Gudrybės, kaip atrodyti stilingai su nedideliu biudžetu

gudrybes
Mada yra labai svarbus elementas norint jaustis gerai savame kūne, tačiau svajonių stiliaus įsigijimas gali būti labai brangus. Bet ar žinojote, kad yra daugybė būdų, kaip galite atrodyti puikiai daug neišleisdami? Yra galybė gudrybių, kaip sutaupyti pinigų ir susikurti svajonių stilių.

Rinkitės kokybiškus audinius

Visada pirkite drabužius, pagamintus iš aukštos kokybės medžiagų. Net ir greitosios mados parduotuvėse galima rasti rūbų, pasiūtų iš natūralių audinių. Žinoma, jie yra brangesni, bet patvaresni ir malonesni dėvėti.

Pavyzdžiui, jei norite įsigyti paltą, verčiau rinkitės vilną, o ne sintetinį pluoštą. Geriausios palaidinės būna pasiūtos iš šilko ar viskozės, marškiniai – iš medvilnės ar lino. Tokių puikių medžiagų, patvarių rūbų galima rasti www.textilite.lt.

Taip pat venkite drabužių, kuriuos galima valyti tik sausuoju būdu. Vienintelė išimtis – viršutiniai rūbai, kurių netenka dažnai skalbti.

Apibrėžkite savo stilių

Geriausias būdas maksimaliai išnaudoti savo biudžetą – susikurti savitą stiliaus sistemą. Galima kurti stiliaus įkvėpimo lentas su nuotraukomis iš žurnalų ar tokių socialinių tinklų kaip „Pinterest“. Turėdami vaizdinę informaciją apie tai, kas jums patinka, efektyviausiai išnaudosite savo biudžetą. Tai suteikia struktūrą, pagal kurią galėsite filtruoti savo pasirinkimus.

Peržiūrėkite, ką turite

Žmonės linkę kaupti ir laikyti daiktus, kurie niekada arba retai naudojami. Tad skirkite šiek tiek laiko ir atidžiai pažvelkite į savo spintą. Ar turite daugybę raudonų daiktų, bet nė vieno balto? O gal turite bent keliasdešimties marškinėlių kolekciją, tačiau jokių pasimatymų vertų drabužių? O kaip dėl batų? Ar visi jie yra sandalai, o gal sportbačiai? Ar turite kelnių, kurių niekada nedėvite vien dėlto, kad jas reikia lyginti?

Nuspręskite, kaip norite, kad atrodytų jūsų garderobas, ir pradėkite ieškoti, kas atitinka jūsų viziją, o kas ne. Jei rūbas nepatinka ar tiesiog yra nenešiojamas, atidėkite į krūvą. Taip išsigryninsite, ką jau turite ir kas jums iš tikrųjų patinka.

Rinkitės neutralias spalvas

Neutralios spalvos yra puikus pagrindas kiekvienam deriniui. Svarstykite apie tamsiai mėlyną, juodą, pilką, nude ir baltą spalvas. Be to, jos gali padėti sutaupyti daug laiko, nes neteks kiekvieną rytą spręsti, ką naujo šiandien apsirengti. Niekas nepastebės, kad neutralių spalvų švarkus, kelnes ir sijonus dėvite nuolat, jei juos derinsite su išskirtiniais viršutiniais drabužiais ir aksesuarais.

Neišleiskite per daug pinigų mados tendencijoms

Mados tendencijos ateina ir praeina. Jei jos yra pagrindinė priežastis, dėl kurios perkate daiktą, laikykitės protingo biudžeto, kurį galite sau leisti. Vieniems tai gali būti 30 eurų, kitiems – 300 eurų. Viskas priklauso nuo jūsų asmeninių finansų.

Nepamirškite, kad tai, kas yra „ant bangos“ dabar, greitai gali išeiti iš mados. Užduokite sau paprastą klausimą: „Ar įsivaizduoju save dėvint tai po 3 ar 5 metų?“ Jei matote save nešiojant šį daiktą po kelerių metų, tuomet tai galima vadinti ilgalaikiu, vertu investicijos pirkiniu.

Tinkamumas pagal dydį ir figūrą

Drabužio tinkamumas ir jo dėvėjimo patogumas yra bene svarbiausias elegantiškos išvaizdos elementas. Kartais tai netgi svarbiau nei medžiagų kokybė ar pati rūbo apdaila. Jei drabužis ant mūsų atrodo it nulietas, jis automatiškai atrodys daug prabangiau ir stilingiau.

Tinkami pagal figūros tipą rūbai yra vienas iš svarbiausių veiksnių, kuriant skoningą įvaizdį. Jei švarkas per siauras, kelnės per laisvos, o palaidinė per plati, atrodysite pigiai. Net jeigu drabužis yra brangus ar kurtas dizainerio, netinkamo dydžio ar formos jis sumenkins išvaizdą.

Jei pirksite drabužį prieš tai jo nepasimatavę, būtinai žinokite savo tikslius išmatavimus. Perkant daugiau nei vienu dydžiu per mažą ar per didelį drabužį, gali tekti brangiai sumokėti už pataisymą. Negana to, rezultatas gali ir nedžiuginti. Pasistenkite įsigyti drabužius, kurie yra jūsų dydžio arba daugiausiai vienu dydžiu didesni.

Eksperimentuokite su aksesuarais

Net ir senus drabužius galima patobulinti tinkamais aksesuarais, kurie nebūtinai turi kainuoti daug pinigų. Perkraustykite savo papuošalų ir aksesuarų kolekciją, ieškodami prašmatnių ir madingų detalių, kurios jūsų aprangai suteiks stilingumo. Drąsus galvos apdangalas, retro kojinės, šauni skarelė, grandinėlė su pakabuku, populiari beisbolo kepuraitė ar žavūs plaukų segtukai – visa tai gali suteikti madingą įvaizdį.

Pirkite dėvėtus drabužius

Pirkite drabužius dėvėtų rūbų parduotuvėse ar tokiose internetinėse platformose kaip „Vinted“. Tai tarsi lobių medžioklė, nes galite rasti tikrų perlų: brangių dizainerių kūrinių arba visiškai naujų daiktų su etiketėmis!

Tad neabejotinai verta prireikus užsukti į dėvėtų drabužių parduotuvę. Pirkdami atkreipkite dėmesį į pirkinio sudėtį, būklę ir bandykite priderinti rūbą prie savo jau turimo garderobo. Kai kurių žmonių nežavi mintis dėvėti nešiotus drabužius, tačiau toks mąstymas – atgyvena. Juk priešingai – dažnai taip sukuriamas kūrybiškas ir madingas įvaizdis, nes seną stilių galite vėl paversti nauju.

gudrybes

Užs. Nr. 512169