Hemorojaus gydymas: lengvai ir greitai

Autorių nuotr.
Hemorojaus gydymas yra išties aktuali tema. Ilgą laiką tai buvo laikoma išskirtinai senyvo amžiaus žmonių problema. Šiandien, deja, šis susirgimas pakerta vis jaunesnius žmones. Na, žodis pakerta tikriausiai būtų ne visai teisingas. Medicinos pasiekimai tokie stulbinantys, kad hemorojaus gydymas tampa vis paprastesnis ir efektyvesnis. Būdų kovoti su šia neganda yra tikrai nemažai. Išskirsime vieną - gydymą lazeriu.

Pirmi hemorojaus simptomai - ženklas nedelsti

Hemorojus gali būti kelių tipų ir ligos pažengimo laipsnių. Tam, kad gydytojo kabinete neatsidurtumėte jau stipriai pažengus ligai, derėtų atkreipti dėmesį į tokius simptomus:
    • Niežėjimas analinėje srityje;
    diskomfortas ir skausmas tuštinantis;
    • patinimas apie išangę;
    kraujavimas tuštinantis.

Tai patys svarbiausi simptomai, liudijantys, jog galbūt sergate hemorojumi. Tereikia pridurti, jog labai svarbu nedelsti pastebėjus kraujavimą. Kraujingos išmatos gali liudyti ne tik apie hemorojų, bet ir apie kitas, sakykim, onkologines ligas. Todėl į tokią problemą nereikėtų numoti ranka.

Hemorojaus gydymas lazeriu - greita ir efektyvu

Paprastai lazerinis gydymas taikomas, kai nustatomas I-III hemorojus. Šiandien šis metodas gali būti panaudojamas ir gydant IV laipsnio hemorojų. Ar konkrečiu atveju reikalinga operacija lazeriu ir ar lazeris gali būti naudojama, sprendžia gydytojas proktologas.

Hemorojaus gydymas naujausios kartos lazeriu leidžia šią ligą gydyti su pačiomis mažiausiomis invazijomis į žmogaus kūną. Išvardinsime keletą faktų, kurie leis suprasti, jog susidūrus su hemorojumi tikrai verta pasvarstyti apie gydymą lazeriu:
    Operacija trunka ne ilgiau nei 30 min.;
    atliekant operaciją nereikalinga bendrinė anestezija, o vėliau pasireiškiantis silpnas skausmas kontroliuojamas geriamais nuskausminamaisiais;
    grįžti namo pacientai iš karto po operacijos;
    laikantis visų gydytojo proktologo rekomendacijų, komplikacijų tikimybė gana maža
    labai maža tikimybė, jog liga gali pasikartoti. 

Hemorojaus gydymas namuose

Pajutę aštresnius hemorojaus simptomus būtinai turite apsilankyti pas gydytoją proktologą, o ne remtis draugų rekomendacijomis ar internetiniu gydymu. Visgi, dažnai nutinka taip, jog pas gydytoją artimiausiomis dienomis nėra galimybės apsilankyti. Tokiu atveju derėtų laikytis tokių rekomendacijų:
    Naudoti nereceptinius kremus, žvakutes ar vaistus nuo skausmo. Juos be vargo padės pasirinkti vaistininkas. 
    • reguliariai po kiekvieno tuštinimosi praustis šiltu vandeniu. Galima 10-15 minučių išangės sritį pamirkyti šiltame švariame vandenyje. Tai padės susilpninti nemalonius hemorojaus pojūčius. 
   valgyti daug ląstelienos turintį maistą. Vaisiai, daržovės ir neskaldyti grūdai tokiais atvejais turėtų būti pagrindu hemorojumi sergančio žmogaus racione. 

Hemorojaus laipsniai

Be abejonės, koks ligos laipsnis profesionaliai gali nustatyti tik gydytojas. Visgi, verta žinoti ir patiems apie egzistuojančios šios ligos laipsnius. Pirmas laipsnis, kai tuštinantis juntamas skausmas išangėje, pasireiškia nestiprus kraujavimas, tačiau mazgai ir vidinės jų dalys lieka išangės kanale. Sergant antro laipsnio hemorojumi tuštinantis vidinė mazgo dalis iškrenta iš išangės kanalo, o baigus tuštinantis pati savaime grįžta. Trečias laipsnis tuomet, jeigu baigus tuštintis vidinė mazgo dalis pati nesugrįžta. Ketvirtą laipsnį proktologas diagnozuos tuomet, kai hemorojaus mazgus jau labai sudėtinga sugrąžinti atgal. Tad, jeigu pajutote pirmuosius simptomus, nedelskite ir kreipkitės į medikus.