Grindų dangos, jų tipai ir privalumai

Grindų dangų pasirinkimas šiandieninėje rinkoje be galo didelis. Pradedant medžiagiškumu, jų įrengimo galimybėmis pasirinktoje patalpoje, priežiūros savybėmis bei, žinoma, kaina ir skirtingais privalumais. Renkantis grindų dangą galima lengvai pasimesti tarp didelio kiekio informacijos, tad šiame straipsnyje jums pateiksime populiariausių grindų dangų privalumus bei pritaikymo galimybes.

Grindų danga – parketas

Iš natūralaus medžio pagaminta grindų danga, jau seniai laikoma prabangos ženklu. Skirtingos medienos parketas turi itin plačią spalvų paletę, tad tokią grindų dangą nesunku priderinti prie pasirinkto interjero, bei sukurti originalius grindų raštus, kardinaliai pakeisiančius erdvę. Vienas didžiausių parketo privalumų – tai natūralumas, kuris suteikia namams jaukumo bei šilumos. Net ir žiemą vaikščiodami basomis jausite visišką komfortą. Verta paminėti ir tai, jog tinkamai sudėtos tokios grindų dangos yra ilgaamžiškos, tad profilaktiškai atnaujinę grindų paviršių galėsite džiaugtis gražiomis grindimis vėl ir vėl.

Linoleumas

Tikrasis linoleumas – tai iš natūralių medžiagų, sėmenų aliejaus pagrindu pagaminta danga, į kurios sudėtį dar dedama sakų, kalkmedžio, medžio miltų ir natūralaus pigmento. Tokia grindų danga pasižymi savo lankstumu, yra atspari dilimui, spaudimui, o drauge ir lengvai valoma. Būtent šios savybės linoleumą išskiria iš kitų grindų dangų sprendimų. Linoleumu dažnai vadinama ir PVC danga, kuri, nors ir turi panašias savybes kaip natūralusis linoleumas, tačiau išsiskiria blizgesne išvaizda. PVC dangos išorė taip pat atspari vandeniui, yra puikus pasirinkimas erdvėms, kuriose reikalingas nelepus, trinčiai ir drėgmei atsparus paviršius.

Vinilinės grindų dangos

Polivinilchlorido pagrindu pagaminta daugiasluoksnė, tvirta ir vandeniui atspari grindų danga. Vienas didžiausių tokių dangų privalumų – tai ypatingai platus pasirinkimas bei neribotos dizaino galimybės. Galite imituoti įvairių rūšių medieną, akmens rūšis, betoną, tekstilę ar kitas tekstūras. Vinilinės grindų dangos taip pat gali turėti ir skirtingos tekstūros paviršius, yra klijuojamos arba klojamos su užraktu kaip laminatas ar parketlentės. Privalumai, kuriuos verta paminėti: atsparumas vandeniui ir dėvėjimuisi, tylios, šiltos, atsparios temperatūrų pokyčiams, pasižyminčios lengva priežiūra bei saugumu.

Laminuota grindų danga

Ši daugiasluoksnė danga gaminama iš supresuotos medienos dulkių plokščių. Apatinį sluoksnį sudaro drėgmei ir deformacijai atsparus pagrindas. Vidurinysis – grindų atsparumui ir patvarumui palaikyti, o viršutinis – dizainas, atspausdinamas ant dangos paviršiaus. Laminatas skirstomas pagal atsparumo klases, yra universalios paskirties, tad gali būti pritaikomas tiek individualiems, tiek ir visuomeniniams sprendimams. Privalumai, kuriais pasižymi tokia danga: atsparumas, lengva priežiūra, platus dizainų pasirinkimas ir prieinama kaina.

Apibendrinant, kiekviena grindų danga turi savų privalumų ir trūkumų. Tinkamai įsivertinę savo poreikius, dizaino sprendimus bei finansines galimybes nesudėtingai atsirinksite, kurios grindų dangos galėtų būti puikus pasirinkimas. Jeigu norimos dangos paieškos yra per sunki užduotis – tam esame mes – Lankava.lt specialistai, visuomet pasiruošę pakonsultuoti ir jums pagelbėti pačiais įvairiausiais klausimais!

Užs. Nr. 547579