Geros šventės receptai

Geros šventės receptai

Geros šventės receptai

Žmonės per sunkmetį pobūvių organizuoja mažiau, bet svečių kviečia gausiau — tokią tendenciją pastebi švenčių organizatoriai. Nors piniginės paplonėjo, šventės nedingo. Kaip jas planuoti, kokių klaidų išvengti, renginyje „Jūs norit šventę švęst?“ patarinėjo įvairių paslaugų teikėjai.

Živilė KAVALIAUSKAITĖ

zivile@skrastas.lt

Pataria pasirašyti sutartį

Pobūvių planuotoja Diana Tamutienė sako, kad geram vakarėliui pirmiausia reikia noro, o ne šventės „iš reikalo“ — dėl draugų ar giminių.

Artėjant šių metų didžiosioms šventėms, dar jaučiamas štilis. Tai, kas pernai jau buvo užsakyta, šiemet — laisva, nors kainos mažėja. Todėl galima išsinuomoti ir jaukią vietą, ir nepermokėti už maistą.

Pasak Dianos, dažniausia klaida planuojant pobūvį — neapskaičiuotas laikas, kuris, artėjant numatytai datai, pradeda itin greitai tirpti. Dar viena klaida — nežinojimas, kur ir kaip švęs. Todėl palieka savieigai, pasikliauja artimųjų, draugų patarimais: su paslaugos teikėjais telefonu susitaria dėl dienos ir daugiau nesirūpina. Pamatę rezultatą, kaltina visus, tik ne save.

Užsisakant paslaugas, Diana pataria sudaryti sutartį, kuri — garantas užsakovui.

Planuotoja pateikia pavyzdį: sodybos šeimininkai patikina, kad be problemų suguldys keturiasdešimt žmonių. O kai ateina laikas nakvynei, telpa tik trisdešimt. Šeimininkai ramiai paaiškina: likę gali gultis po du.

Tariantis dėl salės, irgi patariama neklausyti skambios frazės: „Sutalpinsime, kiek reikia“.

Rečiau, bet daugiau

Sunkmetis pakoregavo pobūvių metą: jei įmanoma, jie nukeliami vėlesniam laikui.

Nors švenčių organizuojama mažiau, vėl populiaru kviesti daug svečių. Planuotoja spėja, kad ši mada ateina iš Vakarų, kur pakviečiami ir tėvų draugai.

Šį sezoną tik 5 procentai vestuvių pokylių vyko su 20— 25 svečiais, o vidurkis siekė 50— 80 asmenų. Į jubiliejų pobūvius buvo kviečiama apie 40 žmonių.

Kinta stalo vaišės. Nauja tendencija — stalas „nepuošiamas“ silkėmis ar mišrainėmis: jas keičia dekoras, o vaišių stalas paruošiamas atskirai.

Maisto paslaugas teikiančios įmonės atstovė Gražina Daubarienė sako, kad žmonės, rinkdamiesi maistą, dažniausiai klausia, kiek bus patiekta karštų patiekalų. Į šį klausimą ji atsako klausimu: „O kiek karštų patiekalų suvalgote namuose nuo 17 iki 24 valandos ir dar — užkandžiaudami?“

Baimindamiesi, kad gali pritrūkti maisto, gėrimų, šventės šeimininkai nusiperka tiek atsargų, kad paskui gausius likučius tenka išdalinti ar išmesti. Taip išlaidos išauga 10— 15 procentų.

Vestuvininkai suka į degalinę

Fotomenininkas Saulius Jankauskas iš užsakovų telefonu dažnai sulaukia vienintelio klausimo: „Kiek reikės mokėti?“

Saulius sako, jog fotografas — ne ekstrasensas, todėl kokių nuotraukų norima, reikėtų aptarti iš anksto. Fotografas gali pasiūlyti, kur važiuoti fotografuotis, bet kas gražu vienam, kitam gali visai nepatikti.

Gražiausios nuotraukos fiksuojamos bažnyčioje, fotosesijoje, važiuojant į namus. Tad jei vakare nieko ypatingo nenumatyta, fotografas nėra reikalingas: valgančius ir šokančius svečius gali nufotografuoti draugai ar giminaičiai.

Merginoms fotografas pataria nepervertinti nuotraukų tvarkymo programos, ir atkreipti dėmesį į makiažą — kad veidas neblizgėtų.

Gražiausios nuotraukos — besileidžiant saulei, bet dažniausiai šis laikas kažkodėl skiriamas dovanoms arba vakarienei.

Saulius įsitikino, kad pastaruoju metu populiaru sustoti degalinėse, kur sugaištama net 1— 1,5 valandos: perkama užkandžių, naudojamasi tualetu. Pobūvių planuotoja Diana mano, kad ši neestetiška „mada“ atsirado dėl iš anksto neapgalvotos šventės dienos.

Visko aplankyti neįmanoma

Ramūnas Jonuška, nuomojantis limuzinus, pataria iš anksto derinti ne tik dekorą, bet ir kelionės grafiką bei maršrutą. Būna, kad žmonės nesuvokia limuzino greičio: kur lengvąja mašina galima nuvažiuoti per 10 minučių, limuzinui gali prireikti ir valandos.

Visų gražiausių Lietuvos vietų per dieną aplankyti neįmanoma. Per vienas vestuves limuzino vairuotojui teko nuvažiuoti 700 kilometrų, į salę svečiai grįžo tik pusę dvyliktos nakties.

Kad limuzinas galėtų privažiuoti iki norimos vietos, svarbu iš vakaro susitarti su kaimynais, kad šie neužstatytų automobilių.

Jei limuzinas — 18-os vietų, tiek įprasto vakarėlio svečių ir tilps. Bet jei važiuoja vestuvininkai, geriau pasilikti erdvės ir skaičiuoti pora žmonių mažiau.

Muzikantas Vadimas Kamrazeris šmaikštauja, kad dainuoti moka visi. Bet vietoj stichinės muzikos dozės verta aptarti, kokio stiliaus dainų pobūvyje pageidaujama. Arba bent pateikti nepageidaujamų dainų sąrašą.

Susitarus iš anksto, kartu su muzikantu svečiai gali parengti sveikinimo dainą. Pasak Vadimo, technika bei darbas „perlaužia“ ir tuos, kuriems dramblys ant ausies užlipęs.

DEKORAS: Baltos ir raudonos spalvos dekoras atrodo puošniai ir traukia akį.

STALAS: Idėja artėjančių Šv. Kalėdų stalui. 

 

IDĖJA: Maistas turi būti ne tik skanus, bet ir gražiai patiektas.

UŽKANDIS: Ant šventinio stalo populiarūs nedideli „vieno kąsnio“ užkandžiai.

PATARIMAS: Pobūvių organizatorė Diana Tamutienė pataria: organizuojant šventę, pirmiausia numatyti tinkamą datą, apskaičiuoti biudžetą ir apgalvoti, kokios šventės norima. Kad šventės planavimo karuselė nesisuktų per ilgai, nes gali pasidaryti bloga.

Jono TAMULIO nuotr.