Geoterminis šildymas – kodėl verta rinktis?

Autorių nuotr.
Geoterminė energija, dar kitaip žinoma kaip žemės gelmių šiluma, gali būti panaudota ir kasdienybėje apšildant namus. Tai taupus ir inovatyvus, o taip pat aplinkai draugiškas šilumos išgavimo būdas, kurį įsirengti savo namuose gali beveik kiekvienas. Žinoma, norint įsigyti reikiamą įrangą, pradžioje reikalingos nemenkos investicijos, bet laikui bėgant jos ženkliai atsiperka ir dovanoja nuosavos, nepriklausomos šilumos šaltinį.

Toliau skaitydami sužinosite apie geoterminio šildymo pliusus ir kodėl verta jais pasinaudoti savo namų šildymo reikmėms, taip pat rasite daugybę puikių idėjų ir pasiūlymų geoterminio šildymo įrengimui.

Geoterminio šildymo privalumai

Saugumas ir patikimumas – tai vieni didžiausių geoterminės šilumos energijos privalumų, darančių jį patraukliu daugeliui šiuolaikinių vartotojų, ieškančių inovatyvių ir aplinkai draugiškų šilumos sprendimų. Kita labai svarbi šio būdo patrauklumą lemianti savybė yra mažiausi šilumos nuostoliai patiriant vienas iš mažiausių išlaidų. Įsirengti geoterminį šildymą namuose tikrai atsiperka ir pasitarnauja tiek dar didesniam komfortui, tiek didesnei statinio vertei ir inovatyvumui.

Geoterminį šildymą verta įsirengti dar ir todėl, kad jis labai efektyvus ir jo efektyvumas nepriklauso nuo jokių išorinių aplinkybių, kaip kad pavyzdžiui saulės jėgainių efektyvumą lemia saulėtumo lygis, o esant saulės trūkumui pagaminama mažiau energijos. Vienodai efektyviai veikia geoterminė įranga dieną naktį, bet kuriuo metų laiku, todėl esate nuo nieko visiškai nepriklausomi. Geoterminė energija yra ateities energija, į kurią investuoti verta.

Geoterminio šildymo įrengimas

Pasiaiškinkime dabar, nuo ko pradėti norint įsirengti savo name geoterminį šildymą ir kaip vyksta įrengimo darbai.

Įrengimo darbus geriausia pradėti šiltuoju metų laiku, temperatūra turėtų būti ne mažesnė kaip 5 laipsniai. Pirminis darbų etapas yra projektavimas, kuris užtrunka apie 1-2 savaites ir kurio metu yra parengiami brėžiniai pagal jūsų įrengimo poreikius.

Tuomet prasideda pagrindiniai darbai – tai kasimas ir gręžinių įrengimas, kuris gali pareikalauti intensyvaus kelių savaičių darbo. Vėliau gręžiniai suvedami į katilinę ir įrengiama pastato šildymo sistema. Galutinis darbų etapas – sumontuoti katilinę. Viskas visumoje gali užtrukti maždaug ilgiau kaip mėnesį, tačiau dažnai tiksli įrengimo trukmė priklauso nuo konkrečių aplinkybių.

Patikimas ir tvarus geoterminis šildymas jūsų namuose! Išnaudokite žemės gelmių šilumą savo patogumui.