EPIZODAS #55 PRICER.LT PREKIŲ PALYGINIMAS: MAXIMA “EXTRA LINE” ŽALIEJI ŽIRNELIAI PRIEŠ LIDL “WALDI BEN”. KUR PIGIAU IR KAS GERIAU?

Dar viena šventinė prekė – žirneliai. Šį kartą žiūrime, ką pigiausio stikliniuose indeliuose galime rasti Maxima ir Lidl. Tai Maxima prekinio ženklo “Extra Line” žalieji žirneliai konservuoti ar Lidl “Waldi Ben” prekinio ženklo konservuoti žirneliai. Tai ne Lidl prekinis ženklas, bet šio gamintojo produkciją jie naudoja, kad užpildytų šią kategoriją.

🟠 Kainos

Kainas lyginsim mažiausias neakcines.

  • Maxima “Extra Line” žalieji žirneliai 700 g (420 g grynasis kiekis) – 0,76 Eur (1,81 Eur/kg grynasis kiekis)

  • Lidl “Waldi Ben” konservuoti žirneliai 690 g (450 g grynasis kiekis) – 0,81 Eur (1,80 Eur/kg grynasis kiekis)

Kaina tiek “Extra Line”, tiek “Waldi Ben” yra labai panaši – grynojo kiekio kainos skirtumas yra 1 centas. Žiūrime kilmes, sudėtis, energetiką.

🟠 Sudėtys

Maxima gamintojo nedeklaruoja, bet nurodo, kad prekė kilusi iš Lenkijos, Lidl “Waldi Ben” jau aišku yra šio Lenkijos gamintojo. Sudėtis visiškai paprasta abiejų prekių.

Tiek “Extra Line”, tiek “Waldi Ben” sudėtis – žirneliai, vanduo, druska, produktas sterilizuotas. Tik proporcijų skirtumas: “Extra Line” žirnelių 60 procentų, “Waldi Ben” – 65 procentai.

MAISTINGUMO DEKLARACIJA 100 G

Maistingumo deklaracija 100 g skiriasi

  • Energetinė vertė didesnė Maxima “Extra Line” – 321 kJ arba 77 kcal, “Waldi Ben” – 244 kJ arba 58 kcal

  • Riebalų daugiau “Extra Line” – 0,5 g, iš kurių sočiųjų riebalų 0,1g, “Waldi Ben” riebalų – mažiau 0,5 g, iš kurių sočiųjų riebalų mažiau 0,1 g

  • Angliavandenių daugiau “Extra Line” – 8,6 g, iš kurių cukrų – 2,8 g, “Waldi Ben” angliavandenių – 7 g, iš kurių cukrų – mažiau 1g

  • Baltymų daugiau “Extra Line” – 5,6 g, “Waldi Ben” – 4,2 g

  • Druskos daugiau “Extra Line” – 0,73 g, “Waldi Ben” – 0,58 g

 

Extra Line“

Waldi Ben“

Sudėtis

 

Žalieji žirneliai 60 proc.

Konservuoti žirneliai 65 proc.

 

Vanduo

Geriamasis vanduo

 

Druska

Valgomoji druska

Maistingumo deklaracija 100g

Energinė vertė kJ / kcal

321 / 77

244 / 58

Riebalai, g

0.5

< 0.5

iš kurių sočiųjų riebalų rūgščių, g

0.1

< 0.1

Angliavandeniai, g

8.6

7.0

iš kurių cukrų, g

2.8

1.0

Baltymai, g

5.6

4.2

Druska, g

0.73

0.58

Gamintojas, kilmės šalis

 

Nedeklaruojama, Lenkija

Waldi Ben“ Sp. z. o. o., Lenkija

Maistingumo deklaracija 100 g

🟠 Išvaizda, kvapas, skonis

Sudėtis vienoda, bet maistingumo deklaracija skiriasi reikšmingai. Pagal galiojimo datas galima pasakyti, kad gamybos laikas buvo panašus. Žiūrim, kaip tai atsilieps skoniui. Atidarinėjam, žiūrim, uostom, ragaujam.

Pirma, kas krenta į akis, Maxima “Extra Line” žirnelių skystis skaidresnis, “Waldi Ben” drumstesnis. “Extra Line” žirneliai kiek smulkesni, “Waldi Ben” stambesni, stiklainėlyje matosi nemažai atplaišų.

Išberiame ant lėkštės. Taip, “Extra Line” žirneliai smulkesni, nors ir nekalibruoti, yra įvairių dydžių. “Waldi Ben” žirneliai stambesni, yra nemažai šiukšlių – odelės, neišlukštentos ankštys. Aišku, tai nėra pavojinga ar kenksminga, paprasčiausiai nelabai estetiška.

Abejų žirnelių kvapas panašus. Žirnelių struktūra irgi skirtinga: “Extra Line” švelnesni, “Waldi Ben” kietesni. Nors druskos deklaruojama mažiau, “Waldi Ben” atrodo sūresni.