Ergonominės kėdės: kodėl šis baldas turi tapti biuro pažiba?

D. Vaičiulio nuotr.
narbuto
Funkcionalumas renkantis kėdę darbui yra labai svarbus. Tačiau šiuolaikinės biuro patalpos vis dažniau atsižvelgia ir į stilių.

Ergonominės kėdės – be abejonės yra vieni svarbiausių darbo įrankių. Tai ne tik biuro baldas, vienas iš pagrindinių kabineto stiliaus akcentų, bet ir tiesiogiai darbo našumą lemiantis faktorius. Kad patogi laikysena darbo metu yra itin svarbi, žino kiekvienas. Šiuolaikinė biuro kėdžių pasiūla – begalinė. Todėl naudingi patarimai padės išsirinkti ne tik ergonominę, bet ir kokybišką bei stilingą kėdę darbui.

Koks kėdės dizainas jums tinkamiausias?

Funkcionalumas renkantis kėdę darbui yra labai svarbus. Tačiau šiuolaikinės biuro patalpos vis dažniau atsižvelgia ir į stilių. Inovatyvūs verslai ieško kokybės, nematytų sprendimų ir, svarbiausia, patogumo. Todėl prieš įsigyjant naujas ergonomines kėdes, rekomenduojama apgalvoti, ko jums labiausiai reikia.

Kiekvienas darbuotojas turi skirtingą darbo specifiką, fizinius duomenis. Todėl baldų gamintojai stengiasi sukurti produktus, kurie kuo efektyviau prisitaikytų prie individualių žmogaus poreikių. Pavyzdžiui, vadybininkai, pardavimo specialistai, vadovai ar administratoriai darbo metu yra dinamiški. Jie daug juda, bendrauja, todėl jiems reikalingos biuro kėdės, kurios leis aktyviai dirbti ir turės visas reikalingas funkcijas, kurios leis prisitaikyti prie besikeičiančių pozų, nuolatinio judėjimo ir panašiai.

Ergonominės ofiso kėdės, užtikrinančios patogų darbą ilgai ir ramiai sėdint, palaikančios taisyklingą nugaros poziciją, bus vertingiausios statinį darbą atliekantiems asmenims – buhalteriams, apskaitininkams bei visiems žmonėms, kurie įtemptai dirba prie darbo stalo ir sąlyginai mažai juda.

Tarptautinė biuro baldų įmonė NARBUTAS siūlo itin platų ergonominių kėdžių asortimentą. Vienas iš universalumu pasižyminčių ir derančių daugelyje biurų produktų – WIND darbo kėdė. Ji yra išskirtinio modernaus dizaino, todėl tiks įvairioms patalpoms. O reguliuojama, pagal specialią technologiją pagaminta juosmens atrama leis patogiai dirbti tiek dinamišką, tiek statišką darbą.

Kaip išsirinkti kokybišką kėdę?

Vienas svarbiausių aspektų, žinoma, yra patogumas bei galimybė reguliuoti kėdę pagal savo poreikius. Rekomenduojama rinktis tokią, kuri atitiktų žmogaus kūno svorį ir ūgį. Kadangi vienoje įmonėje dirba daug skirtingų darbuotojų, tai padaryti gali būti sudėtinga. Todėl perkant kokybiškus gaminius pravartu atkreipti dėmesį į šiuos parametrus.

Galimybė tinkamai palaikyti juosmens poziciją. Tai ypač svarbu norint išvengti itin dažnai sėdimą darbą dirbančiuosius kamuojančių skausmų. Rekomenduojama, kad nugaros atlošas turėtų pasvirimo ir atsilošimo galimybę, kuri leis tinkamai įsipatoginti ir neapkrauti nugaros raumenų.

Pakankamai plati ir tvirta sėdimoji dalis. Kokybiškos darbo kėdės turi plačią sėdimąją dalį. Svarbu atkreipti dėmesį, kad atsisėdus būtų galima atremti nugarą ir tuo pačiu metu lengvai pasiekti darbo stalą. Sėdynės gylio reguliavimas leis stumdyti ją arba atlošą pirmyn ir atgal, kad kiekvienas darbuotojas sėdėtų patogiai.

Taisyklingos sėdėjimo pozicijos užtikrinimas. Kokybiškos kėdės turi aukščio, atlošo, porankių reguliavimo funkcijas. Tai užtikrina galimybę kiekvienam darbuotojui prisitaikyti kėdę pagal savo kūną, turimą darbo erdvę ir išlaikyti taisyklingą sėdėjimo poziciją visą darbo dieną.

    Ergonominės kėdės gali būti gaminamos iš įvairiausių medžiagų. Dažniausiai gamintojai siūlo rinktis odą, tekstilę arba tinklelį. Daugelis gamintojų savo produktuose derina visas šias medžiagas bei skirtingas tekstūras. Taip užtikrinamas maksimalus stiliaus ir patogumo suderinamumas. Tačiau jeigu turite savitą viziją – komunikuokite. Baldų gamintojai gali pasiūlyti platų spalvų ir audinių asortimentą. Taigi, jums tereikės pasirinkti tai, kas labiausiai derės prie bendro biuro dizaino.

    Užs. Nr. 511080