Būtini modernaus stiliaus elementai

kokybiskiroletai
Kuriant namų dizainą, gana dažnai kyla klausimas, kokį dizainą rinktis. Vieniems norisi klasikinio stiliaus interjero, kiti mėgsta spalvų žaismą, tretiems patinka minimalizmas, o dar kitiems – modernizmas. Žodis modernas yra kilęs iš prancūzų kalbos ir reiškia šiuolaikinis. Šis stilius atsirado XIX a. pab.–XX a. pr. ir simbolizavo vientisumą. Jo kūrėjai siekė sujungti visus žmogaus aplinkos elementus. Modernus stilius išsiskiria tuo, kad jį kuriant taikomos naujausios technologijos. Dominuoja metalo, stiklo medžiagos, įvairių formų gausa. Taigi, modernaus stiliaus mylėtojams, įgyvendinant namų interjero viziją, svarbu atkreipti dėmesį į šiuos dalykus.

Mažos erdvės

Modernus stilius ypač pabrėžia funkcionalumą. Šio stiliaus namai dažnai pasižymi maža kvadratūra. Todėl čia nėra nereikalingų detalių, atsižvelgiama į paprastumą. Vis dėlto, tokiuose namuose geriau atsisakyti užuolaidų, kadangi jos galimai sumažintų ir taip nedidelę erdvę. Todėl tokiam stiliui geriau tiktų roletai. Tai išties praktiškos ir patrauklios langų uždangos. Be to, kokybiški roletai Šiauliuose, kaip ir kažkuriame kitame mieste, gali nustebinti pasirinkimo įvairove. Su jais įsitikinsite, kad modernus stilius yra paprastas, funkcionalus, bet jaukus.

Geometrinė forma

Apskritai, forma yra pagrindinis modernistinio stiliaus elementas. Ji pabrėžiama per geometrines figūras: kvadratus, stačiakampius, apskritimus, lenktas ir tiesias linijas. Todėl dažnai atsiranda kontrastų medžiagų naudojime. Pavyzdžiui, plastikas derinamas su metalu, metalas su mediena ir pan. Šiame interjere dažnai pamatysite ovalaus paviršiaus stalą su kvadratinėmis kojomis ar atvirkščiai. Geometrinė forma dažnai atsispindi grindų dangos raštuose, apšvietimuose. Visgi, šiame stiliuje dominuojančios formos yra kvadratas arba stačiakampis.

Vienspalviškumas

Jeigu apsilankėte svečiuose ir pastebėjote spalvų įvairovę – būkite tikri, šių namų šeimininkai tikrai nėra modernaus stiliaus gerbėjai. Spalvos ir modernas – nedraugauja. Svarbus šio stiliaus išskirtinumas – vienspalviškumas. Dominuoja šviesios ir šaltos spalvos, įvairūs baltos, kreminės ir pilkos atspalviai. Pastarųjų metų populiariausia tendencija baltos ir pilkos spalvos kontrastai. Pavyzdžiui, baltos sienos ir pilkų tonų baldų komplektas – minkštas kampas ir kavos staliukas, arba šviesūs tonai suderinami su tamsiais šviestuvais, paveikslais ir kitais aksesuarais.

Minimalizmas

Jeigu jūs mėgstate pompastiką, puošnumą, detales, pabrėžiančias prabangą, tai modernaus stiliaus interjeras tikrai ne jums. Priešingai, jis yra paprastas, pakankamai neutralus ir praktiškas. Čia nepamatysite nebūtinų daiktų, papuošimų. Galbūt pamatysite vieną paveikslą ar laikrodį, kuris ir rodo laiką, ir atstoja sienos dekoraciją. Minimalizmas yra modernaus stiliaus dvasia.

Originalus apšvietimas

Moderniam interjerui būdingas nestandartinis apšvietimas. Visų pirma, greičiausiai, jis bus itin šiuolaikiškas ir reguliuojamas pasitelkiant inovatyvius sprendimus. Tokiuose namuose galima reguliuoti apšvietimo spalvą, intensyvumą tiesiog nuotoliniu pulteliu. Šviestuvai ir lempos dažniausiai yra arba įmontuojami, arba geometrinės formos ir kontrastingų spalvų. Populiarūs įmontuojami LED šviestuvai, juostos, panelės. Pavyzdžiui, LED juostos gali būti įmontuojamos į virtuvės baldų komplektą, miegamojo spintą ar veidrodį.

Jeigu esate modernaus stiliaus gerbėjai, atsižvelgę į šiuos dalykus, galite sukurti ypatingai jaukų ir funkcionalų interjerą. Svarbiausia nepamiršti išlaikyti vienspalviškumą, pabrėžti formą ir atsisakyti nebūtinų sprendimų. Kita vertus, modernų stilių galima derinti su klasikiniu ir taip pat pasiekti puikių rezultatų.

Užs. Nr. 519265