Džinsų perdirbimas: ką reikia žinoti?

dzinsai
Džinsai šiandien yra vienas populiariausių ir dažniausiai nešiojamų drabužių, kuriuos neabejotinai galime rasti kiekvieno spintoje. Visgi, kaip ir kiekvienas rūbas, taip ir džinsai, turi savo gyvavimo pabaigą, kai dėvėti į miestą jų jau nebesinori, jie išeina iš mados ar tiesiog tampa nebetinkami nešioti. Šiame straipsnyje papasakosime, kaip galima perdirbti džinsus, tuo pačiu ir saugant bei tausojant gamtą ir kaip reikėtų elgtis, nusipirkus netinkamus džinsus internetu?

Yra ne vienas variantas, kaip galima pasielgti su nebetinkamais džinsais. Vienas iš būdų – paaukoti juos labdarai. Jums per maži ar per dideli, nusibodę ar prie stiliaus nebetinkantys džinsai gali nudžiuginti vargingiau gyvenančius žmones, kurie džiaugsis ir įvertins galimybę pasipuošti tokiu rūbu. Svarbiausia, neskubėkite išmesti rūbo – galbūt jis bus naudingas ne tik labdarai, tačiau ir jūsų draugams ar artimiesiems, todėl pasidomėkite, kam tokie rūbai tikrai galėtų praversti.

Jeigu nenorite ieškoti labdaros, o jūsų pažįstamiems rūbas taip pat nereikalingas, nemeskite jo į bendrų atliekų konteinerį. Dabar prie daugumos daugiabučių šiukšliadėžių yra įrengti specialūs tekstilės konteineriai. Iš jų vėliau rūbai yra surenkami, sutvarkomi, dezinfekuojami ir perduodami žmonėms, kuriems rūbai reikalingi, tačiau jie neišgali pirkti naujų drabužių.

Būna ir situacijų, kai rūbo kitiems žmonėms perleisti nesinori, tačiau ir įprastas jo dizainas jau yra pabodęs. Tokiu atveju, drabužį galite pakeisti panaudodami rūbo medžiagą kito gamybai. Iš senų džinsų, nukirpus norimą kiekį, galite pasidaryti puikius, vasarai tiksiančius šortus, kurių galbūt taip trūksta jūsų spintoje. Tokiu atveju ne tik prisidėsite prie gamtos tausojimo, tačiau ir sutaupysite pinigų bei prikelsite drabužį antram gyvenimui. Jei pats džinsų modelis jums patinka, tačiau jie pabodo ir manote, kad kažko trūksta, galite prisisiūti įvairių aplikacijų ar užrašų, kurie pagyvina drabužį, suteikia jam naujų spalvų. Taip, seniai pamiršti džinsai gali vėl tapti mylimu ir dažnai nešiojamu drabužiu. Žinoma, geriausia tokį darbą patikėti siuvėjai, tačiau galite išmėginti ir savo sugebėjimus. Pačių patobulintas rūbus gali būti netgi malonesniu nešioti, kadangi matysite savo įdarbį ir pastangas.

Jeigu ką tik įsigyti džinsai internetu yra visiškai nauji, nenešioti ir, tačiau realybėje modelis atrodo kitaip, nei tikėjotės, arba pasirinkote netinkamą, kiek per didelį ar per mažą dydį, juos be problemų ir papildomų mokesčių galite drąsiai grąžinti į interneto parduotuvę. Dabar siūlomas nemokamas grąžinimas jums patogiausiu ir artimiausiu paštomatu, taigi neturėsite sukti galvos dėl pristatymo. Lygiai taip pat greitai jums yra ir grąžinami pinigai.

Šiandien yra tikrai ne vienas būdas, kaip utilizuoti senus džinsus. Tikrai neskubėkite jų išmesti į bendro naudojimo konteinerius – juos galite parduoti, atiduoti sunkiau besiverčiančioms šeimoms ar draugėms, kuriuos visada slapčia norėjo tų džinsų. Na, o džinsus, įsigytus internetu ir netikusius, be jokių rūpesčių ir papildomo vargo galite grąžinti atgal į parduotuvę ir susigrąžinti pinigus.

Užs. Nr. 482437