Dabar geriausias metas vilkėti nuotaiką keliančius rūbus

"Good one" nuotr.
Spintos pertvarkymas karantino metu gali pakelti jūsų ūpą.
Karantino metu pasilikimas namie yra vienas veiksmingiausių būdų apsaugoti savo ir kitų sveikatą, tačiau derėtų nepamiršti pasirūpinti ir savo psichine sveikata. Kai patiriama įtampa bei nerimas, verta prisiminti visus būdus, kurie padeda pakelti ūpą. Kai per dieną sutinkate vos keletą žmonių, svarbu, kad jie būtų simpatiški. Kaip visada, efektyviausia pradėti nuo savęs. Pati pirmoji ir pati paprasčiausia bei pigiausia pagalba sau yra kas kartą praeinant pro veidrodį ar namiškį nusišypsoti.

Neišeinant iš namų gali džiuginti laisvė rengtis patogiai bei nešvaistyti laiko šukuosenai, makiažui ir kitoms kasdienėms grožio procedūroms. Tačiau yra ir kitas aspektas – išvaizda ir psichologinė savijauta yra labai susijusios tarpusavyje. Juk kai nuotaika gera, ranka pati išsitiesia link simpatiškos suknelės, šviesesnių marškinėlių ar kitų mėgstamų rūbų. Širdžiai mieli drabužiai neturėtų būti pamiršti ir tuomet, kai reikia papildomų priemonių kilstelti subjurusį ūpą. Todėl jei nuotaika pradeda bjurti, o namų sienos slėgti, permainas pradėkite ištampytą palaidinę įmesdami į skalbinių krepšį ir susirasdami patrauklesnius rūbus. Jei karantinas džiugina galimybe kasdien patirti savaitgalio nuotaiką iki pietų vilkint pižamą, taip pat verčiau rinktis tokią, su kuria drąsiai eitumėte ir į pižamų vakarėlį.
Jūsų rūbai turi ne tik spalvą, dydį ar formą, bet ir emocinį krūvį. Nereikia ieškoti britų mokslininkų tyrimų, kad pajustumėte, jog kai linksma, norisi vilkėti šviesesnius, spalvingesnius, labiau prigludusius rūbus. Apsivilkus tokius drabužius paprastai ir aplinkiniai nešykšti komplimentų. Savo ruožtu tamsios spalvos ir beformiai drabužiai dažnai tampa niūrios nuotaikos priedanga. Yra ir kitas būdas „įkrauti“ rūbą gera nuotaika – tai brangūs prisiminimai ir malonios asociacijos. Jau daugybę kartų skalbta per atostogas įsigyta skarelė vis tiek kvepia jūra. Dvyliktoje klasėje nešioti džinsai spintos gilumoje saugomi irgi ne vien dėl vilties kada nors dar į juos įsisprausti, o dėl jų kišenėse užsilikusių pašėlusių prisiminimų. Tuo metu visai kitas jausmas užplūsta žvelgiant į kostiumėlį, kurį vilkint išgirdote apie atleidimą iš darbo.
Daugiau laiko praleidžiant namuose, pasinaudokite proga surengti savo garderobui terapinę reviziją – iškeliant į dienos šviesą visus širdžiai mielus rūbus ir jų derinius bei kuo toliau nuo akių atidedant tuos, kurie labiau liūdina nei džiugina. Skirkite keletą valandų ir susitvarkykite savo pavasarinį garderobą, kad tik atvėrus spintos duris pirmiausia matytumėte laimingus rūbus, kuriuos visada smagu nešioti, nesvarbu ar tai paplūdimio suknelė ar jauki tunika, seniai nebemadinga palaidinė, mielos trikotažinės kelnės ar šventinė pižama. Pagaliau nereikia jaudintis dėl aplinkinių vertinimo ir nuomonės ar stiliaus žinovų vertinimo – tinka viskas, kas patinka jums. Tereikia nepatingėti susitvarkyti spintą, kad nepraslystų pro akis koks pamirštas perliukas.
Beje, spintos pertvarkymas gali tapti puikia proga pasidėlioti ir derinius, kuriais puošitės pirmą dieną po karantino darbe, per draugės gimtadienį, giminės susibūrime ir panašiai. Taip ir priminsite sau, kad karantino nepatogumai nesitęs visą gyvenimą, ir būsite pasiruošę sužibėti, kai tik atsiras proga. Aplankykite puslapį – čia rasite puikių idėjų, kaip dailiai ir patogiai rengtis laisvalaikiu.

Užs. Nr. 447927