Ekologiškas namas – kas tai? Lietuviai renkasi gyventi tvariau

Eberhard Grossgasteiger iliustracija iš pexels.com
Tvarus gyvenimas šiais laikais tikrai nėra sudėtingas ir džiugu, kad vis daugiau žmonių stengiasi savo kasdienybės rutinas kurti tokias, kurios ne tik nemažintų komforto, tačiau ir garantuotų ekologiškumą.

Šiuo metu patys populiariausi ir daugiausia dėmesio rinkoje sulaukiantys namo projektai yra tie, kurie neatsiejami nuo tvarumo. Daugeliui lietuvių tai tapo prioritetu. Smulkmenos, kurios įtraukiamos į projektuojamus namus, gali neatrodyti svarbios, tačiau visumoje jos padeda gyventi kur kas ekologiškiau, tad ir ateitis atsiduria mūsų rankose.

Namo apšiltinimo galimybės

Nepriklausomai nuo to, ar namas yra medinis, plytinis ar iš blokelių – tinkamas jo apšiltinimas yra būtinas. Tiek dėl ekologijos, tiek dėl gyvenimo kokybės. Dažniausiai naudojamos medžiagos yra poliesteris ar akmens vata, tačiau jas vis dažniau keičia ekovata, kuri laikoma pačia tvariausia apšiltinimo medžiaga. Svarbiausia, kad lygiai tokia pat kokybiška, taigi, nusprendę gyventi tvariau – tikrai dėl to neturės bloginti savo gyvenimo kokybės.

Ekovata – ne tik natūrali, tačiau ir labai gerai užpildo bet kokius namų tarpus, universali, tad tinkama bet kokiai statybai.

Apšiltinti tinkamai namus yra būtina ir dėl to, kad tuomet iš namų išeis mažiau šilumos arba vėsos, pagal poreikius, kuri yra gaminama tam tikros įrangos. Gyvensite tvariau, Jūsų sąskaitos kuriant mikroklimatą – bus mažesnės.

Namo fasadas – apdailos galimybės

Šiais laikais dažnam svarbu ne tik namų funkcionalumas, tačiau taip pat ir patrauklumas. Vėlgi, opcijų yra labai daug. Nuo dailylenčių iki tinko, klinkerio bei kitų apdailos medžiagų. Svarbiausia, kad dažnos rinkoje siūlomos medžiagos yra tvarios, kadangi to reikalauja ES reglamentas. Tik reikia jas pirkti patikimose prekybos vietose, legaliai. Dėl to verta tartis su savo projektuotojais, kurie dažnai nurodo gerus prekybos šaltinius.

Apskritai, tiek namo vidui, tiek išorei – Jums visada pasitarnaus namų interjero dizaino paslaugos. Specialistų darbas yra apjungti namo funkcionalumą su estetika, išgauti maksimalią naudą įtraukiant kuo daugiau tvarumo sprendimų.

Atsinaujinančios energijos šaltiniai

Net neverta sakyti, kad dažnam atsinaujinančios energijos šaltiniai atrodo kaip patraukli opcija gyventi ne tik kur kas tvariau, tačiau dažnai ir pigiau. Šiuo metu vienareikšmiškai daugiausia dėmesio sulaukia saulės energija. Tiesiog nuosavam būstui – labiausiai finansiškai įkandama. Vėjo elektrinės kainuoja brangiau, kaip ir hidroelektrinės, kurias vis dažniausiai renkasi verslai, o ne privatūs asmenys.

Ksenia Chernaya iliustracija iš pexels.com

Iki šiol gana dažnai tenka išgirsti mitą, kad saulės elektrinės yra labai brangios. Tai nėra tiesa. Galima gauti subsidijas jų įsigijimui, o kainos apskritai krenta, kadangi atsiranda didesnis poreikis visuomenėje ir tuo pačiu didesnė konkurencija tarp verslų, kurie stengdamiesi surasti kuo daugiau klientų – mažina kainą ir gerina prekės kokybę.

Kaip apšildyti namus?

Kieto kuro katilai yra atgyvena. Ne tik ekologinė, tačiau taip pat ir finansinė. Namus daugelis šildosi net ne dujomis, tačiau šilumos siurbliais, kurie veikia mažais kaštais, tyliai, tvariai, žinoma, nereikalauja jokios ypatingos priežiūros, tad pagerina žmogaus gyvenimo kokybę. Šiuo metu galima gauti įvairias subsidijas norintiems įsigyti šilumos siurblius pigiau, tad belieka domėtis ir sekti LEA (Lietuvos Energetikų Agentūra) informaciją. Žinoma, dažniausiai jau lyginant namų projektus iškart matyti, kuri apšildymo sistema – tinka labiausiai. Mažesniuose namuose puikiai poreikius patenkins ir šilumos siurbliai oras-oras, o didesnėse statybose – oras-vanduo arba dujinis katilas. Iš pigesnių alternatyvų, kurias vis dar galima siekti su ekologija, geras pasirinkimas yra granuliniai katilai.

Užs. Nr. 538500