Dirbant namuose trūksta motyvacijos ir norisi pagerinti darbo našumą?

eneba
Turbūt daugumai yra žinomas terminas darbo aplinka. Darbo aplinka apima fizines sąlygas, tokias kaip biuro aplinkos temperatūra, įranga, psichologinės sąlygos, santykiai su kolegomis ir vadovais, organizacinė kultūra, asmeninio tobulėjimo galimybes.

Teigiama darbo aplinka gali skatinti darbuotojus gerai jaustis darbe, norėti eiti į darbą, suteikti motyvacijos. Jei šiuo metu ieškote naujo darbo, svarstote tokią galimybę, tuomet vienas iš svarbiausių žingsnių yra įvertinti darbo aplinką, kurioje norėsite dirbti. Darbe praleidžiame vidutiniškai 8–9 valandas per dieną, todėl tikrai nenorite savęs versti eiti ten, kur kasdien jaučiatės nepatogiai. Susiklosčius šiandieninei padėčiai, kai dauguma žmonių dirba iš namų, galima teigti, kad darbo aplinka įgavo kitokį supratimą, kadangi dauguma žmonių tiesiog dirba savo namuose. Dirbant namuose svarbu sukurti aplinką, kuri skatintų dirbti ir tobulėti, nes dirbant arti šaldytuvo ir lovos taip ir norisi nuolat pailsėti nuo darbo užduočių.

Šiandieninėje darbo rinkoje darbas iš namų tampa vis dažnesnis reiškinys. Jei nuspręsite pakeisti darbą biure į darbą namuose, atidžiai apsvarstykite, ar šis iššūkis jums tinka

Nors darbas iš namų gali atrodyti kaip tikra svajonė, realybė kartais nėra tokia miela. Dirbant namuose reikia daug motyvacijos, griežtos disciplinos ir darbotvarkės laikymosi. Tačiau jei visi šie sunkumai jūsų negąsdina, kviečiame perskaityti pasiūlymus, kurie padės visiems dirbantiems iš namų.

Dirbant namuose nusistatykite griežtas darbo valandas. Žinoma, rutina ir disciplina dirbant iš namų yra svarbiausia, nors tai gali skambėti itin nuobodžiai. Jei vieną dieną leisite sau miegoti iki pietų, o kitą dieną dirbsite iki nakties, paklauskite savęs, ar tikrai galėsite darbą atlikti kokybiškai. Darbas namuose reikalauja daugiau disciplinos ir savikontrolės nei darbas biure, nes dabar jūs esate savo viršininkas ir pats valdote savo laiką.

Atlikite visus darbus laiku. Tik laikydamiesi visų susitarimų ir laiku bei kokybiškai atlikdami darbus galite laimėti klientų pasitikėjimą ir pagarbą. Jei pastebėsite, kad negalite atlikti darbų iki sutarto termino, praneškite klientui.

Būtinai pailsėkite darbo valandomis. Jei dirbate kompiuteriu, išnaudokite pertraukėles trumpiems pasivaikščiojimams, taip atsipalaiduosite ir pailsėsite. Be to, laisvomis dienomis privalote užsiimti mėgstama veikla ir atsitraukti nuo darbo, taip pailsėsite ir atsiras motyvacija dirbti.

Papildomi produktai, tokie kaip kokybiškos belaidės ausinės, pelė ir klaviatūra gali itin pagerinti darbo kokybę dirbant iš namų

Motyvacijai pagerinti būtina technika, kurią turime ir biuruose. Juk dirbdami namuose turime darbą atlikti taip pat kokybiškai, kaip ir ofise, o darbą atlikti sklandžiai be įrangos yra sudėtinga.

Ausinės padidina darbo kokybę, nes tik naudojantis kokybiškomis ausinėmis galima sklandžiai girdėti kolegas, diskutuoti ir dalintis įspūdžiais. Ausinių pagalba galima kokybiškai dirbti ir netrukdant namiškių. Įsivaizduokite konferenciją arba pokalbį su klientu be tokių ausinių. Darbo kokybę ausinių pagalba galima padidinti ir pertraukų metu, nes tuomet per kokybiškas ausines galima klausytis muzikos ir atsipalaiduoti. Darbui geriausiai tinka belaidės ausinės, kurias naudojant neteks išpainioti laidų ir jūsų judesiai nebus suvaržyti. Ausinės taip pat gali padėti susikoncentruoti, nukreipti jūsų dėmesį nuo aplinkos, kai norite sutelkti dėmesį į darbą. 

Klaviatūra yra įrankis, kurį naudojame kasdien savo darbuose. Jei turėsite patogią klaviatūrą, padidės darbo našumas, nes dirbant su patogiomis priemonėmis greičiau mąstosi. Manoma, kad turint patogią klaviaturą, daroma mažiau gramatinių klaidų. Dažniausiai klaviatūros darbui būna belaidės, kad užimtų mažiau vietos ir ją būtų patogu naudoti visur. Galima pasirinkti ir belaidę pelę prie klaviatūros, tuomet kompiuterio valdymas taps lengvesniu ir patogesniu.

Norint turėti kokybišką ir patogią darbo vietą biurą namuose, nereikia pirkti naujo kompiuterio

Kompiuteris darbui gali būti ne tik naujas, dažnai puikiai tas pačias funkcijas atlikti gali ir naudoti nešiojami kompiuteriai, tad nebūtina pirkti brangaus kompiuterio, verta taupyti. Juk taip smagu sutaupyti, kai dėvėtas nešiojamas kompiuteris bus tokios pat geros kokybės, kaip naujas. Juk dažnai žmonės keičia kompiuterius dėl mados ir naujo modelio atsiradimo, o ne dėl specifikacijų, tad neatmeskite dėvėto įrenginio įsigijimo opcijos.

Na, o jei jus domina dėvėta ir nauja kompiuterinė įranga bei jos priedai, kompiuteriniai žaidimai ar konsolės, apsilankykite Eneba.com ir įsigykite kokybišką įrangą pigiau. Atminkite, geriau nusipirkti dėvėtą kompiuterį, kuris puikiai tarnaus ir už tą pačią sumą įsigyti papildomos įrangos, kad kompiuteriu būtų patogiau naudotis ir namuose jaustumėtės lyg biure.


Užs. Nr. 492738