Būsto paieškos – į ką svarbu atkreipti dėmesį nuomininkams?

prieskbaldai
Būsto paieška nuomai – neretai ganėtinai ilgai trunkantis ir varginantis procesas. Proceso metu tenka ne tik įvertinti būsto lokaciją, apdailos kokybę, asmeninius poreikius, bet ir „pasverti“ finansinius pajėgumus. Šiame straipsnyje pateikiami naudingi patarimai, leisiantys pasirinkti tinkamiausią būstą nuomai.

Apgalvokite asmeninius įpročius ir pomėgius

Pirmiausia, renkantis būstą nuomai, reikia atsižvelgti į asmeninius poreikius. Įvertinkite, kokiu transportu dažniausiai naudojatės ir kur yra darbo ir pomėgių vietos. Tik tinkamai įvertinus šiuos aspektus, vėliau galima pradėti ieškoti gyvenamųjų patalpų pagal lokaciją. Jeigu dažniausiai naudojatės viešuoju transportu, natūralu, kad ieškosite būsto arčiau viešojo transporto stotelių.

Įvertinkite būsto apdailą, baldus ir gyvenamo ploto dydį

Išsirinkus būstus pagal lokaciją ir užsukus apžiūrėti jų vidaus, būtina įvertinti apdailą, baldus ir gyvenamą plotą. Gyvenamas būstas turėtų atspindėti mėgstamą gyventojų stilių. Pavyzdžiui, jeigu prijaučiate moderniam interjero stiliui, dairykitės erdvių, kuriose vyrauja būtent ši stilistika. Modernus stilius apjungia unikalų dizainą ir naujausias funkcijas, čia – funkcionali virtuvės zona, inovatyvi svetainė ir miegamasis, vos įėjus į namus džiuginantys modernūs prieškambario baldai.

Be to, labai svarbu atsižvelgti į gyvenamo ploto dydį. Nekilnojamojo turto specialistai pastebi, kad dažniausiai nuomininkai nelinkę apsibrėžti laikotarpio, kurį ketina praleisti naujame būste. Šiai dienai gali užtekti ir 40 kv. m. ploto, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje gali prireikti ir didesnio būsto. Visgi, gali pagausėti ne tik daiktų kiekis, bet ir šeimos narių skaičius.

Nusistatykite aiškų biudžetą

Nusistatyti aiškų biudžetą gali būti sudėtinga. Reikia atsižvelgti ne tik į pajamas, santaupas, bet ir ateities perspektyvas. Finansų specialistai siūlo laikytis 50–30–20 taisyklės, kai 50 proc. skiriama būtinosioms išlaidoms, tarp jų ir būsto nuoma, 30 proc. – laisvalaikiui, o 20 proc. – taupymui. Ši taisyklė leis susidaryti aiškesnę sumą, kurią galima skirti naujo būsto nuomai.

Vadovaudamiesi minėtaisiais patarimais, galėsite greičiau mėgautis maloniais rytais bei vakarais naujuose namuose. Tinkamai įvertinę lokaciją, savus poreikius ir pajamas, pasirinksite tinkamiausią būstą. Žinoma, gali kilti sunkumų, tokiu atveju galima kreiptis į specialistus, kurie visada pasiruošę padėti ir atsakyti į visus rūpimus klausimus.

Užs. Nr. 519262