Depiliacija lazeriu: plaukų šalinimo alternatyva, kurią jau pats laikas išmėginti

Asociatyvios nuotraukos šaltinis: pexels.com
depiliacija
Jau seniai kovojate su nuolat į odą įaugančiais plaukeliais kojų arba bikini srityje, kompleksuojate dėl tamsių veido plaukelių ir norite išbandyti kažką naujo, kad išspręstumėte jus ilgai kamuojančias problemas? Ruduo gali būti puikus laikas išbandyti kažką naujo. Plaukelių šalinimas lazeriu gali padėti užmiršti varginančias plaukų šalinimo procedūras ir visas su jomis susijusias problemas – įaugančius plaukelius, sudirgusią ir jautrią odą. Tačiau ką turėtumėte žinoti prieš atliekant šią procedūrą?

Kas yra plaukų šalinimas lazeriu?

Depiliacija lazeriu – tai nepageidaujamų plaukų šalinimo būdas, kai plaukų folikulai naikinami lazerio šviesos impulsais. Šis plaukų šalinimo būdas buvo bandomas ir tobulinamas apie dvidešimt metų, kol galiausiai tapo prieinamas visiems. Apie 1990 m. plaukų šalinime pradėtas naudoti lazeris dabar padeda pasiekti ilgalaikių rezultatų, nežaloja odos ir padeda pamiršti nuolat į odą įaugančių plaukelių problemą. Be to, depiliacija lazeriu plačiai naudojama ne tik moterų, bet ir vyrų, kurie nori atsikratyti didelio plaukuotumo aiškiai matomose kūno vietose – nugaroje ar pilvo srityje.

Kaip veikia plaukų šalinimas lazeriu?

Plaukų depiliacijai lazeriu naudojamos skirtingos šviesos technologijos, tačiau visos procedūros paprastai atliekamos panašiai. Šiuo metu populiariausi plaukų šalinimo lazeriai yra Aleksandrito – GentleLase Pro ir GentleMax Pro. Šie lazeriai gali skleisti net 755 nm šviesą, kuri sąveikauja su plauko melaninu ir efektyviai pašalina folikulus nepažeidžiant aplinkinių audinių. Nors Aleksandrito lazeriai pasaulyje yra pripažinti auksiniu standartu ir garantuoja greitą, saugią ir minimalų diskomfortą keliančią procedūrą, siekiant aukščiausio komforto, prieš procedūrą pasirinktas odos plotas papildomai padengiamas vėsinančia freono dulksna. Ši dulksna vėsina odą ir užtikrina, kad lazerio veikiama oda jaustų kuo mažiau diskomforto. Lazerio šviesa prasiskverbia pro viršutinį odos sluoksnį ir nukrypsta į plaukų folikuluose esantį melaniną. Pigmentas sugeria spindulių energiją, kuri vėliau virsta karščiu ir taip efektyviai sunaikinami nepageidaujami plaukeliai. Tai, kiek laiko trūks procedūra priklauso nuo pasirinktos odos srities. Tačiau atminkite, kad nepaisant kurioje srityje norite pašalinti plaukelius, vienos procedūros tikrai neužteks. Taip yra dėl skirtingų plaukelių augimo fazių.

Plaukų šalinimui skirti lazeriai veikia tik augimo stadijoje esančius plaukelius, todėl miego fazėje esantys plaukeliai nėra veikiami lazerio spindulių ir negali būti sunaikinami. Depiliacija lazeriu daugeliui klientų atliekama 4-8 kartus, kad būtų pasiekti aiškiai pastebimi ir ilgalaikiai rezultatai. Paprastai, po vienos procedūros klientai pastebi pirmuosius rezultatus: plaukeliai auga plonesni, silpnesni ir šviesesni. O atlikus visus procedūrų pakartojimus, lygia ir švelnia oda galima džiaugtis ištisus metus.

depiliacija

Asociatyvios nuotraukos šaltinis: pexels.com

Kaip pasiruošti depiliacijai lazeriu?

Prieš atliekant pirmą plaukų šalinimo procedūrą lazeriu gali kilti daug klausimų, o atsakymus į juos galite sužinoti konsultacijos su lazerinės dermatologijos specialistais, pavyzdžiui dirbančiais ,,Sapiegos klinikoje” Vilniuje, metu. Pirmojo susitikimo metu vyksta konsultacija su dermatologu, kuriam būtina išsakyti savo poreikius, tikslus, papasakoti apie sveikatos būklę ir gyvenimo būdą. Taip pat nebijokite užduoti klausimus, kurie kelia nerimą ar nežinomybę – plaukų šalinimo lazeriu specialistai yra pasiruošę atsakyti į visus jūsų klausimus ir išsklaidyti visas nepagrįstas baimes dėl šios procedūros saugumo ar efektyvumo. Žinoma, pasiruošti plaukų šalinimui lazeriu turėsite patys, todėl toliau pateikiame svarbiausius žingsnius, kurios turėsite atlikti prieš pirmąją procedūrą.

