Foteliai. Kaip išsirinkti tinkamą?

Michael Browning iš Unsplash.com nuotr.
foteliai
Kaip ir renkantis bet kurį kitą baldą, taip ir kai kalba pasisuka apie fotelius - pasirinkimas nemažas, ir lengva pasiklysti tarp įvairių spalvų, formų, medžiagų, stilių ir draugų rekomendacijų.

Šiame straipsnyje - svarbiausi kriterijai, kuriais reikia vadovautis renkantis naują fotelį, kurie padės jums nepasiklysti ir nusipirkti jūsų poreikius tikrai atitinkantį baldą, kuriuo mielai naudositės ne vienus metus.

Forma

Pirmiausia svarbu, kokios formos fotelio norite. Ir čia ne vienas suklysta - renkasi pagal tai, kas gražiausia, vieniems gražu apvalūs foteliai žemu atlošu, kitiems - atvirkščiai, tradiciniai “sostai” aukštu atlošu bei plačiais ranktūriais.

Kur čia klaida? Pagalvokime, ką veikiame su šiuo baldu. Juk visgi mes ne tik grožimės jo derėjimu prie interjero. Tad būtent fotelio patogumas sėdint ir turėtų tapti pirmuoju prioritetu.

Tam, kad išsirinktumėte tikrai patogų baldą, pradėti reiktų nuo to, kaip mėgstate sėdėti - ar mėgstate atsiremti į atlošą, kai jis tiesus, ar lenktas, žemesnis ar aukštesnis nei jūsų nugara, ar dažnai naudojate ranktūrius ir kokio aukščio ranktūriai jums yra patogiausi.

Tai apgalvojus parduotuvėje iškart bus lengviau, nes rinksitės ne labiausiai traukiantį akį, bet labiausiai viliojantį patogumu fotelį. Nepamirškite parduotuvėje taip pat atsisėsti ir pažiūrėti, ar tikrai jūsų išsirinkti “nustatymai” ne tik vizualiai matomi, bet ir iš tikro atitinka jūsų poreikius.

Verta pagalvoti ir apie savo laikyseną - nors ir norisi maksimalaus komforto, jei fotelyje jaučiatės, taip, lyg sėdėtumėte patogiame sėdmaišyje, dažnai ilgai sėdint ant tokio tipo fotelio gali būti, jog paskaus nugarą.

foteliai
Toa Heftiba iš Unsplash.com nuotr.


Stilius ir spalva

Renkantis naujojo fotelio stilių ir spalvą, derinkite jį prie aplinkos, kurioje jį statysite. Jei patalpoje modernūs, minimalistiniai baldai, atkreipkite dėmesį į mažiau įmantrius, ramių spalvų fotelius. Jei jūsų namuose vyrauja retro stilius - rinkitės labiau tradicinius fotelius aukštu atlošu.

Nepamirškite, kad naujas fotelis ar foteliai gali tapti ir puikia interjero detale - norit pagyvinti namų aplinką, visada galima pasirinkti ryškių neoninių spalvų baldus, kurie taps išskirtine interjero detale, kuri trauks akį.

Jei bijote, kad nauja, ryški spalva interjere gali tarsi “kristi iš konteksto” ir netikti prie aplinkos, galite vadovautis trijų taškų taisykle - kartu su vienu naujos spalvos baldu į interjerą turėtų atkeliauti dar bent du tos pačios spalvos akcentai, tarkim įsigijus naują fotelį, kambaryje pakabinkite tą spalvą turintį paveikslą, o jau stovinčioje lentynoje pastatykite augalą tos pačios spalvos vazone.

Taip kambarys tarsi išliks vientisas, tačiau įgis daugiau charakterio ir bus įdomesnis bei išskirtinis.

Medžiagos

Foteliai gaminami iš įvairių medžiagų - mediena, metalas, oda, medvilnė, sintetika ir t.t.. Kokia yra pati tinkamiausia?

Grįžtant prie stiliaus, jei kambaryje jau stovi sofa, turbūt geriausia, kad naujas baldas būtų dengtas ta pačia medžiaga, taip išlaikysite interjero tęstinumą. Bet svarbu juk ne tik stilius.

Pagalvokite, kokio tipo medžiaga jums tinkamiausia. Jei namuose maži vaikai ar augintiniai, turbūt geriau rinktis odinį, lengvai nuvalomą fotelį, ar rasti sprendimus, kai medžiaga padengiama spec. apsauginiu sluoksniu, kurio dėka dėmes lengviau pašalinti. Bet žinoma, odinis fotelis kainuos brangiau, nei kainuotų medžiaginis.

Fotelio rėmas dažniausiai būna medinis arba metalinis. Metalinis bus atsparesnis augintiniams, ant jo nesimatys kandžiojimo ar nagų žymių, tad jis taip pat tinkamesnis tiems, kurių namuose laksto augintiniai. Tačiau medinis rėmas nėra sunkiai pataisomas, kai žymių atsiranda- įvairūs užpildai greit atnaujina medieną ir ji atrodo kaip nauja.

Ieškote naujo fotelio? Apsilankykite Senukai.lt puslapyje, ir išsirinkite naują mylimiausią sėdėjimo vietą. Juk dabar, rudenėjant, pats laikas patogiai susisukti fotelyje su knyga ir mėgstamos arbatos puodeliu.

Užs. Nr. 465440