Graviravimas lazeriu suteikia unikalumo bet kokiam daiktui

Lazerinis graviravimas – inovatyvi technologija, kuri naudoja lazerio spindulius tam tikroms medžiagoms žymėti  (ir pjaustyti). Šis metodas pasižymi ypatingu tikslumu ir ilgaamžiškumu, todėl yra plačiai naudojamas įvairiose srityse.

Tiesa, graviravimas lazeriu vis dar kai kurių yra siejamas tik su estetika. Tai nėra tiesa. Pirmiausia – tai bet kokio daikto suasmeninimas ir padarymas jį unikaliu. Juk gera, kai masinės gamybos daiktai tampa vienetiniai. Tuomet jais galima ne tik puošti namus, tačiau ir įteikti kaip skoningą dovaną.

Prekės ženklo identiteto kūrimas

Graviravimas suteikia galimybę bet kokio tipo daiktus suasmeninti ir susieti su tam tikru verslu. Logotipai ir prekės ženklo pavadinimai ant įvairių produktų, tokių kaip dovanos, elektronika, įrankiai ir kt. – nėra smulkmena. Nors gali atrodyti, kad žmonės specialiai neskaitys užrašų, kurie yra ant elektronikos, tačiau dažnai tokia tarsi nematoma reklama – veikia itin stipriai. O svarbiausia, kad ji neerzina.

Svarbiausia, kad graviūromis galima papuošti ne tik masinės gamybos daiktus, kurie bus siejami su tam tikro verslo vardu, tačiau ir su dovanomis, kurios gali būti įteikiamos verslo partneriams.

Žinoma, graviruojamos ne tik verslo, tačiau ir asmeninės dovanos: papuošalai, nuotraukų rėmeliai ir laikrodžiai... Kai norisi, kad dovanojamas daiktas būtų asmeninis, skirtas konkrečiam žmogui ir galbūt net įgautų daugiau prasmės – graviravimo galimybės tampa itin aktualios.

Be graviūrų – nebus verslo?

Graviravimas taip pat pasitarnauja ne tik kuriant estetiką arba prekės ženklą, tačiau ir užsiimant pramoninių žymėjimu. Gali būti atliekamas įrangos ir mašinų identifikavimas serijiniais numeriais ir kita svarbia informacija. Taip pat ir elektroninių komponentų ženklinimas smulkiausiomis detalėmis. Plačiai atliekamas medicinos prietaisų ir implantų ženklinimas.

Visi šie daiktai yra dažniausiai ženklinami lazeriu, kadangi tai yra ne tik inovatyvus, tačiau ir itin greitas. Versle tai yra labai svarbu. Didelis greitis padeda optimizuoti darbus ir našiau atlikti net ir pačius sudėtingiausius procesus. 

Lazerinis graviravimas – galimybė, kuri patenkina net ir išrankiausių poreikius

Lazerinis graviravimas ir jo galimybės vis labiau auga. Kadangi yra poreikis, žinoma, kad yra ir pasiūla. Natūralu, kad dėl to auga išmanumas, kuris tampa prieinamas kiekvienam. Vienas svarbiausių privalumų yra tas, kad pasiekiamas labai didelis tikslumas.  Lazerinis graviravimas leidžia užtikrinti itin tikslius ir detalius rezultatus, kurių neįmanoma pasiekti naudojant tradicinius ženklinimo metodus. Ne ką mažiau svarbus ir ilgaamžiškumas. Lazerinis graviravimas sukuria ilgai išliekantį ženklą, kuris atsparus nusidėvėjimui, aplinkos poveikiui ir cheminėms medžiagoms.

Taip pat prie privalumų dažniausiai yra minimas ir šios technologijos universalumas. Technologija gali būti naudojama ant įvairių medžiagų, įskaitant metalą, plastiką, medieną, stiklą ir akmenį. O kur dar minėtas greitis. Tai yra greitas ir efektyvus procesas, kuris leidžia greitai ir tiksliai atlikti didelius užsakymus.

Lazerinis graviravimas yra ekologiškas procesas, nes nenaudoja kenksmingų cheminių medžiagų ar atliekų. Tai svarbu daugeliui verslų, kurie stengiasi visą savo prekės kūrimo procesą padaryti kuo tvaresniu.

Lazerinis graviravimas yra ir saugus

Žinoma, kad visi minėti privalumai bus pasiekti tik naudojant inovatyvią įrangą. Pirmiausia atliekamas dizaino sukūrimas. Jis sukuriamas naudojant kompiuterinę programinę įrangą. Tuomet medžiaga paruošiama graviravimui, taip pašalinant nešvarumus ir kitas kliūtis. Kitas žingsnis yra užprogramuoti lazerį konkrečiai graviūrai. Šį darbą gali atlikti tik patyręs specialistas. Žinoma, kad reikia praktikos, kol galiausiai įrangos galimybės ir funkcijos yra tinkamai įsisavinamos ir galima jas pritaikyti darbo atlikimui. Po graviravimo medžiaga išvaloma nuo likusių dulkių ir nuolaužų.

Lazerinio graviravimo mitai

Lazerinis graviravimas tapo populiariu ženklinimo ir dekoravimo metodu, tačiau vis dar gausu mitų ir klaidingų įsitikinimų apie šią technologiją.

Mitas 1: lazerinis graviravimas pažeidžia daiktą

Tai nėra tiesa. Lazerinis graviravimas naudoja itin tikslius lazerio spindulius, kurie pašalina tik mikroskopinį medžiagos sluoksnį (palikdami lygų ir tikslų ženklą). Šis procesas nepažeidžia daikto struktūros ar vientisumo.

Mitas 2: lazerinis graviravimas gali būti naudojamas tik metalui

Nors metalas yra dažna medžiaga, ši technologija gali būti taikoma įvairiems paviršiams. Plastiką, medieną, stiklą, akmenį ir net odą – graviruoti paprasta. Lazerio tipas ir galia parenkami atsižvelgiant į medžiagos savybes.

Mitas 3: lazerinis graviravimas yra brangus

Lazerinio graviravimo kaina priklauso nuo kelių veiksnių: tokių kaip naudojama medžiaga, dizaino sudėtingumas ir graviravimo plotas. Tačiau apskritai lazerinis graviravimas yra palyginti nebrangus ženklinimo ir dekoravimo metodas (ypač lyginant su tradiciniais metodais, tokiais kaip šilkografija ar tampo spauda).

Mitas 4: lazerinis graviravimas yra lėtai atliekamas procesas

Lazerinis graviravimas yra greitas ir efektyvus procesas, kuris leidžia greitai ir tiksliai atlikti didelius užsakymus. Šiuolaikinės lazerinės sistemos gali graviruoti didelius plotus per trumpą laiką, užtikrindamos aukštą kokybę.

Užs. Nr. 555887