Venkite tiesioginių saulės spindulių ir soliariumų

Svarbiausia, kad likus ne mažiau nei keturioms savaitėms iki plaukų šalinimo lazeriu procedūros, nebūtų deginamasi. Tai reiškia, kad negalima degintis saulėje, soliariume ar naudoti savaiminio įdegio priemonių. Įdegis gali neigiamai veikti lazerio efektyvumą bei gali padidinti nepageidaujamų odos reakcijų riziką: gali susidaryti pūslelės, kilti uždegiminė hipopigmentacija ar hiperpigmentacija.

Nedepiliuoti ir nepešioti!

Kitas svarbus pasiruošimo aspektas – apie keturias savaites iki procedūros plaukelių nereikėtų depiliuoti ar pešioti. Nepageidaujamus plaukelius galima skusti tik skustuvu. Tai svarbu dėl lazerio efektyvumo. Jeigu plaukelių folikulai depiliacijos metu bus pažeisti, lazerio šviesa nesunaikins jų taip gerai, kaip turėtų. Tuomet gali prireikti daugiau apsilankymų pas specialistą, kad būtų pasiekti norimi rezultatai.

Kuo mažiau kosmetikos priemonių

Taip pat būtina žinoti, kad prieš depiliaciją lazeriu nereikėtų naudoti jokių kosmetikos priemonių toje vietoje, kuri bus veikiama lazerio skleidžiamos šviesos. Tad netepkite kremų ar losjonų dieną prieš procedūrą ir venkite bet kokio odos dirginimo.

Nuskuskite plaukelius prieš procedūrą

Dieną prieš procedūrą plaukelius reikia švariai nuskusti. Tai galima daryti likus 12-24 valandoms iki apsilankymo pas plaukų šalinimo lazeriu specialistą. Švariai nuskusti plaukelius prieš procedūrą svarbu, nes lazerio šviesa turi būti nukreipta ne į išorėje esančius tamsius plaukelius, bet į jų viduje esantį plauko folikulą.

Ar depiliacija lazeriu skausminga?

Plaukų šalinimui skirto lazerio šviesai pasiekus plauko stiebo struktūroje esantį pigmentą melaniną, spinduliai yra absorbuojami ir paverčiami į karštį. Karštis sunaikina visas ląsteles, kurios atsakingos už plauko augimą. Nors didelis karštis gali sukelti skausmą ir odos nudegimus, atliekant plaukų šalinimo procedūrą profesionaliais lazeriais juntamas tik lengvas odos dilgčiojimas. Ištobulinta lazerių technologiją, modernios šaldymo sistemos ir papildomi apsaugos nuo karščio preparatai padeda sumažinti nemalonius pojūčius procedūros metu. Teigiama, kad plaukų šalinimas lazeriu yra mažiau skausmingas nei depiliacija vašku ar epiliatoriumi.

Kaip pasirūpinti oda po plaukų šalinimo lazeriu?

Po plaukų depiliacijos lazeriu labai svarbu tinkamai pasirūpinti oda. Kadangi procedūros metu naudojami intensyvūs lazerio spinduliai, oda gali šiek tiek patinti arba parausti. Šie simptomai paprastai praeina per 24 valandas po procedūros. Tam, kad neatsirastų kitų nepageidaujamų odos reakcijų būtina vengti dviejų dalykų – deginimosi saulėje, soliariume ir prakaitavimo.

Saulės spindulių sukeliamas karštis gali neigiamai veikti jautrią odą ir sukelti riziką nudegti. Tad po procedūros nepamirškite naudoti kremą su SPF 50 apsauga. Taip pat, iš karto po procedūros rekomenduojama vengti dėvėti aptemptus rūbus, sportuoti ar užsiimti kita veikla, kuri skatina prakaitavimo padidėjimą. Visa tai gali sukelti papildomą odos dirginimą ir nemalonius pojūčius.

depiliacija

Asociatyvios nuotraukos šaltinis: pexels.com

Procedūros saugumas jūsų ir specialistų rankose

Nors odos nudegimo komplikacijos po procedūros pasitaiko retai, kad tai nenutiktų jums svarbu žinoti, kaip nuo to tinkamai apsisaugoti. Dažniausiai šios komplikacijos yra susijusios su kai kurių medikamentų vartojimu, todėl labai svarbu apie visus vartojamus vaistus informuoti specialistą, kuris atlieka procedūrą. Taip pat komplikacijos gali kilti ir dėl netinkamai parinktų lazerio nustatymų. Dėl šios priežasties būtina rinktis tik sertifikuotus medicinos specialistus, kurie turi sukaupę patirties ir geba profesionaliai atlikti savo darbą.

Užs. Nr. 491432