Efektyvūs būdai ramiam kūdikio miego užtikrinimui

Autorių nuotr.
Daugelis tėvų svajoja apie lengvą mažylio užmigdymą vakaro metu. Tačiau išmokyti mažylį užmigti savarankiškai gali būti kantrybės, atsidavimo ir tam tikrų žinių reikalaujanti užduotis. Šiame straipsnyje pateiksime praktinių patarimų ir strategijų, padėsiančių tėvams nuo mažens formuoti sveikus miego įpročius.

Rutinos vaidmuo efektyviam kūdikio miegui užtikrinti

Pirmasis žingsnis norint, kad vaikas kuo lengviau užmigtų ir gerai išsimiegotų - reguliari kūdikio dienotvarkė. Mažyliams reikia rutinos, kad jie jaustųsi saugūs ir užtikrinti. Nustatykite, kokiu laiku jūsų vaikas turėtų eiti miegoti, ir laikykitės šio grafiko. Išmokti užmigti savarankiškai daug lengviau, kai yra nustatytas miego laikas. Žinoma, nė vienas iš mūsų nėra robotas ir vaikai gali turėti savo tvarkaraščius - visiškai kitokius nei mūsų. Todėl čia kalbama ne tiek apie griežtą dienotvarkės laikymąsi, kiek apie tam tikrus modelius, kurie gali padėti sukurti nuspėjamą užduočių seką. Rutina prieš miegą yra labai svarbi norint išmokti užmigti savarankiškai. Tai gali būti paprasčiausia veiksmų seka, pavyzdžiui, maudynės, pasakų skaitymas, supimas ar raminimas. Ši rutina mažyliui signalizuoja, kad atėjo laikas miegoti.

Aplinkos įtaka kūdikio miegui

Paruoškite miegojimo vietą taip, kad mažylis joje jaustųsi patogiai. Apribokite išorinius dirgiklius - išjunkite televizorių, kompiuterį ir kitus elektroninius prietaisus. Pasirūpinkite, kad kambaryje būtų tinkama temperatūra ir vėdinimas.

Jei turite galimybę, užtraukite žaliuzes, užuolaidas. Tai neleis jūsų mažyliui blaškytis, o naktinio miego atveju šviesa netrukdys melatonino, reikalingo užmigti, gamybai. Pašalinkite iš lovytės bet kokius pliušinius žaislus ir kitus daiktus, kurie gali trukdyti kūdikiui užmigti savarankiškai. Taip pat pravartu žinoti, kad mažiausiems kūdikiams bet kokios antklodės, pagalvėlės ar apsaugos gali būti tiesiog pavojingos.

Kaip išmokyti vaiką užmigti savarankiškai?

Vienas iš svarbiausių žingsnių mokant kūdikį užmigti savarankiškai, kuris ypač gerai tinka mažiausiems vaikams, yra reguliariai bandyti paguldyti kūdikį į lovelę, kai jis dar budrus, bet jau pasirengęs užmigti. Tai ne visada pavyks - jei kūdikis verkia, pabandykite jį nuraminti lovelėje, o jei tai vis tiek nepadeda, nuraminkite jį ant rankų. Tada, kai situacija bus kontroliuojama, pabandykite dar kartą. Proceso reguliarumas ir kartojimas yra raktas į sėkmę. Stenkitės, kad kūdikis užmigtų pats, kai jis yra geros nuotaikos, jam neskauda dantų ir nėra didelių raidos šuolių. Tada bus lengviau - ir jums, ir jam.