Graži žolė net dideliame plote: misija įmanoma su sodo traktoriuku

sodotraktoriukas
Nuosavo namo kiemą, teritorijas prie įmonių, daugiabučių, sodybų aplinką pirmiausia puošia graži, vešli, spalvos nepraradusi žolė, o tada jau galima pagalvoti ir apie kitas eksterjero detales. Tačiau ką daryti, kad žolynas išties visada atrodytų gražiai? Atsakymas labai paprastas – taupantys laiką, trokštantys kokybės bei akiai mielo vaizdo, turėtų įsigyti sodo traktoriuką, kuris bus praktiškas ūkio prietaisas, galintis tarnauti ne tik vasarą. Aptarkime, kokias funkcijas gali atlikti sodo traktoriukas bei kaip jį teisingai išsirinkti.

Taupo laiką ir gražina teritoriją

Sutikite, kad didesnėse teritorijose žolę pjauti su žoliapjove būtų tikras iššūkis. Tam sugaištumėte dieną ar net dvi savo brangaus laiko. O jei žoliapjovė dar nėra savaeigė, atiduotumėte visas savo jėgas žolės pjovimui, kurį po savaitės ar net trumpiau vėl turėtumėte kartoti. Taigi, vienas iš pagrindinių sodo traktoriuko privalumų yra jūsų laiko ir energijos taupymas.

Svarbu pasirinkti ir tinkamą darbinį traktoriuko plotį. Platus peilis, žinoma, jums leis sutaupyti dar daugiau laiko, tačiau nepamirškite pamatuoti siauriausio savo sklypo vejos ruožo. Gali būti, kad jūsų pasirinktas peilis netilps tarp medžių ar pastatų, tuomet tas vietas reikės pjauti kitais prietaisais.

Sodo traktoriukai gali turėti tris skirtingas pjovimo sistemas – rinkimą, išmetimą arba mulčiavimą. Surinkimo funkcija padės išlaikyti gražią veją tada, kai ji yra su piktžolėmis ar nuo greta esančių medžių ant žemės pribyrėję lapų bei šakelių. Surinktos šiukšlės negadins vaizdo, o piktžolės nepaskleis savo sėklų po visą teritoriją.

Jei trokštate tiesiog greičio, turite labai didelį plotą, idealiausiai tiks išmetimo ar šoninio išmetimo funkcija. Nuėmę surinkimo krepšį pjausite žymiai greičiau, tad tai sutaupys daug brangaus laiko. Juo labiau, kad iš didelio ploto surinktos žolės greičiausiai neturėsite kur padėti.

Jei ieškosite aukso viduriuko tarp rinkimo ir išmetimo, pati geriausia pjovimo sistema jums bus mulčiavimas. Čia reikėtų ieškoti sodo traktoriuko su mulčiavimo, pavyzdžiui, populiaraus „BioClip“, režimu. Žolę nupjausite greičiau nei rinkdami, tačiau ji bus susmulkinta, todėl galėsite pjauti ir šalia takelių ar gėlynų, o jūsų vejoje smulki žolė pavirs kompostu – geriausia natūralia trąša.

Turi papildomų funkcijų, tad panaudosite net žiemą

Tikrai svarbu, kad daiktai namuose būtų praktiški ir plačiai panaudojami. Jei galvojate, kad sodo traktoriukas viso labo gali tarnauti tik vasarą pjaunant žolę, šis požiūris yra klaidingas.

Didelėje teritorijoje svarbu ne tik greitai nupjauti žolę, tačiau ir nustumdyti sniegą šaltuoju metų laiku, surinkti krūvas lapų rudenį. Jei renkatės sodo traktoriuką – įsitikinkite, ar prie jo gali būti naudojami įvairūs priedai ir prietaisą galėsite paversti universaliu.

Geras sodo traktoriukas su priedais gali tapti skarifikatoriumi, barstytuvu trąšoms, samanų grėbliu, kurie taip pat prisidės prie jūsų vejos grožio ir sveikos išvaizdos. Traktoriukas modifikuojasi ir į lapų rinktuvą, galima pridėti sniego valymo peilį, tvirtinti sniego aeratorių, šepetį, taip pat kabinti priekabą, su kuria darbai eisis žymiai greičiau.

Sodo traktoriukas turėtų būti gerai apgalvotas pirkinys, nes jis yra ilgaamžis ir tarnaus jūsų namuose labai daug metų, todėl turėtumėte išsirinkti būtent tą, kuris atlieps jūsų poreikius, bus universalus ir taupantis laiką – leidžiantis jums mėgautis gyvenimu ir gražia veja.

Užs. Nr. 514817