Bruder žaislai vaikams ir... suaugusiems

Visai neseniai per televiziją rodė reportažą apie unikalią šiuolaikinio meno parodą Niujorke. Menininkas iš lego kaladėlių sukūrė gana dideles skulptūras ir jas eksponuoja žymiausiose pasaulio meno galerijose. Stebina tai, kaip paprasti ir visų pasaulyje mėgstami žaislai gali virsti meno kūriniais. Taip pat stebina ir tai, kad žaislais aktyviai domisi ne tik vaikai, kuriems tai kasdieninė veikla, bet ir subrendę suaugusieji.

Nustebsite sužinoję, kiek dar tokių žaislų yra. Vieni jų – Bruder žaislai. Tai ne kaladėlių konstruktoriai, o greičiau pavienės figūrėlės, kurias galima surinkti į savotišką rinkinį ar kolekciją. Bruder žaislų unikalumas yra tas, kad jie vaizduoja ne šiaip sau kasdieniniame gyvenime sutinkamus objektus, o būtent žemės ūkio ir miško techniką.

Pagrindiniai Bruder žaislai – traktoriai ir figūrėlės

Pagrindiniai žaislai iš Bruder kolekcijų yra įvairiausi traktoriai. Jie dažnai yra labai tikslios populiarių traktorių modelių kopijos. Ir prekės ženklai ant žaislų yra atvirai rodomi, o ne maskuojami. Pats Bruder prekės ženklas nėra labai žinomas plačiojoje visuomenėje, tačiau žaislai turi realius kitų prekės ženklų logotipus, pavyzdžiui, John Deere, Manitou, CAT, Deutz, Claas, JCB, Shaffer ir t.t.

Tokiu būdu vaikai, kuriuos domina reali žemės ūkio technika, gali susipažinti su geriausiais traktorių, kombainų, ekskavatorių gamintojais. Juk lygiai taip pat vaikai susipažįsta ir su automobilių gamintojais – žaisdami su gana panašiomis sportinių automobilių kopijomis.

Pagrindinis tikslas – surinkti savo ūkį

Kokį tikslą yra numatę Bruder žaislai? Viskas labai paprasta. Reikia susikurti savo ūkį su įvairia žemės ūkio technika – traktoriais, kombainais, krautuvais, ekskavatoriais ir net prikabinamai padargais – priekabomis, šieno presais, sėjamosiomis ir t.t. Ūkyje dirba žmonės, todėl šalia technikos yra gana gausus įvairių figūrėlių pasirinkimas. Tai ūkininkai, mechanikai, statybininkai, gaisrininkai. Yra net medžiotojas su šunimi. Taip vaikai (ir suaugusieji) gali modeliuoti įvairias situacijas, kurti savo veikėjus ir pasakoti istorijas – kaip ūkininkas dirbo dieną naktį, laukus arė, gyvulius šėrė, savo ūkį statė...

Ar šie Bruder žaislai skirti ūkininkų vaikams?

Iš pradžių gali susidaryti įspūdis, kad šie Bruder žaislai yra skirti tik ūkininkų vaikams. Dar prieš dešimtmetį tai galėjo būti gana taiklus pastebėjimas, tačiau dabar taip neatrodo. Ūkininkų vaikai dažnai susiduria su realia technika, net yra pavėžinami didžiuliuose tėvų ūkininkų traktoriuose, tad tokie patys žaislai juos domina šiek tiek mažiau, nei mieste gyvenančius vaikus. Traktorius vaikui visada yra tikra egzotika, nes jo burzgimą gali imituoti visi, o atliekamus darbus galima dirbti ant bet kokios grindų dangos ar stalo.

Maža to, yra nemažai suaugusiųjų, kurie kolekcionuoja įvairias miniatiūras, kuria miniatiūrinius miestus, geležinkelius, tad kodėl nesusidomėjus ir fermos su visa technika sukūrimu?..

Bruder žaislai parduodami ir internetu, todėl savo svajonių ūkį, kad ir miniatiūrinį, galima susikurti palaipsniui, žaislus perkant po vieną, o ne visą kolekciją iš karto.