Dėvėtų drabužių parduotuvės dar padeda sutaupyti

Dėvėtų drabužių parduotuvės dar padeda sutaupyti

Dėvėtų drabužių parduotuvės dar padeda sutaupyti

Šiauliuose apsilankėme penkiose dėvėtų drabužių parduotuvėse. Nors dėl sunkmečio pirkėjų sumažėjo, vis dėlto šios parduotuvės dar padeda sutauptyti. Jose galima rasti drabužų ir už kelis litus ir už 70 litų. Ir vienos, ir kitos prekės turi savų pirkėjų.

Rūta JUKNEVIČIŪTĖ

redakcija@skrastas.lt

Klientų sumažėjo

Vienos dėvėtų drabužių parduotuvės savininkė (redakcijai vardas žinomas), sako, kad krizės laikotarpiu parduotuvėje klientų labai sumažėjo, o išsilaikyti rinkoje pasidarė sunku. Dabar už prekystalio stovi pati savininkė, kai ankščiau buvo samdomos darbuotojos.

Anot savininkės, į parduotuvę ateina ir ponios, kurios ieško vienetinių drabužių, ir nepasiturintys žmonės, kurie perka drabužius už kelis litus. Galima nusipirkti sijoną, palaidinę už 10 litų. Už 20 litų gal dar ir batai išeitų. Tačiau kai kurie drabužiai kainomis nenusileidžia naujiems — 50— 60 litų.

„Skirtumas tarp naujo ir dėvėto tas, kad naujas — dažniausiai siūtas Kinijoje, Lenkijoje ar šiaip iš Gariūnų turgaus, o dėvėtų drabužių parduotuvėje už didesnę kainą galima įsigyti žinomų firmų, kokybiškų drabužių, nors ir dėvėtų“, — paaiškina prekybininkė. Prastesnės išvaizdos drabužiai perkami ne vienetais, o kilogramais. O naujesni firminiai — vienetais, todėl jų kaina didesnė.

Didžioji lankytojų dalis — moterys, kurios perka drabužius ir sau, ir vaikams, ir vyrams. Iš jų savininkė girdėjusi, kad mieliau jos renkasi ne naujų, o dėvėtų drabužių parduotuves.

Dažniausi lankytojai — pensininkai ir mamos

Dėvėtų drabužių parduotuvės „Nebrangi apranga“ savininkė Aistė Petrova šiame versle naujokė — parduotuvę atidarė prieš tris mėnesius. Per tą laiką pastebėjo, kad nemaža dalis parduotuvės lankytojų — pensinio amžiaus žmonės ar mamos, kurios ieško aprangos vaikams. “Vaikiški drabužiai brangūs, jie greit auga, todėl naujų pirkti tikriausiai neapsimoka“, — sako A. Petrova.

Moteris pasakojo, kad daugiausia pirkėjų sulaukia mėnesio pradžioje, kai mokamos pensijos, atlyginimai. Per dieną apsilanko 30— 40 žmonių. Besibaigiant mėnesiui klientai perka rečiau, ateina tik apsižiūrėti, ką galėtų įsigyti vėliau.

Parduotuvėje kainos įvairios. Savininkės tvirtinimu, pats brangiausias drabužis — 35 litus kainuojantis kostiumėlis. Palaidinių, kelnių galima rasti ir už 50 centų. Prekės užsakomos iš Anglijos.

„Žinoma, pasižiūriu, ar drabužis dar nešiojamas. Bet ko į lentyną nededam, — sako. — Kai kuriems lankytis gal ir ne prestižas, o bijoti kuom nors užsikrėsti nereikia, nes gaunami drabužiai turi dezinfekcijos dokumentus“.

Savininkė ir pati, sako, neišgalėtų pirkti vien naujų drabužių.

Parduotuvėje sutikta Laima sako, kad dėvėtų drabužių parduotuvėje ieškanti vienetinių, originalių drabužių. Jai svarbi ir kaina, ir kokybė. Per mėnesį aprangai gali skirti iki 200 litų. Krizė paplonino piniginę, tačiau drabužius perkanti ir naujus.

Kokybė svarbu

Į kitą dėvėtų drabužių parduotuvę užsukome dėl iškabos „Prekės už du litus“. Kelis litus kainuojančių prekių pasirinkimas nemažas: suskaičiavome net aštuonias kabyklas kelnių, palaidinių, sijonų. Tačiau kabo ir brangesnių drabužių, pavyzdžiui, už 40 litų.

Pakalbinta pirkėja Rita dėvėtų drabužių parduotuvėje lankosi 1— 2 kartus per savaitę. Tą dieną Rita ieškojo sezoninių drabužių sau ir vaikams. Moteris sakė, kad jai labai svarbu kokybė. Už kokybišką drabužį galinti mokėti iki 40-ies litų.

Pensininkas Petras į parduotuvę užsuko įsigyti vasarinių marškinėlių. Juos pirkti gali už 10— 20 litų, priklausomai, kokia bus kokybė ir išvaizda. Geresnį drabužį pensininkas gali pirkti ir firminėje parduotuvėje. Pavyzdžiui, kostiumą pirktų tik naują.

Pensininkė Bronislova sako, kad kokybiškų dėvėtų drabužių kainos jai neatrodo mažos. Kainų pokyčio prieš ir krizės metu nepastebėjusi. Dėvėtų drabužių parduotuvėse dairosi tik kokybiškos aprangos: „Už gerą drabužį galėčiau mokėti ir 40 litų“. Kartais Bronislova perka ir naujų drabužių parduotuvėse, bet dažniausiai ten moteriai per brangu. Proginį apdarą pirktų naują, o kasdienai tinka padėvėti. Per mėnesį iš pensijos drabužiams gali skirti apie 50 litų.

citata: Prastesnės išvaizdos drabužiai perkami ne vienetais, o kilogramais. O naujesni firminiai — vienetais, todėl jų kaina didesnė.

Rūtos JUKNEVIČIŪTĖS nuotr.

KAINA: Dėvėtų rūbų parduotuvės skelbiasi, kad drabužių galima įsigyti už litą ar kelis. Tačiau tokių kokybė ir išvaizda prastesnė.

KOKYBĖ: Parduotuvės lankytoja Rita sakė, kad sau ir vaikams ieškanti tik kokybiškų drabužių.

PRAKTIŠKUMAS: Pensininkas Petras kostiumą perka naują, o drabužius kasdienai — dėvėtus, nes tokių vėliau ne gaila išmesti.

DRABUŽIAI: Šioje dėvėtų darbužių parduotuvėje kainos svyruoja nuo 50 centų iki 35 litų.