Elipsinis treniruoklis: pažengusiems ar pradedantiems sportuoti?

Asociatyvios nuotraukos šaltinis: unsplash.com
treniruoklis

2019 m. duomenimis, tik 22 proc. lietuvių atlieka specialius ištvermės ar jėgos pratimus, skirtus stiprinti pagrindines kūno raumenų grupes. Tačiau šie skaičiai nuolat auga ir sportuoti ryžtasi vis daugiau lietuvių. Vieni renkasi sportuoti namuose, kiti keliauja į sporto klubą, treti treniruojasi lauke. Sporto entuziastai tvirtina, nors sportuoti gryname ore – sveikiau, tačiau treniruotės su treniruokliais kartais tampa daug efektyvesnės. Tam įtakos turi ne tik blogos oro sąlygos, dėl kurių sportas lauke tampa daug sudėtingesnis, bet ir treniruokliuose esančios funkcijos, kurios leidžia išbandyti savo jėgas skirtinguose pratimuose. Tiesa, norint turėti efektyvią kardio treniruotę, svarbu išsirinkti tinkamą treniruoklį. Dabar, vienas populiariausių pasirinkimų – elipsinis treniruoklis. Bet ar jis tinkamas visiems?

Pasirinkus tinkamą treniruotės intensyvumą, elipsiniu treniruokliu gali naudotis kiekvienas

Modernus elipsinis kardio treniruoklis, imituojantis slidinėjimo judesius, stiprina ne tik apatinės, bet ir viršutinės kūno dalies raumenis, todėl sportas su šiuo kardio treniruokliu – tikrai efektyvus. Elipsinis treniruoklis turi bent keliolika pasipriešinimo lygių, kurie leidžia užtikrinti norimą treniruotės intensyvumą, todėl jis tiks tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiems sportininkams. Atminkite, kad pradedantieji sportininkai turėtų pradėti nuo lengvesnių pratimų – pasirinkę vidutinį krūvį. Įpratę prie vidutinio krūvio, nuolat stebėdami kūno būklę, palaipsniui gali didinti krūvį. Pažengusieji sportininkai gali sportuoti pasirinkę didesnį nei vidutinį pasipriešinimo lygį.

Elipsinis treniruoklis – puikus pasirinkimas norintiems atsikratyti viršsvorio

Dažnai pradedantieji sportininkai pirmiausia nori atsikratyti papildomų kilogramų. Sportuojant su elipsiniu treniruokliu per valandą galima sudeginti apie 800 kalorijų, lyginant su kitais kardio treniruokliais šis skaičius tik truputį mažesnis. Tad norintys numesti svorio, sportuoti ant elipsinio treniruoklio turėtų ne daugiau nei 3-4 kartus per savaitę (iki 30 minučių), pasirinkus 60-70% apkrovą, neviršijančią daugiau kaip 50 žingsnių per minutę.

Elipsiniu treniruokliu gali naudotis besiskundžiantys kojų ar sąnarių skausmu

Dažnai sportuoti pradeda jauni žmonės, besirūpinantys savo išvaizda ir kūno formomis, tačiau neretai pradedančiaisiais sportininkais tampa ir vyresni asmenys, besiskundžiantys silpnesnių ar didžiausią fizinį krūvį tenkančių kūno vietų skausmu. Bėgiojant kietu paviršiumi sąnariai patiria didesnį krūvį, tačiau treniruotės su elipsiniu treniruokliu nekenkia sąnariams, nes atliekami elipsės formos judesiai sumažina sąnariams tenkančią apkrovą. Dėl šios priežasties elipsiniai treniruokliai yra puikus pasirinkimas viršsvorį turintiems žmonėms. Svarbu paminėti, kad elipsiniai treniruokliai taip pat tinka kenčiantiems nuo apatinės kojų dalies skausmų ar atsigaunantiems po fizinių traumų, nes mankštinantis su šiuo treniruokliu neperkraunami raumenys.

Elipsinis treniruoklis – puikus pasirinkimas norintiems sustiprinti visus kūno raumenis

Treniruotės su elipsiniu treniruokliu metu stiprinami beveik visi kūno raumenys – priekiniai ir galiniai šlaunų, didieji sėdmenų, blauzdų, rankų ir krūtinės ir raumenys. Unikalūs elipsės formos judesiai pajungia visą kūną ir leidžia efektyviai dailinti kūno formas. Judėdami į priekį, mankštinate sėdmenų ir pilvo raumenis, taip pat šlaunis ir klubus. Judėdami atgal ir stipriau spausdami kulnus, stiprinate užpakalinę šlaunų dalį, klubus, blauzdas ir sėdmenis. Naudodami elipsinio treniruoklio rankenas, stiprinate rankų, pečių, krūtinės ir nugaros raumenis.

treniruoklis
Asociatyvios nuotraukos šaltinis: unsplash.com

Treniruoklis, kuriuo naudojasi profesionalai ir sporto mėgėjai

Powersport.lt komanda įsitikinusi, kad elipsinis treniruoklis – puikiai tinka tiek svajojantiems atsikratyti papildomų kilogramų, tiek norintiems sustiprinti viso kūno raumenis ar tik skaudančias vietas. Be to, sportui netrukdo ir amžius ar turima patirtis – juo gali treniruotis pradedantys ir jau pažengę sportininkai.

Kaip Powersport.lt darbuotojai teigia, elipsinius treniruoklius atvyksta pirkti žmonės su skirtingais tikslais, norais bei patirtimi. Dažniausiai norima atsikratyti papildomų kilogramų, išlaikyti tobulas kūno formas. Kiek rėčiau elipsinį treniruoklį įsigyja vyresnio amžiaus žmonės, norintys pagerinti širdies veiklą ir išlaikyti raumenų masę. Tiesa, įsigyti šį treniruoklį ateina ir mamytės, norinčios susigrąžinti sportinę formą po gimdymo. Tad jeigu ir jūs norite išbandyti šio kardio treniruoklio teikiamą naudą, Powersport.lt komanda pasiruošusi Jums padėti išsirinkti.

Užs. Nr. 493232