralaidžia ir neperšlampama apranga bei jums tinkančia slidinėjimo įranga. Jeigu iki šiol šios „amunicijos“ neturėjote, o žiūrėdami tolimesnes žiemos prognozes matote, kad žiemiški orai šalį lepins, pats metas pasidomėti, į ką atkreipti dėmesį, renkantis įrangą bei aprangą internetu. Jeigu slides, aprangą planuojate pirkti visos šeimos nariams, gali tekti piniginę atverti plačiau. Tačiau visais paskolų klausimais dėl brangiau kainuojančių pirkinių finansavimo galite pasidomėti internetu.

Aktyvus judėjimas lauke sušildo, kad ir kuo užsiimtumėte: ar tai būtų rogučių traukimas, bėgimas ar žygis slidėmis. Dėl šios priežasties nerekomenduojama rengtis įprastais šiltais megztiniais, kadangi imsite prakaituoti, dėl to sumažės kūno temperatūra. Todėl patariama dėvėti poros sluoksnių drabužius, kurie būtų pasiūti iš medvilnės, merino, šilko. Šios medžiagos praleidžia orą, odai padeda išgaruoti prakaitą. Taip pat žiemai labai pravartu turėti termo rūbą. Geriausia, jeigu jis skirtas visam jūsų kūnui. Tai gali būti specialus viso kūno kombinezonas, užsisegantis užtrauktuku. Tokio tipo termo kombinezonai yra labai populiarūs tarp aktyviai slidinėjimu užsiimančių asmenų, kadangi ant jų užtenka užsidėti neperšlampamą slidininko kostiumą ir jūs jau pasiruošę aktyviai žiemos pramogai. Tuo tarpu išoriniai rūbai turėtų būti neperšlampami. Tai ypač svarbu ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Suaugusiems rekomenduojama rinktis specialias kelnes, striukę, kurie arba atitinka jūsų esamą dydį, arba yra šiek tiek didesni. Per maža apranga varžys jūsų judesius, todėl gali būti nepatogu tiek eiti į žygį, tiek aktyviau slidinėti.

Dar vieni svarbūs žiemos aksesuarai – kepurė, pirštinės, šalikai. Kadangi vaikai itin mėgsta žaisti su sniegu, lipdyti sniego senius ar formuoti gniūžtes, neperšlampamos pirštinės yra tiesiog privalomos. Vaikams patariama ieškoti kepurių, kurios kartu dengtų kaklą. Tokiu būdu mažiesiems žaidžiant sumažinama tikimybė, kad kepures jie tiesiog nusiims, o dar vienas patogus sprendimas – pirštinės, kurios prie striukės ar kombinezono prisitvirtina virvutėmis ir nesileidžia būti pamestos. Na, o mėgstantiems slidinėti ir atradusiems labiau kalvotas Lietuvos vietoves, taip pat primename pasirūpinti apsauginėmis priemonėmis kaip šalmai, kurių slidžių žygyje neprireiks, tačiau leidžiantis nuo kalno snieglente – nevalia pamiršti. Specialistai informuoja, jog bet kurioje internetinėje parduotuvėje dirbantys specialistai gali puikiai patarti, kokio dydžio šalmą ar striukę pasirinkti, todėl kliautis vien tik savo nuojauta ne visuomet naudinga, kadangi brangiau kainuojanti žieminė slidinėjimo apranga turėtų tarnauti ne vienerius metus.

Ta pati taisyklė galioja renkantis slidinėjimo įrangą. Jeigu norite turėti slides, įsidėmėkite, kad šios turi būti trumpesnės už jus nuo 10 iki 20 centimetrų. Jeigu pasirinksite dar trumpesnes slides, didelė tikimybė, kad žygyje pavargsite kur kas greičiau, negu turėdami ilgesnes, jums pritaikytas slides. Taip pat atkreipkite dėmesį į slidžių kietumą. „Pradinukams“ bei savo malonumui slidinėjantiems žmonėms, nesiekiantiems aukštų rezultatų, rekomenduojamos minkštos arba vidutinio minkštumo slidės. Jeigu planuojate įsigyti snieglentę, prireiks pasidomėti plačiau, kadangi rinkoje galime aptikti skirtingiems slidinėjimo tipams pritaikytas snieglentes, apkaustus, o kokio ilgio bei kitų parametrų rinktis, priklauso nuo jūsų ūgio, svorio bei slidinėjimo tikslo.

slid

Užs. Nr. 469157