Gardenija: ar žinote šiuos svarbius faktus?

Jei grožis ir negali išgelbėti pasaulio, tai jis tikrai gali įnešti daugiau harmonijos į kasdienybę, o gėlės – viena jo apraiškų. Ypač kasdienę aplinką gali papuošti gardenijos – gėlės, nuostabiais žiedais. Tačiau tam, kad galėtumėte jais mėgautis, svarbu žinoti tam tikrus faktus apie jų priežiūrą.

Gardenija: kas tai?

Marenovų šeimai priklausantis augalas yra kilęs iš drėgnųjų Azijos miškų, o namų sąlygomis dažniausiai auginama Gardenia jasminoides rūšis. Vis dėlto, dėmesį verta atkreipti į tai, kad gardenijos yra labai trapios ir nemažai priežiūros reikalaujančios gėlės, tad, jei tiesiog negalite šiam tikslui skirti daug laiko, reikėtų labai atsakingai įvertinti, ar verta ją auginti.

Sodinimas ir tręšimas

Savaime suprantama, vienas pirmųjų žingsnių, kurį reikia atlikti, jei norite, kad šios nuostabios gėlės papuoštų jūsų aplinką, yra sodinimas. Vos tik įsigiję gardeniją, iš karto persodinkite, kadangi vazonėliuose, kuriose šios gėlės ir parduodamos, paprastai būna įsodintas į durpines žemes, tačiau toks dirvožemis šios gėlėms tiesiog netinka – geriausias pasirinkimas yra rododendrinis mišinys. Reikėtų rinktis bent keliais centimetrais didesnio skersmens vazoną, nei siekia augalo šaknų pynia. Svarbu, kad dirvožemyje netrūktų maistinių medžiagų, tad jis turėtų būti reguliariai papildomas tinkamai parinktomis trąšomis – tręšti reiktų nuo kovo iki rugpjūčio (likę mėnesiai – ramybės periodas, tad tręšti nebūtina).

Laikymo sąlygos ir laistymas

Dėmesį verta atkreipti į tai, kad geriausiai ši gėlė klestės tuo atveju, jei bus palaikoma jai tinkanti temperatūra: 21 – 24 laipsniai šilumos dieną; 15 – 18 laipsnių šilumos naktį. Tai, jog gėlė yra kilusi iš Azijos drėgnųjų miškų, tampa raktiniu žodžiu, kad reikalingas pakankamai gausus laistymas. Gėlė turėtų būti laistoma reguliariai, o žydėjimo periodu rekomenduojama vandeniu apipurkšti ir augalo lapus.

Genėjimas ir dauginimas

Augalai baigus žydėti, jį nugenėkite – tai padės sukurti estetišką krūmo formą bei tvarkingą įspūdį. Augalas dauginamas ūgliais ir stiebo dauginiais pavasarį bei vasarą.

Akivaizdu, šis augalas tikrai reikalauja kruopščios priežiūros, tačiau, jei negailėsite pastangų, galėsite mėgautis nuostabaus grožio vaizdu.

https://infoguru.lt/

Užs. Nr. 440112