Gyvūnų prekės: kaip išsirinkti saugias augintiniui, ypač perkant internetu?

Shutterstock nuotr.
gyvunu
Šiuo metu prekių gyvūnams pasiūla yra labai didelė, o jei perkame internetu, asortimentas gali būti platesnis net kelis kartus, lyginant su esančiu fizinėse parduotuvėse. 

Tačiau saugumas – pirmiausia. Saugios naudoti gyvūnų prekės turėtų būti kiekvieno gyvūno šeimininko prioritetas, tačiau jas išsirinkti nėra lengva, tad trumpai apžvelgsime kriterijus, kuriais vadovaudamiesi galime pasirinkti tinkamai.

Koks turėtų būti kokybiškas gyvūnų pašaras ir skanėstai?

Renkantis sausą pašarą katei ar šuniui internetu arba fizinėje parduotuvėje pirmiausia reikėtų perskaityti sudėtį: pirmasis ingredientas turėtų būti mėsa, geriausia – gryna, ne jos miltai, nes toks pašaras yra maistingesnis. Procentaliai bendras mėsos kiekis šuns pašare turėtų būti ne mažesnis nei 30 proc., o katės – 35 proc. Jei sudėties pirmoje pozicijoje nurodytos grūdinės kultūros, tai jų pašare yra daugiau nei mėsos ir toks maistas tikriausiai nepatenkins jūsų augintinio mitybos poreikių.

Jeigu jūsų augintinis yra alergiškas tam tikros rūšies baltymui (pavyzdžiui, vištienos), labai svarbu išanalizuoti visą pašaro sudėtį. Gaminant pašarus dažnai maišoma skirtingų gyvulių ir paukščių mėsa. Skaitydami etiketę atkreipkite dėmesį, nes dominuojantis baltymas gali tikti, bet alergiją sukeliančio baltymo produkte taip pat gali būti, tik mažesnis kiekis.

Ieškant saugių ir naudingų skanėstų taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į jų sudėtį: saugiausi skanėstai turi kuo mažiau ingredientų (sudedamųjų dalių). Nereikėtų pirkti skanėstų su dirbtiniais skonio ar kvapo stiprikliais. Geriausia – džiovinta mėsa be jokių priedų.

Saugūs žaislai

Gyvūnų prekės, suteikiančios daugiausia džiaugsmo – žaislai, bet juos rinktis reikia itin atsakingai, nes būtent žaislus ir jų dalis augintiniai bene dažniausiai praryja. Pasirinkti žaislai turėtų būti sudaryti iš kuo mažiau elementų, kad gyvūnas negalėtų jų nukąsti ir praryti. Didelių veislių šunims nerekomenduojama leisti žaisti su mažais kamuoliukais, nes jie gali lengvai įstrigti gerklėje ir blokuoti kvėpavimo takus.

Gyvūnams, mėgstantiems žaisti su minkštais žaislais, nereikėtų duoti tokių, kurie turi prisiūtų detalių, nes jos dažniausiai lengvai nuplyšta. Taip pat jei žaislas įplyšo, skylę reikėtų kuo skubiau užsiūti arba žaislą išmesti, nes gyvūnai neretai „pasmaguriauja“ ir kamšalu. Renkantis gyvūnų prekes internetu gali būti sudėtinga įvertinti žaislo sudėtį, tad patartina įsigyti visiškai vientisus ir didesnius žaislus. 

Kad augintinio kelionė būtų saugi

Daugelis pritars, kad vežti palaidą gyvūną automobilyje yra nesaugu: dėl neprognozuojamo gyvūno elgesio gali kilti autoįvykis, o jo metu sunkiai nukentėti tiek augintinis, tiek ir jo šeimininkas. Tad ką pasirinkti kelionei – transportavimo dėžę ar diržus?

Kačių kelionės. Didžioji dalis kačių keliauti nemėgsta: joms tai kelia daug streso, todėl kelionės metu reikėtų jį minimizuoti. Kačių elgesio specialistai vienareikšmiškai rekomenduoja dėžes. Jose tamsiau nei aplinkoje, šiek tiek izoliuojamas garsas, o katės iš prigimties linkusios stresinėje situacijoje slėptis, todėl dėžė joms – tinkamiausias variantas. 

Šunų kelionės. Šunys į keliones reaguoja įvairiai: vieni labai mėgsta keliauti, kiti važiavimo automobiliu negali pakęsti, tačiau visus šunis, nepriklausomai nuo įpročių, būdo ar dydžio, kelionės metu būtina izoliuoti.

 

Nors daugumai savininkų specialūs saugos diržai yra patogesni naudoti, užima mažiau vietos, yra pigesni, tačiau šunų elgsenos ir priežiūros specialistai sutaria – tai nėra saugus pasirinkimas. Sukaustytas saugos diržų šuo priverstas būti nepatogioje, fiziologiškai nepriimtinoje pozoje, o autoįvykio metu ar staigiai stabdant gyvūnas gali būti stipriai sutraumuojamas. Ypač dažnos – stuburo traumos.

gyvunu

 

Rekomenduojami transportavimo narvai ar dėžės, kurias reikėtų rinktis pagal gyvūno dydį. Šuo narve/dėžėje turėtų laisvai atsistoti visu ūgiu, išsitiesęs atsigulti ir apsisukti. Norėdami išsirinkti tinkamo dydžio narvą arba dėžę, pamatuokite savo gyvūno ūgį – pridėkite matavimo prietaisą (metrą) prie žemės ir pamatuokite atstumą nuo pėdų iki gyvūno menčių aukščiausio taško. Prie gauto ilgio pridėkite dar 10 cm: žinosite, kokių matmenų dėžės reikia.

Tarp gamintojų ir tiekėjų siūlomos daiktų gausybės nesunku pasimesti, tad prieš perkant gyvūnų prekes internetu ar fizinėse parduotuvėse labai svarbu atsižvelgti į augintinio poreikius bei nepamiršti įsitikinti, kad įsigytos prekės gyvūnams bus ne tik naudingos, bet ir nekels jiems grėsmės.

Užs. Nr. 474826