Eterinių aliejų poveikis mūsų organizmui: kada ir kas tiks labiausiai?

eteriniaialiejai
Mums teikiamų gamtos dovanų sąrašas yra toks ilgas, kad ko gero, nerastume tokios sveikatos problemos ar sutrikimo, kurio mums nepadėtų išspręsti gamta. Ypač svarbus dalykas, kurį mums ji ir dovanoja, yra eteriniai aliejai. Jų nauda – ypač didelė, juo labiau, kad ir eterinių liejus pasirinkimas platus. Kiekvienas eterinis aliejus pasižymi vis kitokiu poveikiu, tad labai svarbu žinoti, kada ir koks yra tinkamiausias pasirinkimas.

Masažai, kūno įvyniojimai, aromaterapijos seansai, SPA procedūros šiandien jau neįsivaizduojamos be šių aliejų (daug tokio pobūdžio pasiūlymų rasite užsukę į Laisvalaikio dovanos), tad būtina susipažinti, kada ir koks produktas tinka labiausiai. Tad, kai ir kuo mums naudingi eteriniai aliejai?

1. Pušies eterinis aliejus – vienas pirmiausių pradėtų naudoti tokio pobūvio produktų. Priežasčių spektras, kuomet šis aliejus gali pasitarnauti, yra labai platus, tačiau bene labiausiai šis gaminys tinka žmonėms, turintiems kvėpavimo sunkumų, sergantiems kvėpavimo takų ligomis ar dažnai peršalantiems. Taip pat šis aliejus stiprina imunitetą, kuria gaivos bei švaros įspūdį.

2. Citrinų eterinis aliejus, nors ir pasižymi ypač intensyviu aromatu, puikiai tinka dėl daugelio priežasčių. Visų pirma, šis aliejus skatina žmogaus energingumą, žvalumą, darbingumą bei produktyvumą, puikiai tinka kūrybinį darbą dirbantiems žmonėms. Stiprina imunitetą, kuria švaros, gaivos įspūdį, gerina nuotaiką bei padeda susikaupti, tad visos su juo susijusios procedūromis, taip pat puikiai tinka ir protinį darbą dirbantiems žmonėms.

3. Kvapiojo šalavijo eterinis aliejus – dar vienas vertingas pasirinkimas. Jis pasižymi raminančiu bei atpalaiduojančiu poveikiu, todėl visos su juo susijusios procedūros puikiai tinka, kai norisi atgauti jėgas po įtemptos darbo dienos ar savaitės. Dar daugiau, taip pat verta pabrėžti, kad daugelis žmonių šio augalo aromatą vertina kaip vieną geriausiai padedančių atšviežinti mintis.

4. Levandų aliejus ypač palankiai vertinamas įvairiose pasaulio šalyse ir tikrai nebe reikalo. Visų pirma, šio nuostabaus aliejaus aromatas ne tik padeda nusiraminti bei atsipalaiduoti, bet ir užtikrina minčių ramybę, padeda susikoncentruoti. Štai, kodėl procedūros, kurių metu yra naudojamas šis aliejus, ypač rekomenduojamos tuomet, kai reikia priimti svarbų gyvenimo sprendimą ar, kai reikia atsigauti po didelio streso. Dar daugiau levandų aliejus taip pat labai naudingas ir odai – pasižymi priešuždegiminėmis, raminančiomis, atkuriančiomis savybėmis.

5. Kvapiųjų kanangų eterinis aliejus – dar vienas puikus pasirinkimas, kurį mums dovanoja gamta. Šis aliejus pasižymi ypač intensyviu, tačiau labai maloniu aromatu, tad padeda nusiraminti bei atsipalaiduoti, suteikia daug gerų emocijų ir netgi pagerina miego kokybę.

Eteriniai aliejai – nuostabi gamtos dovana, teikianti ypač didelę naudą kiekvienam iš mūsų: padeda nusiraminti, atsipalaiduoti, puoselėją odą, padeda susikoncentruoti ir t.t. Tad mėgaukitės šiomis procedūromis kuo dažniau ir tai daryti kvieskite ir kitus.

Užs. Nr. 509444