Gerumas — ne deficitas

Gerumas —  ne deficitas

Gerumas — ne deficitas

Sausio 9 dieną, 13 valandą prekybos centre „Tilžė“ labdaros akcijos— koncerto “Gerumas — ne deficitas“ metu kviečiama aukoti Šiaulių apskrities sutrikusio vystymosi kūdikių namams higienos priemonių: sauskelnių, vienkartinių nosinaičių, vaikiško muilo ir kita.

„Šiauliuose yra tokie namai, tokia bėda, užtat ir reikia sujudinti bendruomenę, kad ši bėda taptų visų mūsų“, — vakar kūdikių namuose surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo vienas akcijos sumanytojų muzikantas Gintautas Gascevičius.

Nijolė KOSKIENĖ

nikos@skrastas.lt

Mūsų visų bėda

Jie turi daug importinių žaislų, gražių drabužių ir muzikos instrumentų. Žurnalistams dainavo kostiumuoti berniukai ir varlytėmis apsitaisiusios mergaitės. Visa tai (drabužiai, žaislai) — daugiausiai užsieniečių labdara. Tačiau pernai vienam kūdikiui pagal eilutę buvo skirtos vienerios sauskelnės dviem paroms, o šiemet kūdikių namų biudžetas sumažintas dar trečdaliu.

Trūksta ne tik sauskelnių, bet visų kitų higienos priemonių, pradedant vienkartinėmis nosinaitėmis, baigiant vaikišku šampūnu.

Nosis vaikams auklėtojos valo sukarpytomis senomis paklodėmis ir senais drabužiais.

„Likimas lėmė, kad netyčia teko užsukti į kūdikių namus. Ką pamačiau, sukrėtė. Skurdas. Nėra nosinių. Kilo mintis kažką daryti, nes valstybė, matyt, bejėgė“, — pasakojo Gintautas Gascevičius.

„Sužinokime, kad Šiauliuose gyvena ne tik Saulėnai su beisbolkėmis, bet kad čia gyvena gerumas“, — ragino muzikinės grupės “Kitava“, aktyviais įsijungusios į labdaros akciją, vadovė Rasa Stoškuvienė.

Šiaulių universiteto gimnazijos atstovai pasakojo, kad gimnazistai labai noriai prisideda prie šios akcijos: jau prinešė gausybę higienos priemonių, sutiko talkinti koncerto metu, lanko kūdikių namus.

Septyni litai — higienai

Raimonda Mažonavičienė, Šiaulių apskrities sutrikusio vystymosi kūdikių namų direktorė, pateikė skaičius: 2009-tųjų biudžete vienam vaikui skirtos vienerios sauskelnės dviem paroms, o šiemet vienam vaikui per parą tenka 7 litai visoms higienos priemonėms. Bendras įstaigos biudžetas sumažėjo 32 procentais.

Tačiau direktorė pasidžiaugė didėjančiu visuomenės dėmesiu nuskriaustiems vaikams. Pernai paramos sulaukta net už 82 tūkstančius litų. Parama, priminė direktorė, gali būti ne tik materiali — nemažai moksleivių ateina į kūdikių namus tiesiog pabūti, pažaisti su vaikais ir taip įneša naujo gaivaus.

Akcijos „Gerumas — ne deficitas“ rengėjai priminė, kad labdara su akcija nesibaigia, kad kūdikių namai atviri kiekvieną dieną, kad galime ne tik atnešti labdaros, bet pasiūlyti vaikams kelionę, išvyką, kad vaikai galėtų pamatyti žolę, mišką, jūrą. Anot direktorės, transporto išlaidoms visiems metams skirta vos 1400 litų.

Statistika

Šiuo metu kūdikių namuose auga 54 vaikai iš visos Šiaulių apskrities, iš jų 10 galima įvaikinti.

2009 metais į biologines šeimas grįžo 14 vaikų, įvaikinti arba paskirta globa šeimose — 11-ai vaikų, iš jų — 4-iems užsienyje, į kitus globos namus perkelti 3 vaikai, šiuo metu vyksta penki teisminiai procesai dėl įvaikinimo.

Citata: „Kilo mintis kažką daryti, nes valstybė, matyt, bejėgė“.

MAINAI: „Ne tik visuomenė gali duoti mums, bet ir mes galime šį tą suteikti visuomenei, ypač šeimoms, kurioms reikia patarimų auginant neįgalius vaikus“, — sakė Kūdikių namų direktorė Raimonda Mažonavičienė (dešinėje). Kūdikių namų darbuotojai buvo net sugalvoję šūkį: “Keičiame žinias į sauskelnės“. Mat kai kurie kūdikiai, apgailestavo direktorė, čia pateko vien todėl, kad tėvai išsigando sunkumų.

KONTRASTAS: Akcijos rengėjams ir žurnalistams vyresnieji vaikai surengė muzikinį koncertą.

 

 

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.