Gyvūnų neregistruoja, bet dėl rinkliavos balsuoja

Gyvūnų neregistruoja, bet dėl rinkliavos balsuoja

Gyvūnų neregistruoja, bet dėl rinkliavos balsuoja

Atsižvelgdama į šiauliečių priekaištus dėl nuo šių metų sausio padidintos rinkliavos už naminių gyvūnų laikymą, Šiaulių miesto savivaldybė nutarė ją mažinti. Tik kaip mokestį rinks, jeigu pagal naują Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymą gyvūnų registracijos savivaldybė nebevykdo?

Simona PUŽAITĖ

simona@skrastas.lt

Rinkliavą siūlo mažinti

Savivaldybės Tarybai artimiausiame posėdyje siūloma sumažinti vietinę rinkliavą už šuns laikymą iki 4 Lt (buvo 10 Lt), už katę – 2 Lt (buvo 5 Lt), už agresyvios veislės šunį – 10 Lt (buvo 30 Lt) per mėnesį.

Gyvūno su identifikavimo mikroschema savininkui kas mėnesį už šuns laikymą reikėtų mokėti 3 Lt, o katę galėtų laikyti nemokamai. Nuo rinkliavos atleidžiami vieni gyvenantys pensininkai.

Situaciją keičia naujas įstatymas

Šiaulių miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Vitalija Pelenienė sako, jog šis klausimas gali nepasiekti Tarybos, nes neaišku, kaip bus vykdoma gyvūnų registracija.

Nuo šių metų sausio 1 dienos įsigaliojo naujas Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymas. Šunų ir kačių registraciją anksčiau organizuodavo savivaldybės, tačiau naujoje įstatymo redakcijoje tą numatyta atlikti Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai. Šias funkcijas ji perims nuo 2016 metų. Kas bus iki šio laiko – neaišku, nes nepalikta galioti ankstesnė tvarka.

Savivaldybių taisyklėse esantys punktai, kuriuose yra reikalavimai registruoti gyvūną, jau nebeatitinka teisės aktų.

„Dabar viskas priklausys nuo Vyriausybės atstovo rašto. Tada žiūrėsime, ar ta mašina, kabanti ant skardžio grįš, ar nukris“, – komentavo specialistė.

Vadina absurdu

Pasak V. Pelenienės, 15 metų veikusi registracijos sistema sunaikinama. Ji tai vadina absurdu. Šiauliuose gyvūnų registracija buvo vykdoma nuo 2006 metų.

„Ką darysime tuos trejus metus – nežinau. Elementari situacija – eidavome į butą dėl kaimynų skundo, kad šuo loja. Kai augintinis registruotas, yra žmogus, kuris už jį atsako. Dabar ateisi – vietoj „mano“ šuns paliks „mūsų“. Tai kuris atsakingas?“ – įstatymo spragą aiškino vedėja.

Kai kurie žmonės už registraciją susimokėjo metus į priekį, bet neaišku, kaip reikės pinigus jiems grąžinti.

Pagal naują įstatymą savivaldybei nurodoma dalyvauti programose – surinkti benames kates, jas kastruoti ir grąžinti atgal į aplinką.

„Vėl bus trintis – vieni norės švarių teritorijų, kiti – šerti kates“, – komentavo V. Pelenienė.

EPA-ELTA nuotr.

RINKLIAVA: Rinkliava už naminių gyvūnų laikymą mažinama, bet ar ji bus surenkama, jeigu neliks gyvūnų registracijos?