Baldų dažai – ką reikia žinoti?

Autorių nuotr.
Baldų dažai turi būti parenkamai atsakingai, ypač kai jie skirti medienai. Tinkamas dažų pasirinkimas gali paversti bet kokį medienos projektą iš baigto iki tobulo. Tačiau kad tai įvyktų, turite žinoti, kokius dažus naudoti ant medienos. Idealiu atveju tai priklauso nuo projekto, su kuriuo dirbate, rūšies, medienos paviršiaus būklės ir jūsų asmeninių pageidavimų. Kruopštus dėmesys šiems veiksniams padės rasti geriausius dažus jūsų medienai. Šiame straipsnyje aptariami įvairūs dažų tipai, skirti naudoti medienai. Jame taip pat apžvelgiamos geriausios galimybės rinkoje ir pateikiama keletas naudingų patarimų ir vadovų, kaip naudoti šiuos produktus siekiant geriausių rezultatų.

Kokius dažus naudoti ant medienos?

Dažai su blizgiais arba pusiau blizgiais dažais paprastai geriausiai tinka naudoti medienai. Lygesnė, neporinga apdaila palengvina valymą ir atstumia drėgmę, nei ją sugeria. Dėl to šie dažų sluoksniai laikui bėgant neblunka ir nekenkia. Tačiau dėl priežastinių veiksnių, pvz., jūsų projekto reikalavimų, kitokio tipo dažų naudojimas gali būti neišvengiamas. Taigi svarbiausia yra suprasti savo projektą, kad nustatytumėte, kas jums labiausiai tinka. Galimi įvairių tipų dažai su skirtingomis savybėmis, todėl jie tinka įvairioms reikmėms. Žinodami apie skirtingus galimų dažų tipus ir jų skiriamąsias charakteristikas, galite sužinoti, kur ieškoti, ir pasirinkti tinkamiausius dažus pagal jūsų poreikius.

Aliejiniai dažai

Kaip rodo pavadinimas, aliejiniai dažai susideda iš dažų pigmentų, suspenduotų džiūstančiame aliejuje, pavyzdžiui, sėmenų aliejuje. Šio tipo dažai paprastai džiūsta lėtai, nes juose yra aliejaus kaip pagrindo arba tirpiklio. Be aliejaus, šiuose dažuose taip pat gali būti organinio, paprastai mineralinio terpentino, kuris keičia dažų klampumą. Aliejiniai dažai paprastai yra blizgiausi iš visų dažų tipų, todėl jų blizgesiui padidinti galima pridėti lako. Daugelis profesionalių dažytojų ir patyrusių „pasidaryk pats“ projektų dalyvių renkasi aliejinius dažus dėl žinomo jų patvarumo. Sudėtyje esantis aliejus padeda sukurti lygų paviršių, kai dažai išdžiūvo, suformuoja gražią blizgančią arba satino apdailą, kuri atstumia vandenį ir nesibraižo. Tokio tipo dažai yra labai geras pasirinkimas baldų dažymui ypač kai tai mediena.