Dažniausios pėdų priežiūros klaidos

Bokšto SPA nuotr.
pedikiuras
Daugelis žmonių įpratę nuolat rūpintis savo plaštakomis, tačiau pėdomis susirūpina tik artėjant vasarai. Panašiai elgiatės ir jūs? Tuomet norime, kad žinotumėte, jog rūpintis savo pėdų būkle būtina ištisus metus. Ir tai svarbu ne tik dėl išvaizdos! Daug žmonių netyčia kenkia savo pėdoms, darydami klaidas, kurių nesuvokia. Dažniausias iš jų aptarsime šiame straipsnyje.

1. Netaisyklingas nagų kirpimas

Gali atrodyti, kad nagų kirpimas yra paprasta ir kasdieniška užduotis. Tačiau ji labai svarbi ir turi būti atliekama taisyklingai. Netinkamai kerpant kojų nagus, jie gali įaugti. Tai reiškia, kad nago plokštelė užsiriečia žemyn ir įauga į odą, kuri ribojasi su nago šonu. Tuomet gali kilti uždegimas – nago įaugimo vieta patinti ir parausti, atsirasti skausmas. Į žaizdą patekus bakterijai, gali išsivystyti infekcija. Tokiu atveju gali prireikti chirurginio gydymo.

Prieš kerpant nagus, rekomenduojama juos suminkštinti šiltame vandenyje. Taip nagas taps ne toks trapus ir bus galima jį gražiai nukirpti. Taip pat kojų nagus visada reikėtų kirpti tiesiai ir palikti kuo daugiau odelių. Tokiu būdu sumažinama infekcijų ir nagų įaugimo rizika.

Reguliariai atliekamas pedikiūras gali padėti užtikrinti, kad kojų nagai visada atrodytų tvarkingai ir būtų nukirpti tinkamai. Be to, tai puikus būdas atsipalaiduoti. Planuojate išbandyti tokią procedūrą arba norite ja nudžiuginti sau brangų žmogų? Tuomet profesionalus pedikiūras Vilniaus centre vertas jūsų dėmesio. Spauskite ant pateiktos nuorodos ir sužinokite daugiau.

2. Netinkamos avalynės dėvėjimas

Siekiant palaikyti gerą pėdų būklę, labai svarbu dėvėti tinkamą avalynę. Netinkama avalynė gali pakenkti jūsų pėdoms ir sukelti skausmą. Specialistai rekomenduoja vengti tam tikro stiliaus batų, ypač jei jie neturi skliauto atramos ar amortizacijos. Puikus pavyzdys galėtų būti balerinos tipo bateliai. Nors jie ir gali būti patogūs, tokiai avalynė gali sukelti pėdų problemų. Taigi geros amortizacijos ir skliauto atramos užtikrinimas yra būtini.

Renkantis avalynę labai svarbu atkreipti dėmesį ir į jos dydį. Visada avėkite batus, kurie atitinka jūsų pėdų plotį ir ilgį. Tiek per maža, tiek per didelė avalynė nėra tinkamas pasirinkimas.

3. Nepakankamas pėdų valymas

Tam, kad pėdos taptų švarios, nepakanka tiesiog stovėti duše ir leisti vandeniui bėgti per jas. Pėdas reikia kruopščiai plauti muilu, o po to gerai nusausinti, kadangi drėgmė gali būti viena iš grybelinės infekcijos priežasčių. Būtinai nuvalykite pėdų viršų ir apačią, tarpupirščius. Taip pat tam, kad išvengtumėte grybelio, vaikščiodami viešose rūbinėse ar dušuose, nepamirškite avėti apsauginės avalynės, pavyzdžiui, sandalų arba šlepečių.

Tinkami įpročiai gali jums leisti džiaugtis puikia pėdų būkle ištisus metus. Svarbiausia tai, kad juos išsiugdyti nėra sudėtinga – tereikia to norėti. Na, o žinant dažniausias pėdų priežiūros klaidas, motyvacijos tikrai neturėtų pritrūkti, tiesa?

Užs. Nr. 522356