ESTETIŠKAS, TVARUS IR PATVARUS STATINIO FASADAS IŠ DEGINTOS MEDIENOS

Autorių nuotr.
Moderni fasado apdaila pastaruoju metu yra neatsiejama nuo estetiškųjų degintos medienos fasadinių dailylenčių. Šios dailylentės savo estetine išvaizda užburia visus, tačiau estetiškumas nėra vienintelis dalykas, kuriuo garsėja minėtos dailylentės. Ar žinote, kokiomis dar savybėmis pasižymi degintos medienos fasadinės dailylentės?

Degintos medienos fasadinės dailylentės – puiki apsauga nuo įvairių gamtos sąlygų

Degintos medienos fasadinės dailylentės garsėja kaip medžiaga, nepasiduodanti jokiems oro sąlygų keliamiems išbandymams. Ši moderni fasado apdaila „nebijo“ nei itin šaltų oro sąlygų, nei karšio. Jos yra atsparios stipraus vėjo „išdaigoms“, liūtims, sniego ir kt. poveikiui. Fasadams skirtos degintos medienos dailylentės – tai garantuota estetika, šiluma bei ilgaamžiškumas viename gaminyje.

Degintos medienos fasadinėms dailylentėms drėgmė yra nebaisi

Ilgametė praktika rodo, kad degintos medienos fasadinės dailylentės patikimai saugo namus nuo drėgmės. Taip yra todėl, kad tokiu būdu apdirbta mediena „neįleidžia“ drėgmės, o tai reiškia, kad namai bus ne tik sausi, bet ir be pelėsinio grybo, galinčio sukelti įvairias alergijas.

Degintos medienos fasadinių dailylenčių „nekenčia“ medienos parazitai

Naminis ūsuotis – labiausiai Lietuvoje paplitęs medienai kenkiantis vabzdys, kuris be jokios gėdos jausmo „užkandžiauja“ rąstais, kelmais, sienojais, namų perdangomis, fasadinėmis lentomis, medinėmis durimis, langų rėmais ir kt. mediniais gaminiais. Šie medienos parazitai pridaro labai daug žalos medinių namų savininkams. Vis dėlto yra mediena, kuri jų nedomina – tai deginta mediena. Degintos medienos fasadinės lentos nedomina ne tik naminio ūsuočio, bet ir violetinio ūsuočio ar kitų vabzdžių, naikinančių mūsų turtą bei kantrybę.

Degintos medienos fasadinės dailylentės yra atsparios ugniai

Atsparumas ugniai yra vienas dažniausiai įvardijamų degintos medienos fasado dailylenčių privalumų, kuris labai dažnai „prašosi“ klausimo, kaip mediena gali būti atspari ugniai ir pasižymėti itin mažu degumu? Atsakymas yra labai paprastas. Viskas priklauso nuo medienos apdirbimo technologijos. Deginta mediena, savaime suprantama, yra apdorota ugnimi, todėl pakartotinis užsidegimas yra galimas, tačiau sunkiai įgyvendinamas.

Degintos medienos fasadinės dailylentės – „draugiškos“ ir gamtai, ir sveikatai

Mediena iš esmės yra ekologiškas, gamtos mums „dovanotas“ produktas, o deginta mediena, apdirbta specialia, Japonijoje „gimusia“ technologija, šio ekologiškumo taip pat nepraranda. Dėl šios priežasties degintos medienos fasadinės dailylentės vienareikšmiškai gali būti vadinamos žmonių sveikatai, gyvūnams bei gamtai draugišku gaminiu.

Degintos medienos fasadinės dailylentės pasižymi spalvine įvairove bei tekstūrų gausa

Pasirinkus degintos medienos fasadines dailylentes nėra sunku susikurti norimą stilių ar priderinti spalvą prie jau teritorijoje esančių statinių, nes šių dailylenčių spalvų pasirinkimas tikrai nėra skurdus. Galėsite rinktis dailylentes, kurių spalvinė gama svyruoja nuo sodriai juodų iki šviesesnių, ramesnių tonų.

Iš medinių fasadinių dailylenčių sukurti fasadai visada yra išskirtiniai, nes pati mediena yra tekstūruota ir traukianti dėmesį. Be to, dailylentės būna įvairių formų bei išmatavimų, todėl jas galima komponuoti pagal savo norus, poreikius bei neribotą fantaziją.

Deginta mediena yra puikus pasirinkimas ne tik pastatų fasadams. Šią mediena patariama įsigyti ir žmonėms, kurie svajoja susikurti modernų, laikui nepavaldų namų interjerą ar papuoši namus išskirtinėmis, priežiūros nereikalaujančiomis ir netepiomis detalėmis.